انگشتر Ōura زمانی که خواب هستید مراقب شما است

دستگاه‎های بررسی کننده‎ی فعالیت و خواب مزایای زیادی دارند، ولی حس زیبایی شناسی یکی از آن‎ها نمی‎باشد.

1.oura-ring

بسیاری از آن‎ها شبیه آنچه که هستند به نظر می‎ایند و حتی آنهایی که در ساعت‎ها تعبیه شده‎اند برای افرادی که زیاد علاقه به بر دست کردن ساعت در رختخواب ندارند بسیار محبوب به شمار نمی‎آید. Ōura که از آن به عنوان اولین انگشتر سلامت یاد می‎شود، مانیتور فعالیت و خواب را در خود جا می‎دهد و آن را در یک تکه انگشتر مخفی می‎کند که باعث می‎شود این تکنولوژی برای فرد مزاحمتی به وجود نیاورد.

2.oura-ring-1 3.oura-ring 5.oura-ring-4

انگشتر Ōura توسط طراح صنعتی فنلاندی یعنی هری کوسکینن (Harri Koskinen) و هم بنیانگذار و مدیر ارشد فنی Ōura و براساس سه دهه تحقیق و توسعه توسط کمپانی‎های تکنولوژی سلامت فنلاند، ساخته شده است. هدف آن بررسی توازن خواب، فعالیت بدن، آرامش و ریکاوری با استفاده از یک کامپیوتر مستقل است که بدون

نیاز به دستگاه‎های جداگانه‎ای عمل می‎کند.

حلقه‎ی Ōura خودش ار سرامیک زیرکونیوم ساخته شده است که کمپانی می‎گوید ضد آب و سخت تر از فولاد می‎باشد، ولی با اینحال بر دست کردن آن راحت است.

دارای یک مانتیور خواب در سطح آزمایشگاهی، دنبال کننده‎ی فعالیت‎های بدنی و مانیتور ضربان قلب و همچنین اکسیژن سنج در سطح پزشکی برای اندازه گیری نبض حجم خون می‎باشد.

دارای یک باتری داخلی است که در عرض 30 تا 60 دقیقه شارژ می‎شود و سه روز دوام می‎آورد. جعبه‎ی بسته بندی این حلقه همچنین به عنوان یک شارژر عمل می‎کند.

5.oura-ring-4

انگشتر Ōura با یک اپلیکیشن iOS یا آندروید در ارتباط است، گرچه نیاز به حضور یک گوشی همراه هوشمند برای عملکرد خود ندارد. در عوض این حلقه دارای یک بافر حافظه است و زمانی که گوشی در مجاورت آن است در آن دانلود می‎شود.

این اپلیکیشن قرائت‎هایی روزانه و شبانه‎ای از سرعت ضربان قلب، فعالیت مغز و دمای بدن فراهم می‎کند و همچنین پیشنهادی در رابطه با خواب و عملکرد بدن به شما می‎دهد.

Petteri Lahtela مدیر ارشد اجرایی Ōura می‎گوید “ما می‎خواستیم محصولی آنقدر راحت و بدون زحمت تولید کنیم که مردم بخواهند آن را 24 ساعت و 7 روز هفته بر تن کنند.

ترکیب بی همتای فاکتور شکل، آخرین سطح تکنولوژی در سطح بالا، و درک عمیق از روانشناسی انسان به همراه الگوریتم‎های بی نظیری به کار برده شده است تا این انگشتر را تبدیل به تنها محصولی کند که قادر به ترجمه‎ی پاسخ‎های بدن شما در موقعیت‎های گوناگون است.

Ōura می‎تواند به شما کمک کند که نحوه‎ی واکنش‎های بدن خود را طبق شیوه‎ی زندگی و رفتار زندگی خود درک کنید. با ترکیب فیدبک درونی که شما در رابطه با داده‎های رفتاری و روانشناسی که توسط انگشتر اندازه گیری می‎شود، کسب می‎کنید، شما دید کاربردی به دست می‎آورید که به شما بیشترین کمک را در انجام بهترین

نوع زندگی و متوازن سازی زندگی، می‎کند.”

انگشتر Ōura به قیمت 250 دلار و در سایز‎های 6 تا 13 موجود است و می‎توان آن را به رنگ‎های سفید، مشکی براق و مشکی مات انتخاب کرد. در انتهای ماه ژولای یا ابتدای ماه آگوست پیش فروش‎های این حلقه شروع و در ماه اکتبر به مشتریان تحویل داده می‎شود.