شبیه سازی نور طبیعی خورشید با لامپ LED به اسم Silk

ایده‎ای که لامپ نوری Silk به شما می‎دهد، افزایش سطح انرژی شما با ارائه‎ی نور آبی در طول روز و نور گرم در شب است تا به خنک شدن و راحتی شما کمک کند.
خوب بودن و حس و حال ما در طول روز تا حد زیادی تحت تاثیر میزان نوری که در معرض آن هستیم قرار دارد.

با دنبال کردن این اصل، یک شرکت تازه به کار به نام Saffron پیش نمونه‎ای از یک لامپ LED تولید کرده است که ساعت داخلی بدن ما را با تغییر طبیعی طیف رنگی خورشید همگام می‎سازد. این لامپ Silk نامیده می‎شود و طراحان آن ادعا می‎کنند که می‎توانید عملکرد و الگو‎های خواب ما را با در اختیار گذاشتن سطح درستی از نور

برای هر زمان از روز، افزایش دهد.

silksaffron
این لامپ‎های LED قابل برنامه ریزی، نوری را ساطع می‎کند که مناسب با ریتم‎های شبانه روزی داخلی کار باشد که عبارت است از تغییرات رفتاری و ذهنی، فیزیکی ما در طول بازه‎ی زمانی یک چرخه‎ی 24 ساعته در پاسخ به روشنایی و تاریکی.

این چیزی است که تحول و تکامل برای ما برنامه ریزی کرده است، ولی نور‎های مصنوعی، از جمله صفحات نمایش دیجیتال، این بالانس را بر هم می‎زنند.

این لامپ لومنی 800 که با سوکت‎های E27 سازگار است دارای دو مجموعه‎ی مشابه LED است، یکی که از LED‎‎های دارای رنگ‎های خنک است و دیگری از LED‎های

دارای رنگ‎های گرم تر. برای یک تجربه‎ی نور روزانه‎ی کامل، تنها LED‎‎های دارای رنگ‎های خنک استفاده می‎شوند. همچنین امکان ترکیب این دو نوع رنگ و ایجاد توازن

درست بین رنگ خنک و گرم می‎باشد.

در شب تنها LED‎های دارای رنگ‎های گرم تر روشن می‎شود.

ایده‎ای که لامپ نوری Silk به شما می‎دهد، بالا بردن سطح انرژی با ارائه‎ی نور آبی در طول روز و نور گرم در شب است تا کمک به خنک شدن شما کمک کند و خواب خوبی داشته باشید، درحالیکه لامپ‎های سنتی طبق گفته‎ی سنتی نیمی از زمان را اشتباه می‎کنند.

برای نصب این لامپ، تنها کافی است آن را در یک مدار پلی وارد کنید و جزییات وای فای را وارد کنید (از پروتکل Zigbee استفاده می‎کند). این سیستم با اطلاعات آنلاین حرکت خورشید محلی خود را همگام می‎سازد و به صورت خودکار مناسب بودن وضعیت نور را مشخص می‎کند.

از کلید لامپی که از قبل است برای کنترل لامپ Silk بدون نیاز به تغییر می‎توان استفاده کرد. چنین امری به لطف ویژگی به اسم nClick می‎باشد، که تعداد کلیک‎های روی سوییچ به لامپ می‎گوید چه کاری انجام دهد.

با یک کلیک، کاربر عملکرد نرمال لامپ را فعال می‎کند، دو کلیک به معنی تغییر دمای رنگ و سه کلیک می‎تواند باعث رنگ باختن آن در طول زمان شود.

برای کنترل پیشرفته‎تر، اپلیکیشن (Silk Light (iOS و آندروید کاربر را قادر می‎سازد که برنامه‎های زمانی خاص خود را ایجاد و رفتار را تغییر تا نیاز‎های نوری طبق موقعیت‎های خاص تنظیم شود، نظیر یک جلسه‎ی یوگا یا یک مهمانی شام.

افرادی که از ناهنجاری موثر فصلی (SAD) رنج می‎برند می‎توانند از این طرح نوردهی قابل تنظیم بهره‎ی لازم را ببرند. تیم لامپ Silk کمپینی را در سایت Kickstarter شروع کرده است تا وجه لازم برای ساخت این لامپ‎ها را فراهم کند.

در زمان نوشتن این مقاله، قیمت سه لامپ Silk به علاوه‎ی یک پل Silk 99 دلار آمریکا می‎باشد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، تخمین زده می‎شود تحویل کالا در ماه ژانویه‎ی 2016 شروع شود.