صفحات لمسی AIT شرکت ال جی

بخش صفحات نمایش LG اعلام کرده است که تولید انبوه صفحات نمایش نوت بوک استفاده کننده از تکنولوژی لمسی درون سلولی پیشرفته (AIT) را شروع خواهد کرد. کاربرد این تکنولوژی، که به لایه‎ی اختصاصی برای سنسور‎های لمسی که شما در پنل‎های قدیمی‎تر پیدا خواهید کرد خاتمه می‎دهد، باید منجر به ساخت نازک ترین و

سبک ترین نوت بوک‎هایی شود که تا بحال وجود داشته‎اند.

1.lg-display-ait
چند سالی الان می‎شود که شاهد این هستیم که نوت بوک‎ها نازک تر و سبکتر می‎شود و با معرفی USB نوع C، چنین گرایشی رو به ادامه است.

آخرین نوآوری LG تمرکز بر نیمه‎ی دیگر معادله دارد، یعنی معرفی تکنولوژی که باعث کم شدن وزن و ضخامت صفحات نمایش لپ تاپ می‎شود.

خوب چه چیزی باعث خاص شدن پنل‎های AIT می‎شود؟

خوب این تکنولوژی در واقع سنسور لمسی را در صفحه‎ی LCD جا گذاری می‎کند و باعث نابودی نیاز به یک جز ثانویه در بالای خود صفحه‎ی نمایش می‎شود. در مقایسه با صفحه‎ی لمسی متداول 1080p، صفحات نمایش جدید AIT 1 میلی متر (0.04 اینج) نازک تر و 200 گرم سبکتر می‎باشند. تایید این آمار به معنی کاهش بارز 35 درصدی در وزن صفحه‎ی نمایش است.

2.lg-display-ait-1

بر طبق بخش صفحه‎ی نمایش LG، صفحات نمایش AIT همچنین تجربه‎ی مشاهده‎ی بهتری در اختیار کاربر با حذف لایه‎ی لمسی اختصاصی و رساندن از دست دادن نور به میزان صفر و کاهش سطوح انعکاس، قرار می‎دهد.

ما این تکنولوژی را در گوشی هوشمند همراه برتر این کمپانی یعنی G4 دیده‎ایم (که آنجا ما بهترین ویژگی آن را صفحه‎ی نمایش دانستیم)، اما این اولین باری است که ما صفحات نمایش بزرگتر AIT را مشاهده می‎کنیم. ال جی در حال حاضر با چندین سازنده‎ی نوت بوک نام برده نشده به توافق رسیده است تا هم صفحات نمایش 14 و هم 15.6 اینچی AIT تولید کند.

همچنین این کمپانی قصد این را دارد که صفحات نمایش AIT سازگار با قلم نوری را بسازد.

تولید صفحات نمایش AIT از نیمه‎ی دوم امسال شروع می‎شود.