پی پال شانس شراکت با اپل را از دست داد

پی پال با معامله با سامسونگ شانس شراکت با اپل را از دست داد. به گزارش بانک مرکزی، به دنبال معامله پی پال با سامسونگ مذاکرات بین اپل و پی پال در خصوص مشارکت در پروژه Apple Pay ، بی نتیجه ماند.

پی پال شانس شراکت با اپل را از دست داد

گفته می شود که دو طرف مذاکره در ابتدا شروع خوبی برای توسعه Apple Pay داشتند اما زمانی که پی پال برای پرداخت های گلکسی اس 5 با سامسونگ همکاری نمود، اپل عقب نشینی کرد. بر اساس این گزارش دیوید مارکوس رئیس سابق شرکت پی پال با اینکه که می دانست که با این کارش رابطه پی پال با اپل را به خطر می اندازد همچنان اصرار به معامله با سامسونگ و همکاری با این شرکت داشت.

اما ظاهرا جان دونهه مدیر عامل eBay موافق اجرای این طرح نیست و این شرکت درنهایت مجبور به همکاری خواهد بود. همچنین اخیرا شنیده شده است که این اتفاق عامل مهمی در تصمیمات اخیر دیوید مارکوس مبنی بر ترک پی پال برای فیس بوک بوده است. جالب است بدانید که اپل در مواجهه با این اقدام پی پال بسیار قاطعانه برخورد کرد و گفت همکاری در زمینه Apple Pay را ادامه نخواهد داد و فورا ارتباط با پی پال را قطع خواهد کرد. و نام این شرکت (پی پال) دیگر در لیست پلت فرم های پرداخت اپل نیست.

با توجه به اینکه این معامله از پیش صورت گرفته بود قطع این همکاری برای هر دو طرف معامله مایه تاسف است. همانطور که می دانید پی پال از جایگاه ویژه ای در فضای پرداخت دیجیتال برخوردار است  و با این اقدام نادرست موقعیت خود را خدشه دار کرده است. هر چند اپل نیز با داشتن  بانک 800000 تایی کارت های اعتباری از جایگاه ویژه ای برخوردار است  اما من فکر نمی کنم که نتیجه این قطع همکاری به ضرر Apple Pay باشد و اپل به این اعتصاب در زمینه پرداخت های اینترنتی ادامه خواهد داد.

 

 

 

اعلام شده است که در اوایل سپتامبر، Apple Pay راه اندازی می شود و به صاحبان آیفون اجازه پرداخت آن لاین برای خدمات و کالا ها را می دهد. کاربران همچنین می توانند در فروشگاه ها خرید کنند و با استفاده از گوشی آیفون خود مبلغ خرید را پرداخت نمایند. این سرویس که انتظار می رود در ماه آینده ارائه شود، تا کنون توانسته است نظر خرده فروشان و طرفداران کارت های اعتباری را جلب کند و مورد حمایت موسسات مالی قرار بگیرد.

idownloadblog