شایعه جدید: سامسونگ چیپ های A8 اپل را نمی سازد

اینطور شایعه شده است که سامسونگ چیپ A8 اپل را که برای آیپد و آیفون بعدی مورد استفاده قرار خواهند گرفت تولید نمی کند. اپل به دنبال بستن قرارداد با شرکت جدیدی است که به احتمال زیاد TSMC خواهد بود.

چیپ های A8 اپل

نسخه جدید پردازنده موبایل A8 اپل که انتظار می رود موج جدید قدرت دستگاه های آیپد و آیفون باشد در راه است، اما این تراشه های پیشرفته به وسیله سامسونگ تولید نخواهند شد. این در حالی است که سامسونگ تمام پردازنده های A-series از iPhone 4′s 2010 A4 را تولید می کرده است.

با توجه به گزارش های جدید از چین، سامسونگ در حال گذراندن تجربه چالش هایی است که به نوبه خود باعث شده است تولید تراشه A8 اپل را رها کند.

بر اساس داستان منتشر شده توسط TechNews Taiwan و آنچه که توسط MacRumors مورد تاکید قرار گرفته است، سامسونگ در حال گذران تجربه  مسایل مهم تولید تراشه های با فرایند 20 نانومتری است.

این موضوع برای شرکت رقیب یعنی Taiwan Semiconductor Manufacturing Company یا به طور خلاصه TSMC خوب خواهد بود. این شرکت در حال حاضر سنسور اثر انگشت Touch ID را تولید می کند. توانایی این شرکت در حدی است که قادر به پاسخگویی به نیاز های اپل خواهد بود و می تواند تولید انحصاری A8 اپل را بر عهده بگیرد.

در ادامه به این موضوع پرداخته شده است که TSMC ممکن است برای ساخت تراشه 2015 A9 در فرایند 16 نانومتری نیز همکاری داشته باشد .
این گزارش در تابستان گذشته توسط مجله وال استریت، تایید شده بود، DigiTimes اخیرا در یادداشتی به این موضوع پرداخته است که TSMC باید برای تولید بخش عمده ای از A8 ها حساب باز کند.

بر کسی پوشیده نیست که اپل در جستجوی ساخت این چیپ سودمند و بستن قرارداد تولید با شرکت دیگری است. چراکه اپل به دلیل نقض اختراع توسط سامسونگ با این شرکت جنجال قانونی دارد.

idownloadblog