حفاظت از ایمیل ها در برابر هک شدن در مک بوک

تنظیمات مربوط به برنامه جیمیل OS X در مک بوک باعث شده است که کاربران راحت تر ایمیل های خود را ببینند ، همچنین در کنار آن باعث شده که برخی هکرها نیز گاهی بتوانند ایمیل شما را هک کنند و ایمیل های شما را بخوانند. برای اینکه برنامه ایمیل مک بوک خود را امن تر کنید با ما همراه باشید:

اوایل که برنامه ایمیل معرفی شد فقط شامل متن بود اما اینروزها خیلی پیچیده شده است و دارای گرافیک بسیار پیچیده و طرح بندی هایی بر اساس HTML می باشد. خیلی از مطالبی که می بینید در حقیقت در ایمیل نیست. در واقع آن ها در سرورهایی که ایمیل را کنترل می کنند ذخیره شده است و وقتی ایمیل را باز می کنید به شما نمایش داده می شوند . خیلی از وقت ها این فرآیند بسیار سریع است و هیچ مشکلی ایجاد نمی شود ،ولی این موضوع فرصت خوبی را به هکر ها و اسپمر های ایمیل می دهد تا درباره فعالیت ایمیل شما مطلع شوند زیرا آن ها معمولا همان ترافیک سرور تا ایمیل را بررسی و هک می کنند.

اگر می خواهید که ایمیل خود را محافظت کنید و اینگونه اطلاعات را به دست اسپمر ها و کلاهبرداران اینترنتی ندهید ، شما می توانید  preference مربوط به برنامه ایمیل را که بارگذرای محتوای ایمیل را فعال می کند خاموش کنید .

فقط این را به یاد داشته باشید که در این صورت ، هر ایمیلی که متکی به کنترل از راه دور می باشد ، تا وقتی شما روی دکمه “Load remote content” یا “فعال سازی کنترل از راه دور محتوای پیام” نزنید به طور کامل بارگذاری نخواهد شد.

ایمیل ها ممکن است گاهی برای ما به صورت بهم ریخته و شکسته شده به نظر برسد ، اما یک سری فواید هم وجود دارد : ایمیل ها سریع تر بارگذاری می شونو( از پهنای باند کمتری استفاده می شود.) زیرا دیگر لازم نیست زمانی صرف بارگذاری پیام از مرکز بشود . حال می خواهیم ببنیم چگونه می توان در مک بوک و برنامه جیمیل این ویژگی را فعال کرد:

برای خاموش کردن بارگذاری از راه دور محتوای ایمیل درمک بوک:

  • برنامه ایمیل را باز کنید.
  • روی منوی ایمیل کلیک کنید ، سپس Preferences یا تنظیمات را انتخاب کنید.

 

mail-remote-prefs_0

  • سپس روی نوار مربوط به مشاهده یا Viewing کلیک کنید.

mail-remote-viewing_0

  • مطمئن شوید که بارگذاری از راه دور پیام ها در حال حاضر انجام نمی شود.
  • سپس صفحه تنظیمات را ببندید تا تغییرات ذخیره شود.
  • mail-remote-load_0

از این پس وقتی ایمیلی که نیاز به بارگذاری از راه دور دارد را دریافت می کنید گزینه ای برای شما به نمایش در می آید به نام “Load remote content” که شما برای بارگذاری پیام خود می توانید به صورت موقتی آن را فعال کنید.