اطلاعات جدیدی درباره آیپد ایر 2 که هنوز تایید نشده اند

انتظار می رود که شرکت اپل روز سه شنبه 16 اکتبر طی یک رویدادی نسل دوم آیپد ایر ، مک بوک های رتینا و ورژن جدید OS X Yosemite را معرفی کند. پیش از این رویداد سایت Michael Report ادعا می کند که یک سری تصاویر جدید از طریق شرکت اپل از آیپد ایر 2 به دست آورده که قرار نبوده این تصاویر در دسترس رسانه ها قرار گیرند.

در حالیکه این سایت در پستی به بررسی جزئیات مهم این دستگاه پرداخته است ، به نظر می رسد هنوز هم اطلاعات کامل نیست و فقط میزان کمی به اطلاعات قبلی اضافه شده است. به عبارتی دیگر درست است که اطلاعات زیادی به دست آمده ولی فقط در راه تایید اطلاعات قبلی بوده و خیلی کم دست اول هستند! مثلا در این گزارش گفته شده که این دستگاه نازک تر از آیپد ایر و یک صفحه نمایش ادغام شده می باشد و این همان گزارشی است که در ماه آوریل درباره این دستگاه منتشر شد.

جزئیات خبر  Michael Report علاوه بر پیش بینی در مورد صفحه نمایش ، به چندین تغییر در طراحی دستگاه اشاره می کند ، که تعدادی از آن ها مدتی قبل در سایت MacRumors نوشته شده بودند ، که این موضوع نشان می دهد  Michael Report برخلاف ادعایش که اطلاعاتش را مستقیما از طریق شرکت اپل به دست آورده است از سایر سایت ها به دست آورده است.

این سایت ادعا می کرد که دکمه مربوط به سایلنت کردن دستگاه با توجه به نازک شدن آن روی تلفن قرار گرفته شده است اما این سوئیچ گفته می شود طبق نمونه های منتشر شده در همان جای قبلی خود می باشد و یک سوراخ مربوط به تنظیمات دستگاه وجود دارد که سایت ماییکل ادعا می کند مربوط به میکروفن است. گفته می شود این سوراخ پیلوت مانند سینی سیم کارت نسبت به نسل قبلی کمی بزرگ تر شده است.

ipadair2dummymute

 

دکمه mute/vibration در نسل جدید کاملا تغییر کرده است ، طبق منابع سایت اپل که به دست ما رسیده است برای این کار باید به آرشیو مشخصات نازک تر دستگاه توجه شود . در آیپد ایر 2 میکروفون به بالای دستگاه منتقل شده است و از ماژول های دوربین عقب استفاده می کند ،

سایر پیش بینی هایی که Michael Report  شامل فرورفتگی دکمه های مربوط به حجم صدا ، طراحی مجدد در بلند گو و همچنین سوراخ میکروفون نزدیک دوربین عقب می باشد. به نظر سایت MacRumors در آیپد ایر 2 نسبت به نسل اول دکمه های صدا و سوراخ مربوط به مات کردن دستگاه به سمت بالاتر حرکت کرده که هنوز دلیل این کار مشخص نیست.

سایت مایکل ریپورت به یک سری اطلاعات دیگر هم اشاره کرده است از جمله آن ها به روز رسانی در پردازنده های A8  ، دوربین 8 مگا پیکسلی ،  Apple Pay و آی دی لمسی ، رم 2 گیگابایتی ، می باشد که هنوز تایید نشده اند همچنین این سایت به ویژگی split-screen multitasking صفحه نمایش ( تقسیم صفحه نمایش برای انجام چندکار مختلف به صورت همزمان روی آن ) اشاره دارد.

خیلی از اطلاعات مایکل ریپورت قبلا ارائه شده بودند اما بعضی از این ها جدید و بی اساس هستند و هنوز کسی تایید نکرده است از جمله رم 2 گیگابایتی و عدم وجود دکمه مات دستگاه که تغییراتی نسبت به نسل قبلی می باشد.

ipad_air_touch_id_mockup_2

 

پیش از معرفی آیفون6 مایکل ریپورت یک سری اطلاعات درباره این دستگاه منتشر کرد و ادعا کرد که با چند تن از کارمندان اپل در ارتباط است و بعد ها با توجه به تکذیب این ویژگی ها مشخص شد پیش بینی های این سایت چندان قابل اعتماد نیستند ازجمله این شایعات ضد آب بودن دستگاه و ضد غبار بودن صفحه نمایش یاقوت کبود بود.

انتظار می رود اپل در 16 اکتبر آیپد ایر 2 را به همراه نسل دوم آیپد مینی رتینا با آی دی لمسی و آی مک های رتینا معرفی کند و در کنار آن ها OS X Yosemite جدیدی را نیز طراحی خواهد کرد.

macrumors