بررسی ایرفون Phiaton BT 100 NC که دارای ویژگی‎های جالب است

در طول سال‎های گذشته شرکت مستقر در کالیفرنیا یعنی Phiaton به خاطر نوع هدفون‎هایی که دارای ظاهری مدرن و صدایی با کیفیت می‎باشند و تمایل به داشتن ویژگی‎هایی بیشتر به نسبت رقبا هستند، مورد شناخت بسیاری از افراد واقع شده است.

ترکیب این عوامل به همراه قیمت خوب این هدفون‎ها چیزی است که باعث می‎شود درک محبوبیت آن‎‎ها ساده شود.

ما ایرفون جدیدBT 100 NCاین کمپانی را بررسی می‎کنیم تا ببینیم آیا می‎توانند راحتی بیشتری در دنیای گوش دادن به موسیقی با استفاده از موبایل و یا کاربرد‎های دیگری که از آن می‎شود کرد، ایجاد کند یا نه.

1.phiaton-bt-100-nc-earphones@2x

طراحی و قابلیت اتصال

Phiaton BT 100 NC یک جفت هدفون درون گوشی از نوع هدفون‎‎های دور گردنی است که چیز جدیدی به شمار نمی‎رود. چیزی که باعث متمایز سازی آن می‎شود قابلیت برقراری ارتباط و اتصال با استفاده از تکنولوژی بلوتوث 4.0 با پشتیبانی از aptX و همچنین ANC (ﺣﺬف ﻧﻮﯾﺰ ﺻﻮﺗﯽ ﺑﻪ روش ﻓﻌﺎل) می‎باشد و مقاومت به آب و عرق استاندارد IPX4، دریافت نوتیفیکیشن‎‎ها به حالت ویبره و وجود میکروفونی برای برقراری تماس بدون استفاده از دست از قابلیت‎های اضافی جالب می‎باشند.

این ایرفون‎ها به طور کلی از پلاستیک بسیار سبک وزنی ساخته شده اند‎.

گرچه وجود ساختار پلاستیکی آن باعث می‎شود جلوه‎ی کم ارزش بودن به این ایرفون‎ها داده شود ولی با توجه به ویژگی‎ وزن سبکتر و مقاومت به آب استفاده از پلاستیک منطقی به نظر می‎آید، دو ویژگی ایده‎آلی که مناسب یک قطعه‎ تکنولوژی صوتی است که دور گردن شما قرار است قرار گیرد.

دکمه‎ی هندز فری در جناح سمت چپ همچنین به عنوان دکمه‎ی خاموش روشن عمل می‎کند و دکمه‎ی پخش/توقف پخش در سمت راست به عنوان دکمه‎ی فعال کننده‎ی وضعیت برقراری ارتباط با استفاده از بلوتوث، عمل می‎کند.

دکمه‎ی کم و زیاد کردن صدا، که همچنین نقش دیگری برای کنترل ترک صوتی دارد به همراه سوییچ ANCدرون بخش سمت چپ قرار گرفته‎اند که باعث می‎شود استفاده از آن‎ها آسان باشد، یک پورت میکرو USB هم در قسمت بیرونی قرار گرفته است که یا برای شارژ کردن یا به منظور اتصال دستگاه‎های صوتی مورد استفاده قرار می‎گیرد.

2.phiaton-bt-100-nc-earphones-7@2x

ایرفون‎ها زمانی که استفاده نمی‎شوند، به شکل شیکی داخل فضا‎های باز جلویی قرار میگیرند. بخش نگهدارنده‎ی آن‎ها محکم است ولی گاهی اوقات نیاز به یک نوع تکان دادن برای جا انداختن آن‎ها وجود دارد.

کابل‎های صدا نازک هستند و در نقاط اتصال دارای یک نوع قابلیت محافظت شدگی متوسط می‎باشند.

با آنکه BT 100 NC‎ ها با محکم بودن بسیار فاصله دارند، ولی مشکلی با تحمل ورزش‎های شدید بدنی یا استفاده‎ی مداوم روزانه ندارند.

Phiaton BT 100 NC ها دارای یک زمان شروع و اتصال بسیار سریع هستند، به طوری که اعلام وضعیت‎های مختلف حالت‎های گوناگون برقراری ارتباط و وضعیت باتری و

روشن خاموش بودن را همراهی می‎کند. گرچه صدای زن اعلام کننده‎ی وضعیت‎های مختلف اندکی تو خالی و محو شنیده می‎شود ولی در کاری که انجام می‎دهد به

خوبی عمل می‎کند.

