شیر کردن اینترنت وای فای مک بوک برای استفاده در آیپد

بسیاری از اوقات پیش می‌آید که نیاز به شیر کردن اینترنت از طریق وای فای داریم تا بر روی آیپد و یا آیفون خود اینترنت داشته باشیم اما به علل مختلف مثل نداشتن مودم وای فای ، اینترنت کافی‌نت‌ها، و غیره فقط می‌توانیم از اینترنت موجود بر روی لپ‌تاپ مک‌بوک خود استفاده کنیم. و این وقتی بدتر می‌شود که شما برای اتصال به اینترنت پولی را پرداخت می‌کنید اما تنها می‌توانید یک دستگاه را متصل کنید.

زمانی که به وای‌فای مک‌بوک فکر می‌کردم، احتمال دادم که ممکن است بشود کانکشن اینترنت موجود بر روی مک‌بوک را با آیپد و یا آیفون به اشتراک بگذارم و دستگاه‌های دیگر را نیز به اینترنت متصل کنم. بعد از مقداری تحقیق در این مورد متوجه شدم که اینکار به دلایلی غیر‌ممکن است که اینترنت را با آیفون به اشتراک بگذارم. با این حال، شیر کردن اینترنت اینترنت مک بوک بر روی آیپد ممکن است و می‌توان با یک آموزش کوتاه آن را انجام داد.

در اینجا می‌خواهیم نحوه اشتراک گذاری اینترنت مک‌بوک Air با آیپد را به شما آموزش دهیم.

iPad-mini-MacBook-Air-Lets-Talk-iOS-1024x768

قبل از اینکه وارد مراحل با جزییات بیشتر شویم، بعضی از شما ممکن است تعجب کرده‌ باشید که به چه دلیل باید اینترنت مک‌بوک را با آیپد شیر کرد. بگذارید شما را در چند موقعیت قرار دهم که این انجام این‌ کار برایتان جالب به نظر بیایید. فرض کنید که در محلی قرار می‌گیرید که اینترنت آن محل شبیه به دانشگاه یا کافی‌نت به صورت محدود شده است و وای فای نیز در دسترس نیست، شما به وسیله این ترفند می‌توانید به راحتی اینترنت موجود بر روی مک‌بوک را به تبلت آیپد خود انتقال دهید و از اینترنت بر روی آیپد نیز بهرمند شوید، یا می‌توان این مورد را برای کسانی در نظر گرفت که مودم ADSL بدون قابلیت وای فای دارند و علاقه مندند بر روی آیپد نیز اینترنت داشته باشند. با این کار می‌توان مک‌بوک را تبدیل به مودم وای فای کرد که قادر است اینترنت خودش را با تبلت به اشتراک بگذارد و شیر کند.

iPad_MacbookAir_iPhone4

همانطور که در بالا گفته شد، این کار بر روی آیفون جواب نمی‌دهد. بسیار تلاش شد که این دو دستگاه با یکدیگر جفت شوند و اینترنت به اشتراک گذاشته شود اما این اتفاق نیفتاد، اما نگران نباشید این شیوه برای آیپد بسیار عالی جواب می‌دهد. مطمئنم اشکال فنی در هنگام اتصال این کانکشن به آیفون وجود داشته و امیدوارم اگر کسی توانست اینکار را انجام دهد در بخش نظرات با ما در میان بگذارد.

چگونگی شیر کردن اینترنت مک با آیپد

قدم 1: در مک‌بوک،به این قسمت بروید؛ Apple > System Preferences > Bluetooth > Turn Bluetooth On

قدم 2: بلوتوث آیپدتان را روشن کنید.

قدم 3: آیپد شما باید به عنوان یک دستگاه جدید در قسمت Bluetooth مک‌بوک نمایش داده شود. بر روی Pair کلیک کنید. یک شماره شش رقمی در مک‌بوک ظاهر می‌شود. همین اعداد باید در آیپد شما نیز نمایش داده شود. این ارتباط را با تپ کردن بر روی گزینه Pair در آیپد تایید کنید.

iPad-Bluetooth-MacBook-pairing

قدم 4: در مک‌بوک، به این قسمت بروید؛ Apple > System Preferences > Sharing

و این اعمال را انجام دهید، همانطور که در تصویر زیر نیز نمایش داده شده است.

  1. بر روی “Internet Sharing” در منو سمت چپ کلیک کنید.
  2. در قسمت Share your connection from گزینه “Wi-Fi” را انتخاب کنید.
  3. بررسی کنید که کامپیوتر شما از “Bluetooth PAN” استفاده می‌کند و تیک این گزینه را بزنید.
  4. تیک گزینه “Internet Sharing” را از مربع کنار این گزینه در منوی سمت چپ بزنید.
  5. وقتی که پرسیده شد ?Are you sure you want to share your connection گزینه Start را بزنید.

share-mac-internet-with-iPad

در این لحظه، شما باید بتوانید به وسیله آیپد آنلاین شوید. بدیهی است که برای انجام اینکار و دسترسی به اینترنت از طریق آیپد شما باید مک‌بوک خودتان را روشن نگه دارید تا اتصال به اینترنت قطع نشود و اینترنت شسر شود.

idownloadblog