تجدید نظر در ساخت فاز دوم محوطه شرکت اپل در کوپرتینو

شرکت اپل در بخش مربوط به معماری و اصلاح طرح های شرکت خود طرحی را مطرح نموده که موضوع آن تجدید نظر در فاز دوم محوطه مربوط به این شرکت در شهر کوپرتینو می باشد. همانگونه که فاز اول این محوطه به سرعت آماده شد ، اپل گفته است که ساخت و ساز مرحله دوم نیز به زودی آغاز و تکمیل خواهد شد.

شرکت اپل در سایت خود به تشریح طرح خود برای بازسازی ساختمان توسعه و تحقیقات فناوری شرکت اپل واقع در شرق و غرب خیابان Tantau  شمالی پرداخته است ، این ساختمان مجاور ساختمان اصلی این شرکت قرار دارد. در حالیکه اپل هنوز منتظر کسب مجوز برای ساخت فاز دوم ساختمان اصلی خود است روزبه روز این طرح را در جهت بهتر و جذاب تر شدن محوطه به روز می کند.

فضای این محوطه 600 هزار متر مربع می باشد ، محوطه توسعه فناوری واقع در Tantau گنجایشی در حدود 2200 کارمند و همچنین 1740 جای پارک ماشین در محوطه پارکینگ دارد. ساختمان اصلی Tantau دارای 4 فضای اداری برای کارکنان بوده و در هر فضا یک کافه تریا تعبیه شده است . همچنین گفته می شود یک طبقه دیگر نیز افزوده شده است که در آن دو ساختمان اداری ساخته شود . این دو به منظور تست محصولات جدید پیش از رفتن آن به تولید انبوه طراحی شده اند.

با توجه به اسناد و مدارک موجود ، طرح اولیه اپل برای ساختمان موجود در این منطقه تا حدی دست نخورده باقی مانده است ، اما برخی اصلاحات جزئی از قبیل مساحت و ارتفاع ساختمان و همچنین بخش مربوط به پارکینگ و تجهیزات کمی تغییر کرده است.

طرح اولیه این شرکت اینگونه بود که پارکینگ در فضای زیر زمین باشد و کل زیر زمین توسط پارکینگ اشغال شود ، اما هعم اکنون طرح تغییر کرده است و این تغییر این گونه است که یک پارکینگ دو طبقه ساخته شود که طبقه زیر زمین یک پارکینگ کوچک و دوم یکی بزرگ تر است و این به معنای وسعت دادن اپل به این ساختمان است که شاید نشان دهنده این باشد که این شرکت قصد دارد کارمندان خیلی بیشتری را استخدام کند ، با توجه به سال پرکاری که اپل گذراند این موضوع تعجب برانگیز نیست.

هم چنین اپل اندازه کافه تریا را برای سازگار کردن با تعداد کارکنان تعییر داده است همچنین بخش هایی به منظور پژوهش و تحقیقات در این ساختمان افزوده شده است.

در طرح اولیه اپل قصد داشت که در کنار محوطه اصلی و اولیه واقع در خیابان Tantau یک ساختمان مربوط به توسعه فناوری اضافه کند که به نظر می رسد به منظور کاهش هزینه های فاز دوم از این کار منصرف شده است.

معلوم نیست که ساخت و ساز ساختمان Tantau چه زمانی شروع می شود اما اپل قول داده است که این محوطه تا سال 2016 آماده باشد و گفته است که تا تاریخ 15 نوامبر سال 2014 استارت عملیات این طرح زده خواهد شد.

macrumors