Multify: یک توییک عالی برای چندوظیفگی در iOS8

هر از گاهی توییکی عرضه می‌‌شود که هیجان مرا برمی‌‌انگیزد، و Multify، توییک جدیدی که John Corbett و Einbinder عرضه کرده‌‌اند نیز از زمره‌ی همان توییک‌‌هاست. Multify توییکی است که به زودی عرضه خواهد شد و قابلیت چندوظیفگی را در بسته‌‌ای که به طوری شگفت‌‌آوری پایدار است و روش استفاده‌‌ی آسانی دارد به iOS می‌‌آورد. بله، قبلا هم توییک‌‌هایی تلاش کرده‌‌اند که کار مشابهی انجام دهند، ولی این توییک با فاصله‌‌ی زیادی بهترین تلاش در این زمینه است.

Multify-3-1024x910

در نگاه اول، ممکن است شما تصور کنید که Mutify یک کپی از Appheads است، ولی پس از گذراندن مدت‌‌زمانی با این برنامه، به سادگی می‌‌توان فهمید که اینگونه نیست. Multify بسیار بیشتر از برنامه‌ی ذکرشده به امکانات چندوظیفگی مجهز است و اپلیکیشن‌‌های بیشتری به طور همزمان در صفحه‌ی اول باز است. به لطف حالت ویرایش این ‌‌توییک، شما می‌‌توانید مکان و اندازه‌‌ی اپلیکیشن‌‌ها را در صفحه‌‌ی اصلی کنترل کنید. البته آنچه عملی است این است که دو، سه یا چهار برنامه را می‌‌توان همزمان اجرا کرد، و شما می‌‌توانید در کنار هم با آنها کار کنید.

چیزی که Multify را موفق می‌‌کند سادگی آن است. این برنامه از سه ژست حرکتی برای اجرای همه‌‌ی امکاناتش بهره می‌‌برد:
•    ژست فعال‌‌سازی: لانچر Multify را باز می‌‌کند.
•    ژست فعالسازی ویرایش: به شما اجازه می‌‌دهد که مکان و اندازه پنجره‌‌ی برنامه‌‌ها را کنترل کنید.
•    ژست بازکردن برنامه‌‌ها: برنامه‌‌های بازشده را به درون Multify می‌‌آورد.

زمانی که لانچر Multify را باز می‌‌کنید، یک علامت + روی صفحه ظاهر می‌‌شود. با لمس این علامت صفحه‌‌ای باز می‌‌شود که از درون آن می‌‌توان اپلیکیشن‌‌های مختلف را درون Multify باز کرد. از آنجا شما می‌‌توانید هر اپلیکیشنی را باز کنید، و برنامه‌‌های موردعلاقه‌‌ی شما در بالای صفحه pin شده است.

Multify-2-1024x907

یک آواتار شناور برای این اپلیکیشن کنار آیکون لانچر ظاهر می‌‌شود و شما می‌‌توانید لانچر را در کنار آواتار هر اپلیکیشنی در هر سمت صفحه‌‌ی iPhone جابجا یا pin کنید. پس از آن شما می‌‌توانید فضای دربرگیرنده‌‌ی کل آواتارها را لمس کنید تا بزرگتر شود و یا هرکدام از اپلیکیشن‌‌ها را لمس کنید تا در حالت Multify view بازشود. حالت Multify view برای گردش سریع بین اپلیکیشن‌‌ها بسیار عالی است، این کار بسیار از حالت چندوظیفگی iPhone سریعتر است، و از قابلیت چندوظیفگی روی iPod بسیار سریعتر است.

بایدگفت که حالت ویرایش Multify موثرترین ویژگی آن است. همان‌‌گونه که بیان شد، حالت ویرایش چیزی است که به شما اجازه می‌‌دهد که اپلیکیشن‌‌ها را جابجا کنید یا اندازه آن‌‌ها را تغییر دهید و به شما اجازه می‌‌دهد چند اپلیکیشن را در کنار هم و به صورت همزمان روی صفحه اجرا کنید. برای مثال شما می‌‌توانید همزمان هم یک ویدئوی یوتیوب را پخش کنید و هم در Tweetbot جستجو کنید و Reddit را مطالعه کنید. در کل ابزار بسیار قدرتمندی است.

Multify-Preferences-1024x907

این ‌‌توییک شامل قابلیت‌‌های شخصی‌‌سازی بسیار زیادی است، برای مثال این قابلیت وجود دارد که رنگ و حالت رابط کاربری Multify را تغییر دهید. شما همچنین می‌‌توانید اپلیکیشن‌‌های موردعلاقه‌ی خود را تغییر دهید و ژست‌‌های جدید برای آن درست ایجاد کنید.

البته تعداد تنظیمات آن‌‌قدر هم زیاد نیست که کاربر را گیج کند، و من از این قضیه خوشحالم. یکی از نکات مهم در این ‌‌توییک که دارای قابلیت‌‌های زیادی است، راحتی استفاده برای کاربر است که Multify به خوبی از پس آن برآمده است.

من بی‌‌صبرانه منتظر روزی هستم که همه بتوانند Multify را امتحان کنید. شما می‌‌توانید از طریق BigBoss repo با هزینه 4.99 دلار آن را تهیه کنید. با توجه به کاری که این ‌‌توییک انجام می‌‌دهد و میزان پایداری آن واقعا باید گفت که قیمت آن عادلانه است.

شما در مورد Multify چه نظری دارید؟ نظر خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.