عرضه دومین نسخه iOS 8.1 بتا برای توسعه دهندگان توسط اپل

شرکت اپل امروز دومین نسخه ی بتا از  iOS 8.1 با کد ساخت 12B407 را برای توسعه دهندگانی که نام نویسی کرده بودند برای اهداف آزمایشی منتشر کرد ، این اتفاق درست یک هفته بعد از انتشار نسخه اول iOS 8.1 رخ داد.

شرکت اپل همچنین در کنار این نسخه  جدید Xcode 6.1 (شرکت اپل ابزار های لازم شما را جهت برنامه نویسی تحت نام Xcode فراهم می کند) و نرم افزارهای به روزرسانی شده ای را برای اپل تی وی منتشر کرد .

os81beta2

در iOS 8.1 چند مورد از مشکلات iOS 8 رفع شده است از جمله این ها مشکل اتصال بلوتوث و بخش مربوط به مرکز پیشتیبانی Apple Pay  می باشد همچنین خدمات پرداخت با نلفن همراه نیز که از اول ماه اکتبر راه اندازی شده است در این نسخه دیده می شود.

در کنار iOS 8.1 گفته می شود که  به طور همزمان کار بر روی سیستم عامل iOS 8.2 و IOS 8.3 کار می کند و انتظار می رود در هر دو نسخه یک سری ویژگی های جدید را به سیستم عامل ها بیفزاید و عیوب نسخه قبلی را حل کند.

OS 8 یک شروع نا همواری داشته است ، مثلا در ابتدا HealthKit به صورت موقتا از آن حذف شد و یک نسخه از  iOS 8.0.1  منتشر شد که تاچ آی دی یا آی دی لمسی برای برخی از کاربران در آن غیر فعال بود اما اپل در iOS 8.0.2  برای رفع این مشکلات تلاش کرد و از جمله مشکلاتی که رفع شد حذف اسناد به صورت خود به خودی از درایو های آی کلاد بود.