حل معادلات ریاضی توسط برنامه PhotoMath و دوربین آیفون

خیلی از ما بزرگ تر ها یادمان هست که کابوس حل معادلات ریاضی را داشتیم و هنوز نمی توانیم تصور کنیم که به عقب برگردیم و ریاضی حل کنیم! امروز راجع به اپلیکشنی حرف می زنیم که می تواند معادلات ریاضی را توسط دوربین آیفون حل کنید نام این برنامه PhotoMath است و برنامه ای است که مخصوص آی او اس طراحی شده است ، این برنامه معادلات ریاضی شما را پس از اسکن کردن حل می کند . مطمئنا خیلی از دانش آموزان از شنیدن این خبر خوشحال می شوند.

ما تا امروز دنبال برنامه ای بودیم که برای گوشی ها طراحی شده باشد و بتوان به راحتی توسط آن معادلات ریاضی پیچیده را حل کرد. اما در بین برنامه ها به برنامه هایی برخوردیم باید در آن ها معادلات را به صورت دستی وارد می کردیم.اما برنامه جدید آی او اس می تواند از معادلات شما عکس بگیرد و شما به راحتی می توانید بفهمید مجهول معادله شما معادل چیست.

ابتدا به صورت اسکن شده یا OCR  از روی معادله یک عکس تهیه می شود ، PhotoMath مثل سایر برنامه ها نیست که طبق چیزهایی که وجود دارد و الگوهای از پیش تعیین شده جواب را برای شما ارئه دهد این برنامه با راه حل های مطمئن و آموزشی جواب را ارائه می کند و اینگونه نیست که دفتر خود را با یک سری عدد و حل مسئله پرکنید و چیزی هم یاد نگیرید.

این برنامه ابتدا پس از عکس گرفتن نوع معادله را برای شما مشخص می کند ، سپس از شما می خواهد در دوربین خود دست خود را روی بخشی از تصویر که می خواهید حل شود قرار دهید و با کادر قرمز رنگی آن را برای شما مشخص می کند ، سپس گام به گام تا رسیدن به جواب نهایی را به شما توضیح می دهد و هدف آن آموزش دادن شما می باشد.

136

تنها ایراد این برنامه رویایی این است که در حل عبارت های جبری ممکن است ایکس را نماد ضرب اشتباه بگیرد ، این تنها محدودیت دستگاه برای قرار دادن معادلات جبری درون کادر برنامه می باشد.

در حال حاضر نرم افزار PhotoMath تمامی معادلات شما را براساس ریاضی پایه، بخش کردن ، اعداد اعشاری، معادلات خطی، و توابع مختلف لگاریتمی حل می کند . به گفته طراحان این برنامه به زودی طی یک به روزرسانی پشتیبانی از معادلات پیچیده تر نیز افزوده خواهد شد.

319

این ابزار به هیچ وجه به درد تقلب کردن نمی خورد و هدف آن فقط آموزش می باشد و جایگزین معلم هم نخواهد شد فقط به دانش آموزان می آموزد معادلات خود را از ساده ترین و بهترین راه حل کنند و بهتر به جواب آخر برسند.

این برنامه کاملا رایگان است و می توانید از لینک زیر آن را دریافت کنید:

PhotoMath for iOS