مشکل باطری آیفون 4s

مشکل آنتن دهی آیفون ۴ در اوایل فروشش بسیاری از مشتری ها را ناراضی نمود، در ادامه این مشکل توسط اپل حل شد و سرنجام در آیفون ۴ اس آنتنی رفع مشکل شده و با طراحی تغییر یافته وارد بازار شد ، اما به نظر میرسد آیفون ۴s هم مشکلات مخصوص به خودش را دارد !
مشکل باطری, این مشکل چه توسط پچ های نرم افزاری حل شود و یا مشمول سحر اپل گردد !

در فروم های رسمی انگلیسی زبان سایت رسمی اپل هزارها نوشتهبه همراه تست های غیر رسمی وجود دارند که در باره عدم عملکرد مطلوب باطری آیفون۴s اپل تئوری و نظریاتی ارائه کرده اند. بیش از ۱۰۰ هزار بازدید از طرف استفاده کنندگان برای یافتن پاسخ این مشکل گزارش شده است. به نظر میرسد که حتی اپل هم نم یداند دلیل این مشکل باطری آیفون4اس چیست.

مشکل باطری آیفون 4s

دو روز پیش مطلبی در The Guardian گزارش شد که بر آن اساس مهندسین ارشد اپل با استفاده کننده های شاکی از مشکل باطری آیفونهای ۴S جهت بررسی مشکلات باطری تماس گرفته اند، یکی از استفاده کنندگان دریافته که آیفون۴S اش در هر ساعت بیش از ۱۰ درصد باطری کم میکند!!! حتی اگر این آیفون در استند بای و بدون استفاده از ویژگی هایی مانند siri و یا سرویس موقعیت یابی باشد. مهندسین اپل بعد از پرس و جوی جزئیات این موارد ، فایل مخصوصی را روی این دستگاهها نصب نموده و این آیفون ها را به کنترلر های مخصوص کمپانی مرتبط کرده اند، پیش بینی میشود با اینکار اطلاعات بیشتری در مرد مشکل باطری آیفون جدید بدست آید

تخمین هایی زده شده که که علت این مشکلات میتواند از کجا باشد و این مشکل تا چه حدی میتواند دردسر آفرین باشد . در انجمن MacRumors یک استفاده کننده از آیفون۴S گزارش داده که آیفونش بعد از چهار ساعت ماندن در حالت Sleep و در حالیکه ۶۰ درصد ذخیره باطری داشته بلااستفاده شده است.
در حال آپدیت …از قول این دارنده آیفون ۴ اس میخوانیم:

11/5 شب بود که برای استراحت به تختم رفتم ، شارژ آیفون ۶۰% بود ، تمام اپلیکیشن ها بسته بود ، حدود ۳:۳۰ بامداد که نیاز بود که برای استفاده از سرویس از خواب بیدار شوم متوجه شدم که آیفون کار نمیکند، این وحشتناک بود ؛ چرا که آیفونم ساعت بیدارباش من هم هست ! من همیشه آیفونم را همراهم دارم ،از آیفون ۴ را بیش از دوبرابر استفاده معمول اش کار کشیدم و حالا یا آیفون ۴ اس ایم هستم ، اما مشکل باطری آزار دهنده هست

پس اگر مشکل به خاطر نرم افزار مخصوصی نیست ، احتمال دارد که مشکل از نحوه تجزیه و تحلیل مشخص کردن میزان درصد شارژ باطری توسط آیفون ۴ اس روی دستگاه باشد ، در نوشته ای دیگر در همین انجمن ، یک یوزر توانسته مشکل باطری را به روش زیر حل کند:
۱- باطری را آنقدر خالی کنید تا آیفون خاموش شود
۲- حال بگذارید آیفون املا و به میزان ۱۰۰% شارژ شود- حدود ۲-۳ ساعت طول میشکد

از طرف این شخص میخوانیم:

در ابتدا که شروع به خالی کردن شارژ باطری کردم در هر ساعت که آیفون ۴ اس در حالت استند بای قرار داشت حدود ۵ تا ۷ درصد باطری کم میکرد ، بعد خالی شدن شارژ ، نرخ خالی شدن درصد باطری کندتر شد و وقتی در ۱ درصد بود تقریبا یکساعت طول کشید. سرانجام آیفون ۴اس به خودی خود خاموش شد . من از نو و به حالت ۱۰۰% شارژش کردم و حالا ایفونم دقیقا مانند آیفون ۳ جی اس و یا حتی بهتر از آن باطری نگه داشته است.

حل مشکل باطری آیفون 4s

یک راه حل به صورت غیر رسمی برای مرتفع کردن این مشکل البته به صورت موقت منتشر شده است.
خبر خوشحال کننده که این مشکل سخت افزاری نبوده و یک باگ در IOS 5 است که امیدواریم شرکت اپل هرچه زودتر یک بروز رسانی را برای آن منتشر کند.

برای کاربرانی که این مشکل را دارند کافی است وارد Setting شده و از قسمت لوکیشن سرویس گزینه سیستم سرویس را انتخاب کنند سپس وقتی وارد صفحه جدید می‌شوید گزینه Setting Time Zine را که به صورت پیش فرض روشن است را خاموش کنید.
این مشکل از آنجایی شکل می‌گیرد که با روشن بودن این گزینه ،دستگاه به صورت مداوم به جستجوی مکان شما پرداخته و برای همین موجب مصرف بیشتر باتری می‌شود.

حل مشکل آیفون جدید

همچنین امروز اپل به صورت رسمی مشکل باتری iPhone 4S و همچنین سایر آیفون‌ها را که همان مشکل عمر باطری بود پذیرفت.
این شرکت در حال کار سخت بر روی رفع این مشکل در IOS 5 و ارائه بروز رسانی در چند هفته آینده است.
اپل در مورد این مشکل می‌گوید:
تعداد بسیار کمی از کاربران!به ما گزارش مشکل عمر باتری در IOS 5 را دادند و ما چندین باگ در مورد عمر باتری را در نسخه سیستم عامل خود یافتیم و برای رفع این مشکل کوچک! بروز رسانی را در طی چند هفته آینده ارائه خواهیم کرد