آپدیت جدید برای ویندوز 8.1 ارائه شد

در طول این چند هفته، درباره ی آپدیت بعدی ویندوز 8 زمزمه های زیادی شنیدیم و عکس های فاش شده صفحه Home اش را نیز با هم دیدیم. در حالی که شایعات از تغییراتی که این آپدیت با خود به همراه خواهد داشت سخن می گفتند، به تازگی،یک نسخه از آپدیت ویندوز 8.1 بر روی اینترنت نمایان شد، که البته در مقایسه با نگاره هایی که از ویندوز 8.1 برایمان حرف ها داشتند کمی قدیمی تر به نظر می رسید.

با وجود این که این تصاویر روز قبل از ارائه [یا بهتر بگم درز کردن!] به نمایش گزاشته شدند، اما این آپدیت ظاهراً تمامی ویژگی هایی شایعه ای را با خود به همراه داشت.

homescreen-580-75

همانطور هم که می دانید، این ورژن آپدیت 8.1، قابلیت بوت مستقیم به دسکتاپ را دارا می باشد. البته این ویژگی خیلی تازه ای نیست و مایکروسافت پیش از این هم، اختیار بوت به دسکتاپ به جای بوت به استارت را به کاربران داده بود. اما در نسخه جدید بوت به دسکتاپ به طور پیشفرض قرار داده شده و اگر می خواهید به منوال پیش بازگردید، باید تنظیم مورد نظرتان را تغییر دهید.

نسخه ی به بیرون درز پیدا کرده همچنین شایعه ی منوی نواری جدید در صفحه مترو را تصدیق کرد [که در مترو، این باعث بهبود کارکرد و ارتباط برنامه ها با موس و کیبورد می شود]و اعلام داشت که تغییرات کوچکی شامل اضافه شدن گزینه های پاور، حالت خواب، خاموش و ریستارت که در صفحه استارت موجود می باشند نیز صورت گرفته است.

اگرچه نسخه ویندوز 8.1 آپدیت 1 که به بیرون درز کرده در حال گردش و پخش در میان وبسایت های به اشتراک گذاری است، اما در نظر داشته باشید که این نسخه های پیش-انتشاری برای عموم لحاظ نشده اند زیرا ممکن است هنوز دارای اشکالاتی باشد که نیاز به برطرف شدن داشته باشند. بنابراین اگر ویندوز 8.1 از منابع غیر رسمی دانلود شود ممکن است موجب بروز مشکلات متعاقب بعدی و البته جبران ناپذیر شود؛ پس بهتر است که تا ماه مارس (کمتر از یک ماه دیگر) صبر کنید؛ در این تاریخ آپدیت جدید ویندوز 8.1 به طور رسمی رونمایی خواهد شد.

منبع : Ubegizmo