هوگو بارا : آیفون 6 زیباترین گوشی هوشمند دنیا

هوگو بارا ، یک شخصیت کاملا شناخته شده در دنیای اندروید و گوشی های هوشمند است . دیروز در کنفرانس زنده WSJD  ، بارا ، معاون ارشد سابق بخش اندروید گوگل و معاون ارشد فعلی شرکت زیائومی (Xiaomi ) چین ، اظهار داشت که گوشی آیفون 6 زیباترین گوشی هوشمندی است که تا کنون ساخته شده است . احتمالا گوگل از شنیدن سخنان وی بسیار حیرت کرده است. در این کنفرانس سوالی از بارا درباره کپی کاری های آشکار شرکت Xiaomi از دستگاه های آیفون اپل پرسیده شد. و این موضوع که شرکت نام تجاری و رشد خود را از طریق این کپی کاری ها بدست آورده است ، مورد انتقاد قرار گرفت . بارا در پاسخ این سوال ، به تمجید از طراحی آیفون 6 پرداخت . در ادامه وی تلاش کرد تا موقعیت شرکت نوپای خود را در این موضوع توضیح دهد.

Hugo-Barra-main

بارا پاسخ داد : ” طراحان و مهندسان ما از محصولات بسیار عالی الهام گرفته اند ، صادقانه می گویم ،در دنیای امروز چه کسی این کار را نمی کند؟ در این صنعت ، یک محصول به من نشان دهید که زبان طراحی کاملا منحصر به فردی داشته است . شما نمی توانید حتی یک محصول را با این مشخصات پیدا کنید .”

بخوانید : آموزش آیفون

با این حال بارا چیزی را گفت که باید می گفت و در ادامه توضیح داد که چرا اپل آنقدر ها که سعی دارد خود را مقدس جلوه بدهد ، خاص و مقدس نیست . بارا ، به شباهت آیفون 6 با مدل HTC و ساخت آن با اعمال تغییرات اندک توسط اپل اشاره کرد.

من به شخصه تا امروز ،واقعا متوجه این موضوع نشده بودم . اما با یک نگاه به پشت HTC One M7 یا M8 و مقایسه آن با آیفون 6 خودتان می توانید درباره این موضوع تصمیم گیری نمایید. بارا سپس بحث را تغییر داده و به بررسی امکان جابجایی سریع ( تنظیماتی که در پلت فرم های iOS و اندروید وجود دارد ) پرداخت . وی ادعا کرد ” تنظیمات سریع iOS ، بسیار بهتر از تنظیمات سریع اندروید می باشد .هر چند این ویژگی از مدت ها قبل در اندروید وجود داشته است. هر چند ما این را قبلا شنیده ایم و این موضوعی نیست که بتوانیم راجع به آن بحث کنیم.

Screen-Shot-2014-09-10-at-12.13.05-am

به گوشی های Xiaomi بر می گردیم . او گفت که شرکت زیائومی جوان و در حال رشد است . و در حال حاضر طراحان قصد دارند تا با افزایش اعتماد به نفس و با تکمیل تجربیات خود ، شروع به انجام طراحی های کاملا بومی نمایند.

نظریات قبلی بارا بازتاب این واقعیت بود که چگونه شرکت های مختلف ، یک یا چند جنبه از تکنولوژی و طراحی را برای استفاده در محصولات خود انتخاب می کنند .

وی درباره Xiaomi گفت :”این یک مبارزه است .اما من فکر می کنم ما در حال یادگیری و پیشرفت هستیم . : و ادامه داد : ” اگر شما به محصولات آتی شرکت ما دقت کنید ، ویژگی های بسیار منحصر به فردی را در آنها خواهید یافت.”

redmondpie