عرضه OS X Yosemite و امکانات بی نظیر آن برای مک و iOS

در چند روز گذشته از Mac OS X Yosemite پرده برداری شد. هم اکنون سیستم ذخیره سازی فایل iCloud Drive اپل، در بین سایر محصولات این شرکت است. بسیاری از کاربران پس از عرضه IOS 8 در ماه گذشته به دلیل ناسازگاری سیستم جدید iCloud Drive در سیستم عامل فعلی، ناامید و ناراضی شدند.

icloud_drive_yosemite_finder

در تاریخ های عرضه iOS 8 و Mac OS X Yosetime تفاوت وجود دارد. برخی کاربران تمایل دارند تا iCloud Drive دستگاههای iOS خود را ارتقا دهند.این موضوع به طور موقت باعث شده است که برخی از کاربران نتوانند اسناد و مدارک خود را بین دستگاه ها انتقال داده و مرتب نمایند.

این مسئله در حال حاضر با عرضه Mac OS X Yosemite به مردم حل شده است.کریگ فدریگی ،در طی برنامه مراسم رسانه ای اخیر اپل توضیحات مختصری از ویژگی های آن ارائه داد. توضیحاتی درباره اینکه چگونه مک و iOS می توانند به طور خودکار پوشه هایی را برای ذخیره سازی فایل در دستگاه ها و سیستم عامل خود تولید کنند .

درایو های آیکلود می توانند به شیوه ای مشابه با Dropbox  و دیگر سرویس های ذخیره سازی Cloud مورد استفاده قرار گیرند.این کار به سادگی Drag کردن فایل ها به پوشه درایو iCloud در مک و یا iCloud.com بوده و میتواند بین همه دستگاه ها همگام سازی و منطبق شود.

icloud-apple

امکان دسترسی در یک دستگاه iOS که هیچ برنامه کاربردی iCloud Drive اجازه دسترسی به فایل ها را ندارد ،محدود تر است.

اما این سرویس هنوز به کاربرانی که برنامه های iCloud درایو را فعال کرده اند اجازه میدهد تا فایل های مربوط به برنامه هایی که با iCloud درایو همگام سازی شده اند را مشاهده و ذخیره سازی نمایند.

به روز رسانی iWork در مراسم اخیر ،سازگاری برنامه اصلی OS X و iOS را گسترش داد. و API هایی در دسترس هستند که به توسعه دهندگان دیگر اجازه می دهد تا به ارائه پشتیبانی درایو iCloud از برنامه های خود بپردازند.

درایو iCould بطور کلی سهمی در فضای ذخیره سازی icould کاربران برای خود باز کرده است. این درایو به تمام کاربران 5 گیگابایت فضای رایگان هدیه می دهد . به دلیل پشتیبان گیری و فضای محدود iCloud در استفاده از دستگاه های iOS ، بسیاری از کاربران بعد از مدتی به طور بالقوه نیاز به مقدار قابل توجهی از فضا پیدا خواهند کرد و خودشان به دنبال ارتقاء ظرفیت ذخیره سازی بصورت پولی خواهند بود. قیمت آن از 0.99 دلار در هر ماه برای 20 گیگابایت فضا شروع و تا به 19.99 دلار در هر ماه برای فضای 1 TB ادامه دارد

macrumors