مجموعه آفیس برای آیپد به 27 میلیون بار دانلود رسید

حدود یک ماه و نیم از زمانی که ماکروسافت تصمیم گرفت مجموعه آفیس را برای تبلت‌های آیپد شرکت اپل منتشر کند می‌گذرد. به گفته شرکت اپل نرم‌افزار‌های تولید محتوای زیادی در اختیار دارندگان محصولات این شرکت قرار دارد، اما مجموعه آفیس ماکروسافت با استقبال کم نظیری رو به رو شده است.

office-for-ipad-630x354

در روز دوشنبه در کنفرانسی که در هوستون برگزار میشد خانم جولیا وایت مقام اجرایی شرکت ماکروسافت اعلام کرد که مجموعه آفیس این شرکت که به تازگی برای آیپد منتشر شده تا کنون 27 میلیون بار دانلود شده است. این تعداد دانلود به صورت جهانی محاسبه شده است. به همین مناسبت ماکروسافت این خبر را در توییتر به شکل زیر منتشر کرده است.

 

همانطور که در یک ماه به در مطلب مجموعه آفیس ماکروسافت برای آیپد به 12 میلیون دانلود رسید، به اطلاع شما رساندیم، ماکروسافت درست یک هفته بعد از انتشار مجموعه آفیس ماکروسافت به 12 میلیون دانلود رسید و شرکت ماکروسافت به وسیله توییتر این اتفاق را جشن گرفت. از آن موقع این رشد متوقف نشده است و همچنان بر تعداد دانلود‌های این مجموعه آفیس فوق‌العاده افزوده می‌شود. اکنون بعد از یک ماه 15 میلیون دانلود دیگر به ثبت رسیده که عدد بسیار بزرگی است.

چرا مجموعه آفیس تاکنون منتشر نشده بود؟

شرکت ردموندی‌ها قطعا با این اعداد و ارقام جشن بزرگتری خواهد گرفت و سعی در غنی‌تر کردن این مجموعه خواهد کرد. برای مدت‌ها ماکروسافت در تحلیل این موضوع سخت گیرانه عمل می‌کرد و به نوعی ترس داشت که مجموعه آفیس ماکروسافت برای تبلت‌های آیپد با استقبال رو به رو نشود و شکست بخورد. از طرف دیگر ترس داشت در صورت موفقیت این مجموعه آفیس باعث محبوب‌تر شدن تبلت‌های آیپد شود و تبلت‌های سرفیس خود را کاملا از رقابت خارج کند. اما بالاخره در ماه آپریل زمانی که مدیریت شرکن ماکروسافت تغییر کرد، تصمیم بر عرضه آفیس برای آیپد گرفته شد و اکنون هر دو کمپانی اپل و ماکروسافت از این موضوع خوشحال هستند.

IMG_1383-620x465

این مجموعه آفیس برای آیپد شامل ورد، اکسل و پاور پوینت می‌شود که به صورت رایگان از اپ‌استور قابل دانلود است. هر کسی می‌تواند از این اپلیکیشن‌ها استفاده کند و اسناد خود را مشاهده کند اما اگر قصد کند یک سند را ادیت کنید یا بسازید باید مشترک Office 365 باشید. آفیس 365 سرویس تولید محتوای ابری ماکروسافت می‌باشد.

به این معنی که شما اگر بخواهید یک سند را بسازید باید ویرایش کنید باید اشتراک سالیانه بگیرید که به نظر می‌رسد درصد تعیین شده برای اپل 30 درصد بوده و شرکت کوپرتینو با 27 میلیون بار دانلود پول خوبی به جیب زده باشد.

technobuffalo