رونمایی از نمایشگر جدید گوشی های ال جی با باریک ترین حاشیه جهان

شارپ اکوس متمایز از همه دیگر گوشی های هوشمند است . چرا که به نظر می رسد تقریبا هیچ حاشیه ای در اطراف نمایشگر آن وجود ندارد . داشتن یک گوشی هوشمند با یک صفحه نمایش گسترده باور نکردنی است . به تازگی ال جی از یک پنل جدید با “باریک ترین حاشیه جهان ” پرده برداری کرد . و این بدان معنی است که ما به زودی شاهد گوشی هایی خواهیم بود که تقریبا هیچ حاشیه ای در اطراف نمایشگر آنها دیده نخواهد شد . گوشی هایی از نسل شارپ اکوس…..

LGD3_worlds-narrowest-0.7mm-bezel-FHD-LCD-panel-650x420

در روز پنجشنبه ال جی یک پنل 5.3 اینچی Full HD جدید را معرفی کرد . این پنل فقط دارای یک حاشیه 0.7 میلی متری در اطراف خود است .

LGD2_worlds-narrowest-0.7mm-bezel-FHD-LCD-panel-650x420

 

همانگونه که در تصاویر فوق می بینید ، سطح پنل عملا پر از پیکسل است و فقط یک حاشیه بسیار باریک در امتداد گوشه ها دیده می شود . صفحه نمایش جدید به تولید کنندگان گوشی های هوشمند اجازه خواهد داد که این روش را در مورد برخی دیگر از سخت افزارها نیز به کار ببرند . بدون اینکه حاشیه زیادی برای آنها در نظر بگیرند . این موضوع امکان تجربه یک گوشی هوشمند با باریکترین حاشیه را فراگیر می کند و این همان دلیلی است که ال جی آن را ساخته است.

LGD1_worlds-narrowest-0.7mm-bezel-FHD-LCD-panel-650x420

Byeong-koo Kim ، معاون مدیرعامل و رئیس دپارتمان IT/mobile شرکت ال جی گفت : ” با روند رو به رشد تولید گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ ، تقاضای مشتریان برای یک نمایشگر با یک حاشیه باریک در حال افزایش است . چرا که به کاربران امکان لذت بردن از حداکثر فضای روی صفحه نمایش را می دهد . بدون اینکه طراحی یا نحوه در دست گرفتن آن با مشکلی روبرو شود . ”

اینجا یک سوال پیش می آید : ال جی چگونه قادربه انجام این کار شد ؟

این شرکت توضیح داد که برای درزگیری و چسباندن کناره های پنل بجای چسب نواری دو طرفه از یک نوع چسب خاص استفاده کرده است که این روش به نام تکنولوژی “Neo Edge” شناخته شده است.

ال جی توضیح داد : ” هیچ صفحه پلاستیکی برای اتصال پنل و نور پس زمینه وجود ندارد . بنابراین تکنولوژی Neo Edge دستیابی به کمترین حاشیه قاب را ممکن می سازد . همینطور از نشت نور پس زمینه جلوگیری کرده و باعث می شود بخش داخلی پنل نیز از آب و گرد و غبار  محفوظ  بماند.” همچنین این روش جدید باید دوام و مقاومت نمایشگرها را افزایش دهد . زیرا در غیر اینصورت با خطر خوردگی چسب های نواری دو طرفه روبرو خواهد شد .

این نمایشگرهای جدید از ماه نوامبر به تولید انبوه خواهند رسید .ال جی گفته است اولین سری این نمایشگرها را برای مشتریان چینی خود خواهد فرستاد .

technobuffalo