قیمت روز گوشی موبایل اپل آیفون 5s در بازار ایران

چه خبر از قیمت آیفون 5s ؟

خبر خاصی نیست جز گرانی محض! بازار این روز ها حتی با بالا رفتن حدودیِ ارزش پول کشورمان نوسان دارد اما کمابیش به سمت پائین نیز سوق داده می شود و بهتر است با بررسی چند سایت قیمت آن را تا این زمان بدانیم اما پیش از آن؛ همانطور که میدانید قیمت آیفون 5اس به عوامل مختلفی از جمله نرخ ارز آزاد بستگی دارد.

همانطور که در پست های قبلی مفصلا به آن پرداخته شد، آیفون 5s جدیدترین پرچم دار آیفونی خانواده اپل است و در دو نوع 16، 32 و 65 گیگابایتی عرضه می شود و ویژگی هایی چون تاچ آیدی و پردازنده 64 بیتی A7 را داراست که به سرعتی معادل دو برابر آیفون 5 و چهار برابر آیفون 4S می انجامد و همین امر باعث شده بسیاری به فکر خرید آیفون 5اس بیفتند ولی در این میان قیمت iphone 5s از اهمیت زیادی برخوردار است.

قیمت مدل های مختلف آیفون 5s آنلاک فکتوری در ایران

تاریخ: 92/8/25

قیمت آیفون 5اس 16 گیگ رنگ خاکستری: 1,720,000 تومان

قیمت آیفون 5اس 32 گیگ رنگ خاکستری: 1,820,000 تومان

قیمت آیفون 5اس 64 گیگ رنگ خاکستری: 1,920,000 تومان

 

قیمت آیفون 5s در امریکا

 

قیمت-آیفون-5s

نرخ های اعلام شده در این جدول بر حسب دلار و برای رنگ خاکستری می باشد [در آمریکا انتخاب رنگ تفاوتی ندارد]

دلیل تفاوت قیمت آیفون لاک با آیفون آنلاک فکتوری

با وجود این که قبلاً به این موضوع پرداخته ایم و در بالا نیز بدیهی است، علت گران بودن آیفون آنلاک فکتوری در ایران این است که مثلا آن 200 دلاری که برای نوع 16 گیگابایتی در امریکا است باید حتما با یک قرارداد از یکی از پوشش دهنده های مخابراتی امریکا خریداری شود و اگر شخصی بخواهد تلفن اش بر همه ی پوشش دهنده ها باز باشد و بتواند مثلا در ایران از رایتل استفاده کند، مجبور است که ابتدا از یکی از پوشش دهنده ها تلفنش را خریداری کند و سپس آن را آنلاک کند که گزینه مناسبی نیست و یا اینکه آیفون آنلاک فکتوری بخرد.

10

بنابراین باید از نسخه non-contract استفاده کند که حدوداً 4 برابر باید هزینه کند!

این مطلب صرفا جهت اطلاع کلی از قیمت ها برای شما و در 25 آبان ماه تهیه شده و هر گونه نوسان یا نقض قیمت عهده دار آی اپل سنتر نخواهد بود

قیمت های جدید و بروز  خود را در زیر پست کامنت بگذارید