مقایسه طرح اولیه آیفون 6 با تمام محصولات اپل در سال 2013

به هیچ وجه فکرش را هم نمیکردیم که با فاصله چندین ماه تا رونمایی و معرفی آیفون 6 این حجم از مقایسه، مدل مفهومی، تصاویر طرح‌های اولیه و شایعات رو به رو شویم. اخیرا طرح اولیه آیفون 6 را با چند محصول اپل از جمله آیفون 5s و آیپاد تاچ مقایسه کردیم و در تصاویری مختلف، شما تفاوت محصولات را با یکدیگر سنجیدید. اما اکنون وقت یک جمع بندی رسیده تا آیفون 6 را در کنار تمامی محصولات معرفی شده اپل در سال 2013 قرار دهیم.

thth

در این مطلب می‌خواهیم طرح اولیه آیفون 6 را در کنار آیپد ایر، آیپد مینی با صفحه نمایش رتینا، آیفون 5c، آیفون 5s، آیپاد تاچ و در آخر با آیفون 4s قرار دهیم. البته این مقایسه شامل اجزا و مشخصات دستگاه و کنار هم گذاشتن قابلیت‌های این دیوایس‌ها نیست و تنها در تصاویری از لحاظ اندازه، ضخامت و طراحی و از این دست موارد ظاهری قصد مقایسه داریم.

مشخصات طرح اولیه آیفون 6

دیروز خبر‌هایی از رزولوشن احتمالی صفحه نمایش آیفون 6 منتشر شد، این خبر ادعا داشت که قرار است رزولوشن آیفون 6 با صفحه نمایش 4.7 اینچ یکباره به عدد بالای 960 × 1704 صعود کند. خوشحالیم از این بابت، زیرا اگر دو دو تا چهارتا بکنیم متوجه می‌شویم که این عدد رزولوشن در صفحه نمایش 4.7 اینچ تراکم پیکسل 416 پیکسل در اینچ (ppi) را ایجاد می‌کند، این عدد واقعا عالی است و نوید صفحه نمایشی فوق‌العاده‌ با کیفیت برای آیفون 6 را می‌دهد.

iphone51

iphone2

شایعات از iphone 6 با 4.7 اینچ صفحه نمایش صحبت می‌کنند، قطعا اندازه آیفون 6 نسبت به نسل قبل خود تفاوت زیادی پیدا می‌کند. اما خوشبختانه اپل از این موضوع یک فرصت برای نازک تر کردن ضخامت دستگاه ایجاد کرده است (قرار است آیفون 6 تنها 7mm ضخامت داشته باشد).

iphone7

iphone10

موضوعی که کمی نگران کننده است ضخامت قسمت بالا و پایین آیفون است که قطعا برای داشتن توازن و زیبایی ظاهری لازم است هم‌اندازه باشد، این موضوع باعث به چالش کشیدن اپل در اندازه دکمه هوم است. اگر دکمه هوم دستگاه بزرگ باشد قطعا قسمت پایینی ضخیم می شود و قسمت بالایی هم به ناچار باید با آن هم‌اندازه باشد. بنابراین اگر این اتفاق بیفتد و اپل بخواهد دکمه هوم را به همان اندازه نسل‌های قبل بسازد ارتفاع دستگاه بسیار زیاد می‌شود و احتمالا آیفون 6 با صفحه نمایش 4.7 اینچ هم‌اندازه گلکسی اس 5 و اچ تی سی وان M8 با اندازه صفحه نمایش 5 و 5.1 اینچ می شود. در کنار این موضوع اگر به تصاویر دقت کنید متوجه می شوید که پهنای طرح اولیه آیفون 6 تقریبا تا نصف آیپد مینی با صفحه نمایش رتینا آمده است.

iphone9

قطعا این تصاویر از آیفون 6 تنها یک طراح اولیه از آن بر اساس گزارش‌ها و شایعات را نشان می‌دهند و نمی‌توان ان را طرح اصلی آیفون 6 قلمداد کرد.

باید نشست و دید اپل از پس چالش اصلی طراحی آیفون 6 چگونه برخواهد آمد. نظر شما درباره طرح اولیه و طرح رسمی آیفون 6 چیست؟

9to5mac