قابلیت‌های قلم سه بعدی 3DSimo Mini

خالقین قلم طراحی سه بعدی به اسم 3DSimo دوباره برگشته‎اند، و این بار، آن‎ها دستگاه جدیدی به اسم 3DSimo Mini ارائه داده‎اند. این دستگاه البته کوچکتر است، ولی این تیم قابلیت آن را با اضافه کردن یک کاتر ابری، یک ابزار burn (سوزاندن)، و یک هویه‎ی لحیم کاری، افزایش داده‎اند. این قابلیت‎ها در امتداد قابلیت طراحی سه بعدی مدل قبلی قرار می‎گیرند.

1.3d-simo-mini
3DSimo Mini آنقدر کوچک است که در کف دست کاربر قرار گیرد، درحالیکه قلم اولیه بسیار بزرگ بوده است، تا جایی که اسم آن را “قلم” مورد خطاب قرار دادن باید اندکی با طول بیشتر می‎بود.

عملکرد اصلی این قلم با اینحال هنوز طراحی سه بعدی است. دارای یک دمای قابل تنظیم است، بنابراین بتوانم از عهده‎ی طیف وسیعی از مواد چاپ سه بعدی نظیر laybrick، ABS, PLA, PETG, HIPS, FLEXI, و laywood برایند. از آنجا به بعد، این بستگی به قابلیت کاربرد دارد که چیزهایی که قصد طراحی آن‎ها را دارد تعیین کند.

2.3d-simo-mini-4

این قلم با یک اپلیکیشن رایگان موبایل کنترل می‎شود که به کاربران اجازه می‎دهد دما را مطابق به نیاز‎های پروژه و نوع موادی که در حال کار با آن هستند تنظیم کنند.

همچنین دارای تمپلیت‎ها و ویدیو‎های آموزشی است که تا به کاربران کمک کند چیزهای باحالی با قلم سه بعدی خود بسازند. این اپلیکیشن با قلم از طریق بلوتوث در

ارتباط است.

به دنبال بیرون آوردن از بسته، تنها ابزار سه بعدی دیده می‎شود، ولی تیم‎های 3DSimo قصد این را دارند که سه نوع ابزار مختلف به دنبال عرضه‎ی دستگاه ارائه دهند.

برنامه این است که ابزار هویه کاری، برش و سوزاندن موجود باشد و کمپانی تخمین می‎زند که هزینه‎ها حول و حوش 15 دلار باشد. کاربرانی که در کمپین‎های Kickstarter شرکت می‎کنند در بخش نظرات اشاره به سر‎های جایگزین دارند، و تیم به نظر می‎رسد پذیرا و پاسخ دهنده باشد، بنابراین زمانی که دستگاه بیرون می‎آید ممکن است

چیزی بیشتر از این سه ابزار موجود باشد.

همچنین اشاره کردن به این نکته مهم است که اگر این کمپین تبلیغاتی به اهداف خود دست پیدا کند، بعضی از این ابزار جایگزین ممکن است در جعبه‎ی فروش قلم لحاظ شوند، گرچه هدفی برای قرار دادن ابزار هویه به عنوان قسمتی از عرضه‎ی اولیه‎ی قلم دیده نمی‎شود.

در حال حاضر این پروژه با هدف 70 هزار دلاری خود فاصله دارد و حتی فاصله‎ی آن با اهداف عالی توسعه‎ی محصول که 160 هزار دلار است بسیار زیاد است. افرادی که قصد پشتیبانی از این پروژه را دارند می‎توانند به قیمت 89 دلار تا زمانی که تخفیف‎های ویژه دوام دارد این محصول را پیش خرید کنند. بعد از آن قیمت به 109 دلار افزایش

پیدا می‎کند.

این تیم قصد دارد دستگاه‎ها را به پشتیبان‎های مالی خود در ماه فبریه‎ی 2016 تحویل دهد، البته اگر به هدف خودش رسیده باشد.