یک ویژگی جالبی که به این هدفون اضافه شده است لرزیدن آن برای هشدار دادن در رابطه با تماس‎های ورودی یا زمانی است که شما از محدوده‎ی بلوتوثی ارتباط با دستگاه‎های متصل به هدفون خود خارج شده‎اید. بسته به نظر شما، چنین چیزی می‎تواند یک قابلیت آزار دهنده یا بدون مزاحمت باشد.

قابلیت اتصال دستگاه‎های دیگر با استفاده از امکان NFC با Phiaton BT 100 NC آسان است اگر بدانید که منطقه‎ی NFC روی گوشی‎ هوشمند همراه شما کجا است. اگر مطمئن نیستید یا زحمت زیادی برای شما به همراه دارد، اتصال با استفاده از بلوتوث به خوبی نیز جواب می‎دهد.

محدوده‎ی بیسیم در فضای داخل خانه تا شعاع 10 متر خوب است، گرچه بعد از 8 متر اندکی عدم قطعیت به چشم می‎خورد، که بستگی به چیزی که سر راه شما است دارد. ولی حتی زمانی که شما تبلت یا گوشی همراه هوشمند متصل شده‎ی خود را در دست دارید، Phiaton BT 100 NC هنوز در حین پخش موزیک از یک نوع پرش آنی یا تیک بسیار نادر رنج می‎برد.

به همراه ایرفون‎ها یک کابل میکرو USB ویژه، یک کابل شارژ USB و یک جفت نگهدارنده‎ی کابل اضافی است. آن کابل صوتی برای سفر‎های طولانی ایده‎آل است، یعنی زمانی که باتری قبل از اینکه از لذت شنیدن یک سری آهنگ رهایی پیدا کنید، می‎تواند تمام شود.

راحتی

این ایرفون باید برای گوش‎های متوسط به خوبی اندازه باشد. آن‎ها راحت و نرم هستند، که از نظر نرمی و انعطاف پذیری مشابه با Phiaton MS 100 BA هستند.

ولی به هنگام مقایسه، BT 100 NC به همان میزان MS 100 BA روی گوش را به خوبی به حالت محکم نمی‎گیرد. BT 100 NC برخلاف ظاهر خارجی برجسته‎ای که دارد، با یک حداقل فشار درون گوش قرار می‎گیرد و نیازی به یک فشار محکم به داخل کانال گوش داخلی نیست. حتی اگر چندین ساعت پشت سر هم آن را به گوش داشته باشید، زیاد احساس خستگی نمی‎کنید که همین باعث می‎شود برای مدت‎های طولانی استفاده از BT 100 NC واقعا با راحتی همراه باشد.

3.phiaton-bt-100-nc-earphones-3@2x

بخشی که روی گردن قرار می‎گیرد ارتجاعی است، بنابراین نیاز قبل از اینکه به حال اولیه‎اش زمان برداشتن از روی گردن بخواهد برگرد، نیاز به اندکی زور است تا باز شود و بتوان آن را روی گردن قرار داد. این انعطاف پذیری نرم را می‎توان توسط یک یقه‎ی ژاکت یا پیراهن به عقب نگه داشت.

بنابراین اگر به نوعی ترس از فضاهای گرفته دارید و حساس هستید یا با قرارگیری چیزی دور گردن خود حس خفگی پیدا می‎کنید، از اینکه چطور Phiaton BT 100 NC به خوبی روی گردن شما به حالت باز قرار می‎گیرد و به راحتی می‎توانید نفس بکشید، خوشحال می‎شوید.

زمانی که در حال استراحت هستید و روی گردن شما چیز دیگری قرار ندارید، بخشی که روی گردن قرار می‎گیرد حس یک گردن بند را به شما می‎دهد با این تفاوت که وزن آن سبک است و چسبندگی ندارد. به هر صورت، زمانی که بر کار‎‎های دیگر (به عنوان مثال آهسته دویدن) تمرکز کنید، فراموش می‎کنید که دارید از این هدفون استفاده می‎کنید.

