قاب محافظ آیفون 6 با صفحه نمایش 5.5 اینچی فاش شد

باز هم آیفون 6 و باز‌هم شایعات با حاشیه ابهام زیاد که کم‌کم دارند بسیار زیاد می‌شوند. مدل‌های رندر شده، قاب های محافظ لو رفته، مدل‌های مفهومی‌، گزارش‌های مختلف همگی می‌خواهند شور و اشتیاق برای نسل بعد آیفون 6 را به ما و شما نشان دهند. چند هفته اخیر همه توجه‌ها به سمت آیفون شایعه شده با صفحه نمایش 4.7 اینچی بوده است و کمتر درباره آیفون بزرگتر 5.5 اینچی چیزی شنیدیم.

به گفته برخی منابع قرار است آیفون 6 بزرگتر حدودا چند ماه بعد از آیفون با صفحه نمایش کوچکتر 4.7 اینچی رونمایی و عرضه شود. دلیل آن را هم کمبود منابع برای ساخت صفحه نمایش‌های با کیفیت از جنس یاقوت کبود (سافایر) ذکر کرده‌اند.

تصاویر قاب های محافظ فاش شده iphone جدید

در تصاویری جدید قاب‌های محافظ آیفون 6 با یکدیگر مقایسه شده‌اند و با اندازه‌ای دقیق، صفحه نمایش آن‌ها گفته شده است. اندازه این دو قاب محافظ با شایعات گفته شده مطابقت دارد و در دو اندازه 4.7 و 5.5 اینچی ساخته شده‌اند. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید آیفون 5.5 اینچی با نام احتمالی آیفون Air بسیار بزرگ است و احتمالا نوید ورود شرکت اپل به بازار فبلت‌ها را می‌دهد.

iphone6-55-case

این تصاویر توسط سایت Nowhereelse.fr منتشر شده است اما نکته جالب این موضوع است که آیفون بزرگتر آیفون 6s لقب گرفته است، همین اسم می‌تواند احتمالات زیادی را به ذهن بیاورد. اما به سراغ خود این قاب‌های محافظ برویم. همانطور که در شکل‌ها مشخص است آیفون بزرگتر دارای 157 میلی متر طول، 81 میلی متر عرض و 7 میلی متر ضخامت دارد. این مدل به طور قابل توجهی بزرگتر از آیفون با صفحه نمایش 4.7 اینچی است، مدل کوچیکتر دارای 138 میلی متر ارتفاع، 67 میلی متر پهنا و همان 7 میلی متر ضخامت است. این اندازه‌ها بسیار شبیه به شایعه‌ای است که در اوایل 2014 توسط MacFan منتشر شده بود، تصویری از این شایعه را در زیر می بینید.

iphone_6c_drawings_larger

همچنین هر دو برادر کوچک و بزرگ دارای ویژگی‌های فیزیکی بسیار مشابه‌ای هستند. برای مثال برش در سمت راست گوشی برای دکمه پاور، برش سمت چپ برای پایین و بالا بردن صدا و همچنین برش پشتی دوربین دستگاه که در هر سه مورد، دو قاب محافظ آیفون با یکدیگر تفاوتی ندارند.

iphone_6_cases_both

این تصاویر نیز در ردیف تصاویر مشابه‌ای هستند که تا کنون از آیفون 6 گزارش شده و هر دو از یک طراحی خبر می‌دهند. احتمالی که به ناچار باید به سراغش برویم، استفاده از پرینتر چاپ سه بعدی برای ساخت این ماکت‌ها و قاب ها می‌باشد که اعتبار این شایعات را بیش از پیش کم می‌کنند.

انتظار می‌رود هر دو مدل آیفون 6 بدنه‌ای شبیه به نسل پنجم آپاد تاچ با ضخامت کم‌تر و اندازه‌ای نازکت‌تر، پردازنده سریع‌تر A8 و سنسور اثر انگشت‌خوان تاچ آیدی باشند.

macrumors