مک مینی 2014 جدید دارای حافظه RAM یکپارچه است

macmini1-250x254

مک مینی 2014 جدید دارای رم یکپارچه بوده و قابل تعویض توسط کاربر نیست.

بیش از دو سال از آخرین به روز رسانی مک مینی اپل میگذرد. روز گذشته با اضافه شدن پردازنده های Haswell، گرافیک آیریس اینتل HD /5000 ، وای فای 802.11ac و اضافه شدن یک گزینه حافظه ی فلش مبتنی بر PCI، برای مدل های بالاتر به روز رسانی شد.

متاسفانه،این ارتقاء برای برخی از طرفداران مک مینی ناامید کننده بود .بر این اساس اپل سفارشات خود برای ساخت پردازنده پیشرفته چهار هسته ای و فضای ذخیره سازی دو درایو ی  را متوقف ساخت.این فضا بیش از 1TB  را پشتیبانی میکند.

افراد بسیاری این باورند که مک مینی نیز شامل رم متصل است که در حال حاضر توسط Macminicolo’s Brian Stucki تایید شده است. با توجه به اطلاعات بدست آمده از شرکتStucki ، رم موجود در مک مینی فاقد دسترسی کاربر به آن است. این بدان معنی است کسانی که مینی مک را خریداری می نمایند ،فقط 16GB حافظه داخلی در اختیار خواهند داشت که باید در هنگام خرید این دستگاه از اپل ارتقا داده شود.

هر سه مدل مک مینی را حداکثر می توان به یک رم 16GB ارتقاء داد. این ارتقا برای مدل اصلی 300 دلار و برای مدلهای بالاتر 200 دلار هزینه خواهد داشت.

با این که RAM دستگاه قابل ارتقا نیست، Stucki می گوید که تعویض یا ارتقاء هارد دیسک ممکن است . اما انجام این کار ممکن است ضمانت نامه دستگاه را از درجه اعتبار ساقط نماید.

10

قیمت مینی مک جدید اپل از 499 دلار شروع می شود و در نهایت هر مدل بر اساس سه گروه بندی اصلی قیمت گذاری می شود.

پایین ترین مدل مک مینی اپل دارای پردازنده های 1.4Ghzدو هسته ای Core i5، GB4 حافظه RAM،هارد دیسک 500GB، و گرافیک HD 5000 اینتل می باشد.

در رده وسط ، مک مینی دارای پردازنده های 2.6Ghz دو هسته ای Core i5 ، 8GB حافظه RAM و هارد دیسک 1TB و گرافیک آیریس اینتل است.

دربالاترین مدل، مک مینی دارای پردازنده 2.8Ghz دو هسته ای Core i5، 8GB رم، 1TB فیوژن درایو، و گرافیک آیریس اینتل می باشد.

در حال حاضر نوع اصلی مینی مک برای خرید از فروشگاه آنلاین اپل در دسترس میباشد و پس از یک تا سه روز ارسال خواهد شد. مک مینی با تنظیمات سفارشی سه تا پنج روز بعد تحویل داده خواهد شد.

macrumors