آموزش اصطلاحات و اسامی موجود در بازی پوکمون گو

بازی پوکمون گو اکنون یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی است و به نظر می‎رسد هر فردی، از کودکان گرفته تا بزرگسالان خجالتی نیز، تب پوکمون گرفته باشند. برای اینکه یک پوکمون گو باز حرفه‌ای شوید نیاز است که با اصطلاحات و ترفندهای اولیه‌ی بازی آشنا شوید. پس با ما همراه باشید.

اصطلاحات بازی پوکمون گو

pokemon-go-5

در اینجا نگاهی به اصطلاحات این بازی می‎اندازیم که در حین بازی با آن‎ها برخورد خواهید کرد:

Pokéstops – تمامی آیتم‎هایی که در بازی به آن‎ها نیاز دارید در این فروشگاه‎های آبی رنگ قرار دارند که در اطراف نقشه به صورت خال خال دیده می‎شوند.

Pokéballs – باید از آن برای گرفتن پوکمون و ساخت تیم‎تان استفاده کنید.

خرید سکه – خرید سکه پوکمون

Incense و Lure Modules – شما از این آیتم‎ها می‎توانید برای جذب پوکمون بیشتر به موقعیت خود استفاده کنید. در ابتدا، ساخت یک تیم بزرگ حیاتی است تا سپس بتوانید از آن برای مبارزه یا مبادله‎ی چیزهای با ارزش در طول بازی استفاده کنید.

Gyms – از سطح 5 به بعد دیده می‎شود، کنترل الماس‎ها چیزی است که بازی در رابطه با آن است. موقعیت آن‎ها در مکان‎های مورد توجه در نقشه و مکان‎های مهم است، در این مکان‎ها مبارزه بین بازیکنان و پوکمون‎های آن‎ها رخ می‎دهد.

Factions – تیم‎هایی که شما بعد از رسیدن به سطح 5 از آنها خواسته‎اید به شما ملحق شوند. ‎آن‎ها مشخص می‌کنند که یک الماس زمانی که آن را درخواست می‎کنید چه رنگی خواهد بود. خیلی راحت رنگ مورد علاقه‎ی خود را انتخاب کنید.

Potions, Super Potions and Revives – بعد از یک مبارزه‎ی سخت، شما به این‎ها قبل از چالش بعدی، برای بهبود پوکمون خود، احتیاج خواهید داشت.

Candy و Stardust – این‎ها را به عنوان مکمل‎هایی در نظر بگیرید که باعث تحول بیشتر و قوی‌تر کردن پوکمون شما می‎شوند، فوق‎العاده برای کسب الماس بیشتر حیاتی است.

Eggs – باعث افزایش XP می‌شود، و نیاز به تخم مرغ شانسی خواهید داشت تا دو برابر XP به دست آورید. تخم مرغ‎های معمولی به شما اجازه می‎دهد پوکمون بیشتری برای اضافه کردن به تیم خود بگیرید.

Razzberries – پوکمون‎هایی که گرفتن آن‎ها سخت است را با تغذیه‎ی آن‎ها توسط Razzberries می‎توان رام و اعتمادشان را به دست آورد.

Footprints – از راهنماهای ردپا (footprint) در منوی “مجاور” (‘Nearby’) برای پیدا کردن مسیر به سمت پوکمون نایاب‎تر استفاده کنید. این ردپاها به معنای این است که پوکمون بسیار دورتر است. عدم وجود آن در بازی pokemon go یعنی بسیار نزدیک هستید.