بنابراین تا زمانی که شما خم نشده باشید، به یک طرف مایل نشده باشید، یا به مقدار زیادی در حال بالا پایین شدن نباشید (دویدن نرم ممکن است تا حدی در این زمینه جا نگیرد)، BT 100 NC به خوبی در جای خود باقی می‎ماند.

کیفیت صدا

زمانی که Phiaton BT 100 NC با دستگاه دیگری در ارتباط است، صدای خش خش بسیار آرامی که نشان از عملکرد بلوتوث دارد، زمان فعال بودن صدا، ایجاد می‎کند. چنین چیزی بیشتر اوقات بعد از توقف پخش موزیک به دنبال اجرای آن رخ می‎دهد که قبل از اینکه به یک شکل آهسته محو شود، حدود 3 ثانیه پایار است. برخلاف بسیاری از دستگاه‎های بلوتوثی که در همین رده قرار دارند، نویز الکترونیکی ایجاد شده توسط BT 100 NC نه با افزایش صدا، افزایش پیدا می‎کند و نه با یک نوع صدای “تیک” محکم خاتمه می‎یابد، بنابراین Phiaton در نگه داشتن این صدای خش در حد حداقل عالی عمل کرده است.

BT 100 NC به خاطر اینکه زمان شروع پخش یک موزیک اصلا تاخیری ندارد یک امتیاز فوق العاده بزرگ دریافت می‎کند.

شما قرار نیست که یکی دو ثانیه‎ی اول هر موزیکی را از دست بدهید، که یک عارضه‎ی جانبی متداول قطعات الکترونیکی دارای کیفیت معمولی است. در حقیقت، کاربران می‎توانند از بازیهای موبایل لذت ببرند و بدون داشتن هرگونه تاخیری که باعث عدم همخوانی صدا و ویدیو شود، فیلم‎های آنلاین اینترنتی مشاهده کنند.

زمانی که صدای ایرفون‎ها به حداکثر خود رسانده شود، صدای یک گوشی همراه هوشمند را قبل از اینکه دیگر مزاحمت ایجاد شود تنها تا 65 درصد می‎توان زیاد کرد.

بعد از آن چنین اختلال صدایی ایجاد شود که صدا‎های دارای فرکانس بالا و متوسط و پایین به یک شیوه تحت تاثیر قرار گیرند و صدایی ناهنجار بشنویم. بنابراین با آنکه BT 100 NC می‎تواند در محیط‎‎های پر سر و صدا رقابت ایجاد کند ولی استفاده از آن‎ها در یک سطح شنیدن متوسط/ متعادل منجر به حفظ بهترین کیفیت صدا می‎شود.

چنین چیزی در رابطه با بیرون رفتن صدا از ایرفون‎ها هم صدق می‎کند. مگر اینکه چیزی از پرده‎ی گوش شما به بیرون فوت شود وگرنه کسی که نزدیک شما باشد نخواهید فهمید که موزیک در حال پخش است. حتی زمانی که صدا به شکلی که آزار دهنده نباشد، بالا است، باید فرد کنار شما بنشیند و واقعا تمامی حواس خود را جمع کند تا بتواند صدای موزیک را بشنود. جداسازی نویز Phiaton BT 100 NC همچنین تقریبا خوب است.

حتی بدون پخش موزیک، به آسانی قطعات تو گوشی را داخل گوش خود قرار دهید تا بسیاری از صداهای محیط را حذف کنید، بنابراین چه موزیک در حال پخش باشد یا نباشد، افراد ممکن است برای اینکه توجه‎ی شما را به خود جلب کنند، مجبور شوند صدای خود را بالا بیاورند.

4.phiaton-bt-100-nc-earphones-5@2x

ﺣﺬف ﻧﻮﯾﺰ ﺻﻮﺗﯽ ﺑﻪ روش ﻓﻌﺎل

یقینا Phiaton در رابطه با ANC (حذف نویز صوتی به روش فعال) بسیار زیاد کار کرده است. در مقایسه با مدل‎های هدفون‎های سابقش، نظیر Chord MS 530،این قابلیت در BT 100 NC‎ها بهتر و تمیز است، با تاکید بسیار بر روی بخش تمیز، چون خیلی اوقات شده است که آدم متوجه شود که هدفون‎ها به شکل بارز و بسیار غلو کننده‎ای در حال سعی برای رفع نویز هستند که بیشتر از آنکه بخواهد نویز کم کند، اضافه می‎کند.

