نحوه‎ی استفاده از افزونه‎ی Pixelmator Repair Tool در Mac

یکی از ویژگی‎هایی که بی سر وصدا به OS X Yosemite اضافه شد، حضور افزونه‌ها بود. افزونه‎های عملی به صورت مشخص بهتر از بقیه بودند چون به اپ‎ها اجازه می‎دهند مستقیما با سایر اپ‎ها در ارتباط باشند.

1

برخی از سازندگان اپ مانند Pixelmator  (با قیمت 29.99 دلار در اپ استور Mac) پای افزونه‎های ثالث را به Mac باز کرده و همین نشان می‎دهد که این افزونه‎ها چقدر می‎توانند مفید واقع شوند.

فعلا استفاده از این افزونه محدود به برنامه‎های مشخصی مانند Preview و TextEdit است. مشخص است که برای استفاده از این افزونه باید ابتدا Pixelmator را نصب کنید. بعد از آن استفاده از افزونه‎ها مثل آب خوردن است.

اپل ایدی

برای فعال کردن افزونه‎ی عملی Pixelmator Repair Tool، مسیر System preferences → Extensions → Actions را طی کرده و گزینه‎ی Repair Tool را تیک بزنید. بعد از فعال شدن افزونه، یکی از اپ‎هایی که از آن پشتیبانی می‎کند (مانند Mail) را باز کرده و در بخش متن ایمیل، یک عکس قرار دهید.

حالا باید بتوانید یک فلش را گوشه‎ی بالا و سمت راسی تصویر ببینید. روی آن کلیک کرده و گزینه Repair Tool را انتخاب کنید. اگر افزونه فعال نشده باشد، ممکن است لازم باشد روی گزینه More کلیک کنید.

بعد از راه اندازی افزونه، عکس از بدنه‎ی ایمیل بیرون می‎زند و می‎توانید یک رابط جدید و ساده را برای استفاده از Repair Tool ببینید. نکته‎ی خیلی جالب در این باره این است که برای انجام همه‎ی اینکارها اصلا نیازی نیست که Pixelmator قبلش اجرا شود.

البته استفاده از افزونه‎ها نکات منفی هم دارد. یکی از آشکارترین آنها این است که افزونه‎ها نسبت به چیزی که در یک اپ تکامل یافته می‎بینید خیلی محدودتر هستند. به عنوان مثال افزونه‎ی Repair Tool در مقایسه با اجرا کردن این ابزار در قالب خود برنامه‎ی Pixelmator، گزینه‎های خیلی کمتر و محدودتری را در اختیار شما قرار می‎دهد.

با این وجود، با استفاده از Repair Tool می‎توانید خیلی سریع و راحت تصویر مورد نظرتان را سر و سامان بدهید. حال این عکس می تواند در بدنه‎ی متن ایمیل باشد یا در یک سند TextEdit گنجانده شده باشد. این ابزار راه آسانی برای ارتباط‎های بین برنامه‎ای است. راهی که هم ساده است و هم خیلی پیچیده نیست.

نظر شما درباره‎ی افزونه‎ی Pixelmator Repair Tool چیست؟ Pixelmator با قیمت 29.99 دلار در Mac App Store قابل دسترسی است.

idownloadblog