دانلود بازی Radiation Island و تلاش برای زنده ماندن در جزیره

بازی Radiation Island ترکیبی از لاست (Lost)، ماینکرفت (Minecraft) و واکینگ (The Walking Dead) می‌باشد.

مدتی پیش یکی از خوانندگان وبسایت آی‌دانلودر‌ بلاگ، پیشنهاد به بررسی کردن بازی Radiation Island را کرده بود. در روز موعود، متوجه ریلیز شدن آن در اپ استور (App Store) اپل شدم، اما به دلیل یک سری مشغله، بدون بررسی کردن، از آن گذشتم (مواقعی ممکن است این اتفاق بیافتد).

بازی Radiation Island

از اینکه خوانندگان به‌روزی داریم خوشحال هستم، چون که پیشنهادات آنها‌ست که باعث این می‌شود که انگیزه‌ی کافی را برای بررسی کردن بازی‌های مورد علاقه‌ام پیدا کنم.

تصور کلی بازی Radiation Island

شما بر روی یک جزیره هستید و باید در آنجا زنده بمانید. شما می‌توانید غذا و تجهیزات جمع‌آوری کنید، ابزار و وسایلی بسازید که به دوام آوردن شما در این جزیره کمک می‌کند، همچنین می‌توانید موجودات دیگری که در این جزیره هستند را شکار کنید (هم برای تغذیه هم برای اینکه شما توسط آنها بعداً شکار نشوید)

علاوه بر دقدقه‌های عادی روزانه، شما برای دوام‌آوردن بازی‌کن‌ها به بازرسی منظره‌ای بسیار بزرگی به منظور کسب اطلاعات بیشتر راجع به خود جزیره و کویل‌هایی که سر‌تاسر جزیره ایجاد هلال برقی می‌کنند، می‌پردازند (این کویل‌ها‌ که تشعشعاتشان باعث نوعی مسمومیت شده‌است).

طراحی بازی Radiation Island

منظره‌ی قابل بررسی در بازی Radiation Island بسیار بزرگ است. من به شخصه، تنها موفق شدم تنها بخش کوچکی از ساحل آن و قسمتی از جزیره داخلی را بگردم، با این حال متوجه بزرگ بودن فضای بازی Radiation Island شده‌ام. مکان‌هایی مانند کارخانه‌های رها شده، روستا‌های قدیمی و مخفیگاه‌های زیادی برای بازرسی، پیدا می‌شود.

گرافیک این بازی آنچنان محشر نیست، درصد جزئیات کار شده در این بازی در حد بازی‌های دهه ۹۰ میلادی‌ست، همچنین گاهاً ممکن است، در بازی گلیچ (بمانند گیر‌کردن گرگی در زمین بازی) رخ بدهد، که برای بازی‌های خیلی بزرگ مانند این، مسئله‌ی عجیبی نیست.

موزیک پس‌زمینه‌ی بازی به شدت حس بازی‌کردن، می‌افزاید. بعضی اوقات موزیک ممکن است سبک و آرام‌کننده باشد، مواقعی دیگر ممکن است ترس‌آور باشد، گاهاً موسیقی متن، شما را برای اتفاقی که قرار است کمی در آینده رخ دهد (مانند هنگامی که یک حیوان به دنبال شما بیافتد) آماده می‌کند و موزیک مناسب با اتفاقی که قرار است بیافتد، تغییر می‌کند.

بازی Radiation Island

گیم‌پلی بازی Radiation Island

در کل، بازی من را به یاد ماین‌کرفت می‌اندازد. شما چیز‌های بزرگ مانند خانه یا قصر نخواهید ساخت، اما شما ابزار زیادی را خواهید ساخت. اولین چیزی که نیاز دارید یک تبر برای استفاده آنها در برش چوب و یک کلنگ برای استخراج سنگ از معادن. مصالحی که استخراج می‌کنید برای ساختن ابزار قوی‌تر استفاده می‌شوند که خود منجر به بدست آوردن مصالح بهتر می‌شوند. ابزارسازی قسم زیادی از مراحل اولیه این بازی‌ست.

