شش دلیل برای خرید اپل آیفون 6 به جای سامسونگ گلکسی S6

با اطمینان می‌توانیم بگوییم که سامسونگ گلکسی S6 یکی از بهترین دستگاه‌های اندرویدی است که می‌توانید تهیه کنید. این حرف بنا بر دلایل زیادی –دوربین بالایی، سخت افزار قدرتمند، طراحی زیبا و موارد دیگر- صحیح است. در مجموع این موبایل بی نقص نیست اما هنگامی که آن را با رقیبان اصلی ۲۰۱۵ خود –الجی G4، HTC One M9 و غیره- مقایسه می‌کنید، گلکسی S6 تقریباً از همه‌ی آن‌ها برتر است.

5

اما چگونه می‌تواند در مقابل آیفون 6، که مربوط به انتهای ۲۰۱۴ می‌شود و می‌تواند با اطمینان نمایانگر بنچمارکی قدرتمند در بازار باشد بایستد؟ با این که این دو دستگاه در زمینه‌های خود بسیار متفاوت‌اند ولی هنوز موبایل‌هایی هستند که در مقابل یکدیگر قد علم کرده و برای رسیدن به فروش بهتر در طول ماه‌های مختلف تلاش می‌کنند.

به همین منظور ما تصمیم گرفتیم هر کدام از آن‌ها را بررسی کرده و نقاط قوت و ضعفشان را بسنجیم. در این پست، ما شش دلیل رسمی و غیر رسمی که ثابت می‌کند باید به جای گلکسی S6، آیفون 6 بخرید یا حتی دستگاه اپلی خود را برای مدتی بیشتری نگه دارید می‌آوریم.

همه چیز آماده است؟ پس شروع می‌کنیم.

۶ دلیل برای انتخاب اپل آیفون 6 به جای سامسونگ گلکسی S6

۱. شما پلتفرم قابل درک‌تر و کاربر پسندانه‌تر را می‌پسندید، اگرچه دارای امکانات کمتری باشد

بر خلاف این واقعیت که جدیدترین نسخه‌ی رابط کاربری تاچ‌ویز اکنون به روزتر و قابل درک‌تر از همیشه شده، اما iOS همچنان در مجموعِ کارایی از آن جلوتر است. رابط کاربری تاچ‌ویز در گلکسی S6 همچنان با گذشت زمان «سنگین» به نظر می‌رسد و با وجود این که لگ‌های آن از نسخه‌ای که روی پرچم دار قبلی وجود داشت کمتر شده ولی نمی‌توانیم بگوییم از آن چیزی که در iOS عرضه می‌شود بهتر است. در مقابل آخرین نسخه‌ی iOS تجربه‌ای ساده‌تر را در همه‌ی جوانب ارائه می‌دهد. البته اندروید و تاچ‌ویز به طور خاص خلاصه‌ای و ترکیبی از ویژگی‌های غنی بین یک پتلفرم موبایلی و رابط کاربری هستند اما این شاید به طور قطع یک نکته‌ی مثبت برای هر مصرف کننده‌ای نباشد.

7

۲. شما اثرات انگشت چرب خود را در پشت تلفن هوشمند خود نمی‌خواهید

قسمت پشتی پوشیده شده با گوریلا گلس 4 گلکسی S6 به نظر موثر می‌آید و ظاهر خوبی دارد، ولی صبر کنید تا دستگاه مدتی در دستتان باشد. شکوه اهتزاز پرچم دار درخشان جدید سامسونگ به زودی با اثرات انگشت و چربی‌های دست پر می‌شود. البته که این منظره از دور خوشایند نخواهد بود. به لطف پوشش آلومینیومی آیفون 6 بر روی آن اثر انگشت نمی‌ماند. اگرچه این مدل به خوش دستی رقیب سامسونگی‌اش نیست.

4

۳. شما یک تلفن فلزی می‌خواهید

با وجود این که گلکسی S6 و S6 edge به خوبی از نظر طراحی خارجی با آیفون 6 برابری می‌کنند اما بعضی از کاربران با گوریلا گلس پشت این پرچم دار احساس راحتی نمی‌کنند. برای یادآوری، اپل هم در دو مدل از گوشی‌های قدیمی خود یعنی آیفون 4 و 4s در قسمت پشتی آن‌ها از شیشه استفاده کرده بود.

2

۴. شما دستگاهی کاراتر از همه‌ی دستگاه‌های اطرافتان می‌خواهید

هر چه می‌خواهید در مورد خواسته‌های خود از آیفون‌های اپل بگویید ولی نمی‌توانید منکر این حقیقت شوید که آنان تقریباً هیچ گاه نقوص اصلی که مشتریان را فراری می‌دهد را به نمایش نمی‌گذارند. بر خلاف آن پرچم داران اندروید در حال حاضر و سال گذشته مشکلاتی را مطرح کردند که پذیرش آن‌ها بسیار مشکل است. شما می‌توانید روی ثبات و اعتبار آیفون حساب کنید. بله، آیفون 6 سنسور SpO2 یا لیزر کمکی فوکوس خودکار ندارد اما قطعاً امکان گرفتن تصاویر با کیفیت را داشته و عمر باتری آن نیز قابل پیش بینی است.

1

۵. شما یک سیستم عامل به روز شونده می‌خواهید

زمانی که یک نسخه‌ی جدید iOS برای عموم عرضه می‌شود، شمار زیادی از کاربران این پلتفرم در همان ساعات اولیه –تعداد کمی منتظر می‌مانند- این به روز رسانی را دریافت می‌کنند. در طرف مقابل، اهمیتی ندارد که سامسونگ چه قدر تلاش می‌کند تا پرچم دارش مجهز به جدیدترین نسخه‌ی اندروید شود ولی به روز رسانی این پرچم دار همیشه فوق العاده زمانبر است.

6

۶. شما به تجربه‌ی کلی اهمیت می‌دهید

از سخت افزار تا نرم افزار، اپل به همه‌ی چیزهای مرتبط با آیفون اهمیت می‌دهد. به طور عادی این مسئله به کاربر اطمینان می‌دهد که همه‌ی جنبه‌های دستگاه متناسب و بدون نقص با یکدیگر برای فراهم کردن یک تجربه‌ی کاری تقریباً بدون رقیب همکاری می‌کنند. بهینه سازی و هماهنگی میان سخت افزار و نرم افزار یکی از مهم‌ترین برتری‌های آیفون است. نمی‌گوییم از کار با گلکسی S6 نا امید خواهید شد اما احتمالاً همچنان باید برای تجربه‌ای مشابه از لذت بردن از کار با یک پرچم دار سامسونگی صبر کنید.

3