Mobile Monet عکس‎های آیفونی شما را به آثار هنری تبدیل می‎کند

از آغاز پیدایش هنر عکاسی، مردم مدام به دنبال پیدا کردن راه‎های جدید برای ویرایش عکس و اضافه کردن افکت به آنها بوده‎اند.

از زمانی که عکاسی با موبایل همه گیر شد، شرکت‎های مختلف هر کدام به نوبه‎ی خود چندین اپ ویرایش عکس تولید و عرضه کردند تا تصاویر ساده‎ای که با موبایلتان می‎گیرید، به چیزی بیشتر از یک عکس مبدل شود.

1.Mobile-Monet-1
East Coast Pixels یکی از این شرکت‎هاست و برنامه‎ی ویرایش عکس MobileMonet این کمپانی، با ارائه دادن افکت‎هایی که عکس‎ها را شبیه به تابلوهای نقاشی می‎کنند،گامی بلند در عرصه‎ی اپ‎های ویرایش عکس برداشته است. به همین دلیل امروز قرار است نگاهی به این اپ بندازیم.

ایده اولیه
اگر می‎خواهید عکس‎هایتان شبیه به نقاشی‎های آب رنگی انتزاعی شود، یک راهش این است که یک بوم و پالت رنگ جلویتان گذاشته و از روی عکس‎تان نقاشی بکشید.

یا اینکه می‎توانید تنها با چند ضربه روی صفحه‎ی آیفون‎تان جادوی واقعی را به چشم خود ببینید. شما می‎توانید میزان تاثیر افکت‎ها را افزایش یا کاهش دهید و از بین تعداد زیادی فیلتر، مدل مد نظرتان را انتخاب کنید. بعد از اینکه کارتان با اثر هنری‎تان تمام شد، می‎توانید آن را روی صفحه‎های اجتماعی به اشتراک گذاشته یا از طریق اپ، از آن پرینت بگیرید.

طراحی

گزینه‎ها و ابزارهای مختلف، بالا و پایین صفحه‎ی اصلی نقاشی قرار گرفته‎اند. اول یک فیلتر و سپس ابزاری را انتخاب کرده و سپس عکس‎تان را هر طور که می‎خواهید تنظیم کنید. هر عکسی از photo library یا حافظه‎ی کلیپ بورد iOS را می توانید از صفحه‎ی اصلی برنامه وارد کنید. همچنین می‎توانید با استفاده از خود برنامه عکس بگیرید یا تصاویری را که اخیرا ویرایش کرده‎اید به برنامه بیاورید. در حالت دوربینِ برنامه قادرید فلش را روشن/خاموش کرده، تایمر تنظیم کنید و یا بالافاصله بعد از اینکه عکس گرفتید ویرایش آن را شروع کنید. (تقریبا شبیه به ویژگی ویرایش سریع برنامه‎ی Fusion HDR).

2.Mobile-Monet-2
استفاده از اپ

وقتی که عکس موردنظرتان را وارد برنامه کردید، افکت پیش فرض Monet روی آن اجرا می‎شود. البته می توانید از سایر 18 فیلتر اضافی موجود در برنامه نیز استفاده کنید. این افکت‎ها شامل زغالی، امپرسیونیست، نقاشی + طراحی، آبرنگ و غیره می‎باشند.

بعد از انتخاب فیلتر مورد نظر، می‎توانید آن را بیشتر و گسترده‎تر تغییر بدهید.

می‎توانید ضخامت و چگالی خطوط را مطابق میل‎تان عوض کرده و سردی و گرمی بازه‎ی رنگ‎ها را تنظیم کنید. افزایش یا کاهش میزان تاثیر افکت نقاشی، تغییر طراوت، روشنایی و کنتراست نیز تنها بخشی از قابلیت‎هایی است که در این برنامه گنجانده شده است.

شما می‎توانید با استفاده از ابزار اسفنج، بخش‎هایی از عکس را حذف کنید.

البته ممکن است بعد از پاک کردن خطوطی کمرنگ در پس زمینه باقی بماند. همچنین می‎توانید بوم را کامل پاک کرده و هر طور که می‏خواهید آن را با عکستان پر کنید.

تمام فایل‎هایی که تغییر می‎دهید در محلی به نام Recent Edits ذخیره شده و برای استفاده‎های بعدی قابل دسترسی هستند.

وقتی که کارتان تمام شد می‎توانید تصویر را به Camera Roll ذخیره کرده و روی شبکه‎های اجتماعی به اشتراک بگذارید. یا اینکه مستقیما از طریق ایمیل یا مسیج به خانواده و دوستان بفرستید. همچنین می‎توانید تصویر‎تان را به چاپگرهایی که با AirPrint سازگاری دارند، ارسال کنید.

3.Mobile-Monet-3

خوبی‎ها

از نظر من، اینکه می‎توان ویژگی‎های مختلف هر فیلتر را به سلیقه‎ی خودمان تغییر بدهیم قطعا یکی از نکات مثبت این برنامه است. وقتی که خطوط تصاویر را نازک یا ضخیم می‎کنید افکت هم تغییر می‎کند. علاوه بر این تنظیم میزان روشنایی یا کنتراست تصویر ساده از منظره، می‎تواند آن را به عکسی زیبا و هنری تبدیل کند.

بدی‎ها

به نظر می‎آید که فیلترهای این برنامه به درد ویرایش عکس‎های پروفایل نمی‎خورند.

مثلا اگر بخواهید سلفی‎تان را تبدیل به نقاشی از نوع امپرسیونیست بکنید، حاصل چیزی پر از خش و نویز می‎شود که هیچ ربطی به عکس اولیه ندارد.

هزینه

1.99 دلار قیمت دارد که برای اپ ویرایش عکس میزان مناسبی است. فیلترها سریع اعمال می‎شوند و تنظیمات سفارشی به شما این قدرت را می دهند تا به جای اینکه اجازه دهید اپ تنها یک لایه از افکت روی عکس‎تان بگذارد، عکس را هر طور که دوست دارید جلوه‎دار کنید. البته باید ذکر شود که به جز ابزارهایی که ذکر شد، این برنامه ویژگی‎های افزودنی دیگری ندارد.

نتیجه

این برنامه، اپی مناسب برای تبدیل تصاویر ساده‎ی مناظر به آثار هنری است. سرعت اجرایش بالاست و عکس‎های ویرایش شده را با بالاترین کیفیت ذخیره می‎کند. تنها مشکل اینجاست که این اپ چیز آنچنان ویژه و خاصی ندارد که باعث یگانگی‎اش سود. این برنامه به خوبی وظیفه‎اش را انجام می‎دهد اما انقدرها هیجان انگیز و معرکه نیست. اما اگر تا به حال از اپی که افکت آبرنگی به عکس‎هایتان می‎دهد استفاده نکردید، این اپ با قیمتی مناسب یکی از بهترین گزینه‎هاست. این برنامه روی آیفون، آی پد و آیپاد تاچ قابل دسترسی است.

MobileMonet را می‎توانید همین حالا از اپ استور دانلود کنید.

اپ‎های مرتبط

Waterlogue، نمونه‎ی دیگری از چنین اپ‎هایی است که با ساختاری جذاب، افکت آبرنگی به عکس‎هایتان می‎دهد.

Brushstroke هم فیلترهایی دارد که از ضربه قلم‎موهای طرحدار ساخته شده‎اند.

نظر شما در مورد این اپ ویرایش عکسی چیست؟ ما را از نظر خود با خبر کنید.