بررسی Relook: ابزار فوق العاده‌ی ویرایش تصاویر پرتره

هر گاه به تصاویر خود نگاه می‌کنم، همیشه متوجه عیوب چهره‌ام می‌شوم. چه این مشکل قرمزی گونه یا خط زیر چشم باشد و چه نقاط سن در سمت راست صورتم، این موارد اغلب بیشتر از دیگر بخش‌ها توجه من را جلب می‌کند.

1.Relook-2

با Relook، می‌توانید همه‌ی این نواقص را برطرف کرده و پوستی زیبا، لبخندی بزرگتر و روشنایی بیشتر را به نمایش بگذارید. ما امروز با بررسی این اپلیکیشن در خدمت شما هستیم.

مفهوم

این برنامه یک اپلیکیشن با کیفیت برای روتوش عکس‌هاست که از همان شرکت سازنده‌ی Repix می‌آید. با این اپ شما می‌توانید هر کاری بخواهید با صورت انجام دهید، از جمله تغییر بافت گونه‌ها و رنگ چشم. همچنین می‌توانید بدون از دست دادن تصویر اصلی از تصاویر این اپ برای Lightroom یا فوتوشاپ خروجی بگیرید.

طراحی

همه‌ی کنترل‌ها در صفحه‌ی اصلی به بخش‌های مختلف تقسیم شده‌اند که شامل دسته‌هایی از نوع روتوش، تغییر شکل، Tones و Looks است. در هر بخش ابزارهای ویرایشی مختلفی وجود دارد که در پایین صفحه نمایش داده می‌شود. همچنین یک دکمه برای بازگرداندن به حالت قبلی (Undo) و پاک کردن هم وجود دارد که اجازه می‌دهد ویرایش‌های خود را به صورت دستی حذف کنید.

2.Relook-3

استفاده از اپ

کاربران با افزودن یک تصویر از بخش آلبوم تصاویر دوربین خود کار را شروع می‌کنند. هیچ دوربین درون برنامه‌ای برای این اپلیکیشن وجود ندارد بنابراین تصویر در ابتدا باید در موبایل شما ذخیره شده باشد.

ابتدا تصویر را روتوش کنید. برای این کار از ابزار تمیز کردن پوست (Clean) استفاده کنید. این ابزار بسیار دقیق عمل می‌کند بنابراین بافت پوستی که روی آن کار می‌کنید پلاستیکی یا غیر واقعی نخواهد شد. ابزار Smooth برای رفع حفره‌ها و جوش‌های صورت استفاده می‌شود. از Clarity برای روشن و شفاف کردن چشم‌ها بهره می‌بریم. Teeth رنگ‌ها را از تصویر پاک می‌کند، پس با آن می‌توانید دندان‌ها را سفید کنید. Redness به طور ملایم لایه‌ا‌ی پوست سرخ رنگ به تصویر اضافه می‌کند. Defocus مانند یک ابزار دستی محو کردن عمل می‌کند که اجازه می‌دهد روی یک هدف فوکوس کنید.

ابزار Spot Heal اجازه می‌دهد جوش، خال و دیگر لکه‌های صورت را تنها با یک لمس حذف کنید. این ابزار یک الگو از کنار محلی که انتخاب کردید برداشته و به طور خودکار آن را با قسمت مشکل دار جایگزین می‌کند.

با ابزار اختصاصی Clone می‌توانید مشکلات مربوط به نواحی بزرگتر را برطرف کنید. محلی که می‌خواهید پاک کنید را لمس کرده و انگشت خود را به سمت سالم پوست بکشید. حتی می‌توانید یک ریش ژولیده را هم مرتب کنید. Soft Clone مشابه ابزار قبلی کار می‌کند، با این تفاوت که مقداری افکت محو شدگی هم برای حذف چین و چروک‌ها، و خطوط اضافه می‌کند.

