ویژگی‎های جدید به Periscope مختص آیفون اضافه شد

Periscope مختص آیفون، اپی متعلق به توییتر است که قابلیت ضبط پخش مستقیم دارد، روز پنج‎شنبه با اضافه کردن چند ویژگی جدید به روز رسانی شد. یکی از این ویژگی‎ها به شما امکان این را می‎دهد تا از روی نقشه‎ی جهان، بین پخش زنده‎های موجود جستجو کنید.

1111Periscope-1.1-for-iOS-iPhone-screenshot-001

برای این ویژگی جدید گزینه‎ای به نام Map زیر بخش Global تعبیه شده که در نسخه‎ی آپدیت شده برنامه قابل مشاهده است. با ضربه زدن روی آن، نقشه‎ای از جهان با قابلیت زوم کردن باز می‎شود که می‎توانید با توجه به موقعیت فعلی‎تان، پخس زنده‎های حاضر در محل را ببینید.

این ویژگی اطلاعاتش را با استفاده از موقعیت جغرافیایی‎ای که از گوشی‎های ارسال می‎شود به دست می‎آورد.

بنابراین آن دسته از پخش زنده‎هایی که موقعیت جغرافیایی خودشان را فعال نکرده‎اند روی نقشه نمایان نخواهند شد.

اگر تا به حال از Periscope استفاده کرده باشید، حتما دیده‎اید که تا پخش زنده‎تان را متوقف می‎کنید، برنامه برای نشان دادن دوباره‎، ابتدا آن را آپلود می‎کند. اما اینطور نیست که باید این آپلودها در طرف سرور انجام شود؟

در آپدیت جدید برنامه این مشکل برطرف شده: حالا می‎توانید بلافلاصه بعد از قطع کردن پخش زنده ، پخش دوباره‎ی آن را ببینید.

یکی از قابلیت‎های جدیدی که خیلی درموردش هیجان دارم، به اشتراک گذاشتن لینک پخش زنده‎ای است که در توییتر در حال دیدنش هستم. قبل از امروز این کار یک پروسه‎ی طولانی از کپی و پیست کردن را در بر داشت.

تغییرات اعمال شده در نسخه‎ی جدید Periscope از این قرار است:

• بخش جدیدی به نام Map به Periscope اضافه شده که به شما این امکان را می‎دهد تا پخش زنده‎های در حال جریان در سرتاسر جهان را با استفاده از نقشه‎ای زوم شدنی پیدا کنید. در بخش Global روی Map ضربه زده تا بتوانید پخش زنده‎هایی را که موقعیت شان فعال شده است، روی نقشه‎ی زوم شدنی ببینید.

• از این به بعد، پخش دوباره‎ی ویدئویی که گرفته‎اید بالافاصله در اختیارتان قرار خواهد گرفت. دیگر لازم نیست بعد از پخش زنده برای دیدن دوباره آن منتظر باشید تا اول آپلود شود. (هنوز می‎توانید پخش دوباره‎ها را از بخش Home پاک کنید).

• از این به بعد می‎توانید لینک پخش زنده‎ای را که در حال تماشا کردنش هستید به راحتی در توییتر به اشتراک بگذارید.

• Periscope هم اکنون با 29 زبان قابل دسترسی است: انگلیسی، ژاپنی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی،کُره‎ای، روسی، ترکیه‎ای، پرتغالی، هلندی، اندونزیایی، چینی ساده، دانمارکی، فنلاندی، لهستانی، نروژی، سوئدی، تایلندی، عربی، چکی، عبری، هندی، مجارستانی، مالایایی، رومانیایی، چینی سنتی، اوکراینی و ویتنامی.

این اپ 13.3 مگا بایتی روی آیفون یا آیپد تاچی با iOS7 یا بالاتر کار خواهد کرد.

Periscope به صورت رایگان در اپ استور قابل دانلود است.