“نویز سفیدی” که از سمت Phiaton BT 100 NC شنیده می‎شود به شکل یک صدای هیس آهسته است، ولی با اینحال می‎تواند کاملا غرش متوسط کولر روشن خانه را حذف کند. حتی اگر فرد نزدیک چندین دریچه‎ی کولر نشسته باشد. نزدیک به یخچال چی؟ باز هم صدایی شنیده نمی‎شود. ماشین لباس شویی و سشوار چی؟ ساکت.

BT 100 NC دارای نوعی قابلیت ANC است که باعث می‎شود فرد تازه بفهمد که در زندگی چه میزان نویز وجود دارد زمانی که شما فکر می‎کنید چقدر همه چیز ساکت است.

نظیر اکثر هدفون‎های دارای قابلیت ANC، Phiaton BT 100 NC تنها فرکانس‎های پایین‎تر را ساکت می‎کند. صداهای دارای فرکانس بالاتر هنوز گرچه به حالت خفه، شنیده می‎شوند. با آنکه هدفون‎های دیگری که دارای قابلیت بهتر ANC باشند وجود دارند ولی آن‎ها همچنین به احتمال زیاد دارای اندازه‎ی بزرگتر یا قیمت بیشتر خواهند بود.

و بهترین بخش این است که شما حتی برای استفاده از قابلیت ANC لازم به استفاده از هدفون به منظور کاری نظیر گوش دادن به موزیک، نیستید. زمانی که سکوت می‎خواهید ولی موزیک به همراه آن نباشد، فقط کافی است که ایرفون‎ها را توی گوش بگذارید و سوییچ ANC را روشن کنید.

رای نهایی

Phiaton BT 100 NC یقینا دارای ویژگی‎های بسیاری است که برای همین است که این دستگاه قدرت رقابت را به وجود می‎آورد. حالت قرار گرفتن آن در پشت گردن باعث می‎شود به گوش گذاشتن آن حسی طبیعی و آسان ایجاد کند، عمر باتری فوق العاده است و کیفیت صدای گفتگو برای هر دو فرد عالی است.

با آنکه ممکن است که BT 100 NC کیفیت Jabra یا Plantronics را برای گفتگو بدون استفاده از دست را نداشته باشد، ولی با توجه به قیمت 100 دلاری که داردازعهده‎ی کارهایی که باید انجام دهد، به خوبی بر می‎آید. این ایرفون‎ها راحت، یکپارچه هستند، دارای ANC عالی و قابلیت بلوتوث بی سیم فوق العاده هستند که برای

بازی‎ها و فیلم‎ها مشابه با هم عالی هستند

 

5.phiaton-bt-100-nc-earphones-2@2x

اگر کیفیت صوتی چیزی است که بیشتر از همه برای شما مهم است، BT 100 NC چیزی ما بین زیر متوسط و متوسط در بهترین حالت خود قرار می‎گیرد. این سخت افزار کوچولو تنها از عهده‎ی انجام یک سری محدود کار بر می‎آید (درست است، حتی با در نظر گیری بلوتوث aptX)، بنابراین زیاد انتظار نداشته باشید که موسیقی در گوش شما به صورت فوق العاده‎ای شنیده شود.

صداهای دارای فرکانس‎های بالا و متوسط به بهترین شکل کشیده می‎شود ولی صداهای دارای فرکانس پایین به نوعی ضعف دارند و نمی‎توانند انتظارات را بر آورده کنند.

ولی زمانی که شما راحتی و ویژگی‎ها را با توجه به قیمت 100 دلاری آن در نظر می‎گیرد، چشم پوشی از کیفیت صدای متوسط ایرفون‎های Phiaton BT 100 NC

ساده است. این ایرفون چیزی نیست که یک فرد برای گوش دادن به آهنگ‎های مورد علاقه‎اش در خانه آن را بگیرد چون این کمپانی دارای گزینه‎های بهتری برای این کار است. ولی برای سفر‎ها، ورزش‎هایی که عرق شما را در می‎آورند، محیط‎های پر سر و صدا یا ترکیبی از تمامی آن‎ها، واقعا این ایرفون ارزش در نظر گرفتن را دارد.