02

قیمت آیفون 5 لاک و آنلاک در ایران و خارج از ایران

قیمت آیفون 5 در ابتدا به لاک و یا آنلاک بودن آن بستگی دارد. آیفون لاک یعنی آیفونی که به صورت قراردادی بوده و با هر سیم کارتی کار نمیکند و قیمتش ارزان تر است و آیفون آنلاک(آنلاک فکتوری) آیفونی است که در ایران و در هرجای دنیا با هر سیمکارتی میتوان از آن استفاده کرد.در  ایران به دليل عدم وجود قرارداد بين اپل و اپراتورهای تلفن همراه اغلب آيفون‌ها به صورت آنلاک در بازار موجودند.

 

قیمت آیفون 5 در خارج از ایران

شرکت اپل با معرفی آیفون در 22شهریور , قیمت آن را نیز اعلام کرد. قیمت آیفون 5 قراردادی یا لاک را همانند گذشته بدون تغییر 199 دلار برای مدل 16 گیگ ، 299 دلار برای مدل 32 گیگ و 399 دلار برای مدل 64 گیگ اعلام کرد. اما این قیمت‌ها برای افرادی است که قصد دارند آیفون ۵ را بصورت قراردادی از سرویس دهنده‌های مخابراتی تهیه کنند و برای کاربران ایرانی فایده‌ای ندارد. زیرا نمیتوان با سیمکارت های دیگر از آن استفاده کرد.

اپل همچنین قیمت آیفون 5 آنلاک فکتوری را نیز بدون تغییر همانند 649 دلار برای مدل 16 گیگ، 749 برا مدل 32 گیگ و 849 برای مدل 64 گیگ اعلام کرد.

قیمت آیفون 5 در بازار

قیمت آیفون 5 در ایران

در ابتدای عرضه ی آیفون 5 تعداد این گوشی در بازار ایران بسیار کم خواهد بود و تقاضا برای آن بسیار زیاد است در نتیجه باعث میشود قیمت آن بصورت کاذب و حبابی بالا رود. این مسئله در روزهای ابتدایی در خود امریکا نیز دیده میشود.پيش‌بيني مي‌شود نخستين گوشي‌هاي آيفون 5 که وارد بازار میشود با قیمتی در حدود 3 ملیون تومان عرضه شود. البته طبيعي است كه با مرور زمان به دلیل افزایش میزان آیفون 5 موجود در بازار,از قیمت آن نیز کاسته خواهد شد. به گونه ای که در صورت ثابت ماندن دلار ,قیمت آیفون لاک هرماه در حدود 150 هزار تومان افت خواهد کرد تا به قیمت طبیعی خود که حدود 1ملیون و 900 است برسد, مقدار افت قیمت در ماه های ابتدایی محسوس تر است.در حال حاضر قیمت آیفون 4s, قیمت طبیعی است.  قيمت مدل 16 گيگ آيفون 4S يک ميليون و 600 ، 32 گيگ یک ملیون و 880 و قيمت 64 گيگ آن 2 ميليون و 50 هزار تومان است.(قیمت ها برای 1مهر 91 است)

برچسب ها: بدون برچسب
0

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند