امکانات و ویژگی های آی او اس iOS 8.1

در طی مراسم رسانه ای اخیر که آیپد محور بود، مدیران اپل اعلام کردند که اولین بروز رسانی عمده سیستم عامل 8، به iOS 8.1 در دوشنبه 20 اکتبر منتشرشده و در دسترس عموم خواهد بود.

اولین نسخه برای اولین بار به منظور بررسی در پایان ماه سپتامبر به برنامه نویسان و توسعه دهندگان ارائه گردید. iOS 8.1 نوید اضافه شدن چند ویژگی قابل توجه را به سیستم عامل وعده می داد.از جمله این ویژگی ها میتوان به ارائه سرویس های جدید و در نهایت دسترسی به امکانات و قابلیت های مداوم آن برای کاربران  سیستم عامل مک os x yosemite اشاره کرد.

برخی از ویژگی های مستدام عمده مانند هندآف و تماس های تلفنی برای کاربرانی که هر دو دستگاه iOS 8 و مک را با OS X یوسمیتی اجرا میکنند، در دسترس است.

این در حالی است که دسترسی به سایر ویژگی ها تا روز دوشنبه و انتشار iOS 8.1 امکان پذیر نیست .از جمله این امکانات میتوان به Instant Hotspot وSMS relay اشاره کرد.

با استفاده از SMSrelay، مکینتاش(در حال اجرا با یوسمیتی) و دستگاه های iOS مانند آیپدها قادر به دریافت پیام های کوتاه که از طریق آیفون کاربر روت شده، می باشند.

در حال حاضر،آیپد ها ومک ها می توانند iMessages دریافت کنند، در حالی که دریافت پیام های کوتاه(SMS) به آیفون محدود شده است.

هنگامی که SMS relay به کار برده شود ،تمام پیام کوتاه های دریافت شده (SMS ) به آیپد ها و مک ها فرستاده خواهد شد. در نتیجه کاربران قادر خواهند بود به تمام پیام های خود بر روی هر دستگاهی پاسخ دهند. همچنین شروع مکالمات مبتنی بر پیام کوتاه ،به طور مستقیم، بر روی مک یا آیپد ممکن است .

smsrelay

Instant Hotspot یکی دیگر از قابلیت هایی است که با iOS 8.1 ممکن خواهد شد. این قابلیت اجازه می دهد تا یک مک از راه دور بتواند قابلیت های هات اسپات شخصی یک آیفون را فعال کند.این عملکرد زمانی در دسترس خواهد بود که دو دستگاه در کنار یکدیگر باشند.

مک می تواند به طور خودکار یک آیفون را با استفاده از هات اسپات شناسایی کند. و کاربران می توانند با یک هات اسپات از طریق منوی وای فای مک و بدون نیاز به درآوردن آیفون از جیب خود ارتباط برقرار نمایند.

instanthotspot

زمانیکه قراربر ارائه این دو ویژگی به همراه iOS 8.1 شد ،اپل توضیح کوچکی در اطلاعیه مطبوعاتی iOS 8 خود اضافه کرد .مبنی بر اینکه ویژگی های بیان شده کامل نبوده واین ویژگی ها همراه با عرضه iOS 8.1 به روز رسانی خواهند شد.

iOS 8.1 ، Apple pay یک سرویس مهم جدید و اولین اقدام اپل در راستای پرداخت های همراه را ممکن می سازد. هنگامی که اپل پرداخت از 20 اکتبر در دسترس قرار گیرد، صدها نفر از خرده فروشان برای شروع دریافت پول با استفاده از این سرویس آماده خواهند شد همینطور بانک های متعددی با این سرویس همکاری خواهند کرد.

با استفاده Apple pay ، کاربران آیفون 6 و آیفون 6 پلاس می توانند در هر فروشگاهی که پرداخت های بدون تماس را پشتیبانی میکند، به سادگی از طریق آیفون خود خرید نمایند.

همراه با Apple pay و ویژگی های مستمر ذکر شده، iOS 8.1 چند تغییر جزئی دیگر را همانطور که به جزئیات آن در مراسم روز پنجشنبه اشاره شد، نیز بهمراه دارد.

بسیاری از کاربران از نبود Camera Roll ناراضی بودند .اپل اعلام کرد که این ویژگی در iOS 8.1 ابقاء خواهد شد.

icloudphotolibrary

بخش photo library طراحی شده است برای ذخیره تمام عکس ها و فیلم ها کاربر.

کتابخانه عکس iCloud همچنین به اپلیکیشن های عکسی که در آینده برای مک طراحی میشوند نیز وابسته است. اما تا زمانی که در دسترس است، کتابخانه عکس iCloud تنها در دستگاه های iOS در دسترس خواهد بود .

در نهایت، iOS 8.1 ممکن است باعث رفع چندین باگ (اشکال )شود.

اپل یک زمان مشخص برای انتشار iOS 8.1 ارائه نکرده است و تنها برنامه ای که در نظرگرفته انتشار نرم افزار در روز دوشنبه می باشد .

macrumors