بازی Radiation Island همچنین من را به یاد سریال لاست می‌اندازد. همچنان که به بررسی جزیره می‌پردازید، یادداشت‌هایی را پیدا خواهید کرد که اطلاعاتی راجع به جزیره‌ای که در آن قرار دارید به شما می‌دهد. یکی از این یادداشت‌ها نکاتی را راجع به میدان‌های مغناطیسی به شما می‌دهد، یادداشتی دیگر به پایگاه‌های نظامی فوق سری اشاره می‌کند.

همچنین، باید دوام آوردن را مورد لحاظ قرار داد. برای اینکه از گرسنگی نمیرید، باید به دنبال غذا بگردید. شما همچنین باید در برابر طبیعت از خودتان دفاع کنید. همچنین برای اینکه در معرض تشعشعات سمی حاصل از میدان مغناطیسی هستید نیاز به پوشیدن لباس مخصوصی می‌باشید، در غیر این صورت مسموم می‌شوید. همچنین در شب‌ها اگر لباس گرمی نداشته باشید ممکن است از سرما بمیرید.

در آخر هم زامبی‌ها هستند. با اینکه تا به حال با آنها برخورد نکرده‌ام اما انتظار آنها را دارم و می‌خواهم برای آن موقع کاملاً آماده باشم (به همین دلیل است که ابزار سازی در بازی Radiation Island خیلی مهم می‌باشد).

نکات مثبت بازی Radiation Island

بازی Radiation Island پر از نکات مثبت است و من نمی‌دانم از کجا شروع کنم. این بازی بسیار لذت بخش است. اولین دفعه‌ای که من بازی Radiation Island را انجام دادم، گذر زمان را کاملاً‌ از دست دادم و تقریباً تمام باتری گوشی‌ام را خالی کرده‌بود، در حالی که اصلا متوجه‌ی این موضوع نشده بودم.

بازی Radiation Island همچنین، با کنترولر‌های مخصوص گیمینگ بر روی سیستم‌عامل‌های گوشی، همخوانی دارد.

نکات منفی بازی Radiation Island

بازی Radiation Island به معنای واقعی باتری گوشی‌تان را خالی می‌کند، شدیداً توصیه می‌شود هنگام بازی کردن، گوشی‌تان را به برق وصل کنید چون قرار مدت‌زمان طولانی را صرف بازی کردن این بازی کنید.

قیمت بازی Radiation Island

قیمت بازی Radiation Island برابر ۲.۹۹$ دلار است. کاملاً انتظار می‌رفت که هنگام پخش‌شدن بازی قیمی حدود ۶۰٪ از قیمت آن تخفیف بخورد. ۲.۹۹$ بهترین پیشنهادی‌ست که می‌توانید برای بازی Radiation Island دریافت کنید. بازی Radiation Island قول صد‌ها ساعت گیم‌پلی سرگرم کنند‌ه را به شما می‌دهد. بدون شک سازندگان بازی، آپدیت‌هایی برای این بازی ریلیز خواهند‌کرد.

نتیجه‌گیری

اگر از ماینکرفت یا هرگونه بازی دیگری به سبک دوام آوردن یا تجهیزات‌سازی، خوشتان می‌آید، حتماً از بازی Radiation Island هم خوشتان خواهد‌آمد. قیمت بازی Radiation Island تنها ۳ دلار است اما بسیار مهیج، سرگرم کننده و پیچیده‌ است. من به شخصه بازی Radiation Island را به شما پیشنهاد می‌کنم. بازی Radiation Island برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ، قابل دانلود است.

دانلود بازی Radiation Island از اپ استور

نرم‌افزار‌های مشابه‌ی بازی Radiation Island

همانطور که قبلاً‌ گفتم، این بازی شباهت زیادی به ماینکرفت دارد. همچنین کمی شبیه به بازی دِد ایلند (Dead Island) می‌باشد.