مایکروسافت تبلت سرفیس پرو 3 را معرفی کرد

دیروز مایکروسافت میزبان مراسم معرفی سرفیس پرو 3 بود که نسل سوم سری تبلت‌های این شرکت محسوب می‌شود. این رونمایی در شهر نیویورک اتفاق افتاد و ماکروسافت سری تبلت سرفیس‌های خود را که می‌خواهد جایگیزنی برای لپ‌تاپ‌ها باشد را نازک‌تر و سبک‌تر از نسل قبل رونمایی کرد.

DSC_3485

مایکروسافت این سری را همراه با بهبود‌های متفاوت نسبت به نسل قبل عرضه خواهد کرد. این پیشرفت‌های حاصل شده ر سرفیس پرو 3 شامل صفحه نمایش بزرگ‌تر 12 اینچی با ابعاد تصویر 3:2، طراحی نازک‌تر، بهبود در سبک و استایل دستگاه و پایه نگه‌دارنده بسیار انعطاف پذیر که خیال کاربر را از بابت زاویه مشاهده تصویر بسیار آسوده می‌کند.

قیمت، تاریخ و مشخصات سرفیس پرو 3

قیمت این دستگاه از 799 دلار به صورت پیش‌فروش شروع شده و در مدل‌های مختلفی در تاریخ 20 ژون در آمریکا و کانادا عرضه خواهد شد. تاریخ عرضه جهانی در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف از ماه آگوست شروع خواهد شد.

این تبلت به پردازشگر‌‌های قدرتمند Core i3، i5، i7 شرکت اینتل مجهز شده است. سرفیس پرو 3 دارای 9.1 میلی متر ضخامت و 800 گرم وزن دارد. این تفاوت در ضخامت و وزن تبلت سرفیس پرو 3 را از مک‌بوک ایر نازک‌تر و سبک‌تر کرده است.

همچنین همراه با تبلت سرفیس پرو 3 یک قلم خوش تراش که می‌تواند تا 256 سطح فشار را تشخیص دهد برای خریدران تهیه شده است. این یک قلم عادی نیست و به گفته پنی رئیس بخش سرفیس ماکروسافت قلم همراه با سرفیس می‌تواند شبیه به یک قلم عادی بر روی دستگاه کار کند و تجربه یک قلم کاملا واقعی را به وجود می‌آورد. ادغام قابلیت‌های این قلم با اپلیکیشنن One Note یادداشت برداری را برای شما بسیار راحت و دلنشین می‌کند. با دکمه تعبیه شده بر روی قلم شما می‌توانید سریع تبلت را به منظور یادداشت برداری بیدار کنید.

surface_pro_3

مدل پایه‌ این تبلت با قیمت 799 دلار دارای پردازشگر Core i3 با 4 گیگابایت حافظه رم و 64 گیگابایت حافظه ذخیره سازی است. مدل دوم با قیمت 999 دلار دارای پردازشگر قدرتمندتر Core i5 با 4 گیگ حافظه رم و 128 گیگ حافظه ذخیره سازی می‌باشد. اما آخرین و بهترین مدل سرفیس پرو 3 با قیمت 1549 می‌تواند مشخصات بسیار بالای به شرح پردازشگر بسیار قدرتمند Core i7 با 8 گیگ حافظه رم و در نهایت 256 گیگ حافظه ذخیره سازی را در اختیار شما قرار دهد. اما نکته اصلی اینجاست که با این سخت‌افزار قدرتمند باتری چگونه خواهد بود؟ به گفته شرکت ماکروسافت سرفیس پرو 3 می‌تواند تا 9 ساعت مرور در وب شما را همراهی کند.

اما قدرت اصلی و احتمالا برتری خاص سرفیس پرو 3 در لوازم جانبی آن است، به این منظور ماکروسافت اینبار یک داک بسیار ظریف‌تر با ترک پد پهن‌تر و قیمت 130 دلار را برای سرفیس پرو 3 به شما پیشنهاد می‌کند.

macrumors