ابزارهای تغییر شکل (Reshaping Tools) امکان تغییر ساختار صورت اشخاص را فراهم می‌کند. ابزار Move به عقیده‌ی من احتمالاً عجیب‌ترین کنترل است چرا که می‌تواند ویژگی‌های صورت را به طور کلی دگرگون کرده و همچنان طبیعی جلوه کند. عملکرد فوق العاده‌ی آن ترسناک است. پدید آوردن خطوط فک، عریض کردن پیشانی، ترمیم بینی‌های شکسته و چیزهای دیگر از توانایی‌های این ابزار است. Spot کنترل کوچکتری در جزئیات مشخص مثل شکل دادن به لب‌ها یا صاف کردن دندان‌ها به شما می‌دهد. ابزار تغییر اندازه (Resize) امکان کوچک یا بزرگ کردن اندازه‌ی چشمان فرد را برای شما به ارمغان می‌آورد.

در بخش Tones، می‌توانید نواحی مختلف صورت را برای جلب توجه روشن یا تیره کنید. ابزار رنگ (Color) به شما اجازه می‌دهد طیف رنگی پوست را تغییر دهید. همچنین می‌توانید از این ابزار به منظور تغییر رنگ چشم‌ها هم استفاده کنید.

Saturate رنگ نقطه‌ای خاص را روشن کرده و برای حجیم‌تر کردن لب‌ها هم عالی عمل می‌کند. Decolor رنگ زمینه (یا هر جای دیگری را که بخواهید) را برایتان مسطح می‌کند.

زمانی که ویرایشاتتان تمام شد، می‌توانید فیلتری به تصویر اضافه کنید که موجب بهبود کل عکس می‌شود. این فیلتر مبتنی بر تغییرات نوری دقیق است بنابراین می‌توانید تصویر را طوری جلوه دهید که گویی در یک استودیو و همراه با نور پردازی حرفه‌ای تهیه شده است.

3.Relook-1

خوب

ابزارها به طرز باور نکردنی خوب کار می‌کنند. اگر درست متوجه نشدید که از آن‌ها چه طور استفاده کنید، هر کدام دارای تصویر GIF مخصوص خود و یک توضیح کوتاه است. به علاوه، بخش توضیحات شامل یک لینک به ویمئو است که در آن جا می‌توانید ویدیوهای آموزشی این ابزارها را ببینید.

بد

هیچ دوربین درون برنامه‌ای وجود ندارد، اما شما می‌توانید تصاویر را از بخش عکس‌های دوربین انتخاب کنید. پس، اگر تصاویر خود را به آلبوم‌های مختلف انتقال دهید، دیگر از درون این اپ به آن‌ها دسترسی نخواهید داشت. کاربران باید بتوانند از هر آلبومی که می‌خواهند تصاویرشان را انتخاب کنند.

ارزش

Relook ۳.۹۹ دلار قیمت دارد و در سراسر جهان برای آیفون و آیپد موجود است. این قیمت قابل مقایسه با اپلیکیشن‌های با کیفیتِ ویرایشِ تصاویر می‌باشد. دقت ابزارها و سادگی استفاده از آن، ارزش هزینه کردن این قیمت را برای کسانی که به دنبال برنامه‌ی ویرایش پرتره هستند دارد. البته توانایی خروجی گرفتن برای فوتوشاپ نیازمند هزینه‌ی اضافه‌ای معادل ۳.۹۹ دلار است.

نتیجه

این اپ به طرز باور نکردنی کار می‌کند. و دارای تعداد زیادی ویژگی ویرایشی برای کمک به مخفی کردن حفره‌ها، بازسازی چهره و زیباتر کردن مردم از آنچه که هستند است. اگر در حال ابزاری برای ویرایش پرتره‌ها ندارید، این برنامه یک مورد خوب برای شروع است. همین امروز آن را از اپ استور دانلود کنید.

اپلیکیشن‌های مشابه

Facetune اپلیکیشن بسیار محبوبی در همین زمینه با ویژگی‌های مشابه است که تنها ظاهری متفاوت دارد و دارای پشتیبانی جهانی هم نمی‌باشد.

در مورد این اپلیکیشن چه نظری دارید؟ آن را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.