نسخه دوم Flappy Bird بزودی در اپ استور عرضه خواهد شد

خبری دیگر از این بازی پر حاشیه امروز منتشر شده است، نسخه دوم بازی معروف Flappy Bird به زودی و در اوایل مرداد به صورت رسمی وارد اپ استور خواهد شد. اگر اخبار این بازی را دنبال کرده باشید حتما اطلاع دارید که این بازی به شدت اعتیاد آور چند ماه پیش برای iOS و اندروید عرضه شد اما به علت شدت زیاد اعتیاد آوری بازی که شاید دلیلی عجیب نیز تلقی شود، سازنده بازی تصمیم گرفت بازی را از اپ استور و گوگل پلی حذف کند.

اما خبر خوش برای دارندگان دستگاه‌های iOS، ساخت نسخه دوم بازی با قابلیت‌های جدید و عرضه آن تا تقریبا دو ماه دیگر می‌باشد.

گرچه گوگل پلی و اپ استور در بزرگ شدن و به رسمیت شناختن بسیاری از بازی‌‌ها موثر بوده‌اند، اما داستان موفقیت سازنده ویتنامی بازی Flappy Bird آقای Dong Nguyen کاملا متفاوت است. اما این داستان قرار نیست به این زودی به پایان برسد و در آینده‌ای نزدیک شاهد نسخه رسمی و دوم بازی Flappy Bird خواهیم بود.

flappy-bird

اگر تا کنون بازی Flappy Bird را بازی نکرده باشید، شاید فکر کنید که درباره بازی‌ صحبت می‌کنم که همراه با1 گیگ دیتا می‌خواهد گرافیکی خارق‌العاده را عرضه کمد، اما نه اینطور نیست، این بازی به قدری ساده است که با بار اول ورود به بازی قطعا غافلگیر خواهید شد. محیط ساده و زیبای بازی و چالش اساسی که این پرنده شما را به آن دعوت می‌کند قطعا باعث اعتیاد چند باره و چند باره بازی خواهد شد.

ویژگی‌های نسخه دوم Flappy Bird

زمانی که این سازنده ویتنامی تصمیم گرفت بازی را از اپ استور حذف کند در تعطیلات سال نو میلادی بود، این خبر بسیاری از افرادی که به آن علاقه‌مند و معتاد شده بودند را متاثر و غافلگیر کرد. اما قرار است نسخه دوم Flappy Bird با قابلیت پشتیبانی از بازی‌های چند نفره (Multiplayer) و اعتیادآوری کمتر در ماه آگوست وارد اپ استور شود.

تا به امروز گمان‌ها بر این بود که دیگر Nguyen، اجازه بازگشت بازی به اپ استور را نخواهد داد چه برسد به اینکه بازی توسعه پیدا کند و نسخه دومی از آن منتشر شود. اما Nguyen قول داده که نسخه دوم Flappy Bird اعتیاد‌آوری کمتری داشته باشد و مخاطب را اسیر خودش نکند.

Flappy-Bird-screenshot

شیوه بازی یه این صورت است که در محیطی شبیه بازی‌های قدیمی و البته نوستالژیک شما باید با تپ کردن بر روی گوشی هوشمند به پرنده کمک کنید تا موانع پیش رو گذر کند و به هیچ کدوم از موانع برخورد نکند. بدین ترتیب شما می‌توانید بازی را ادامه دهید و امتیاز بالاتری کسب کنید. تا دو ماه پیش گفته می‌شد که بالاترین امتیاز کسب شده در بازی 82 باشد، باید دید با عرضه دوباره این بازی و دانلود بیشتر آن توسط افراد بیشتر این عدد تا چه مقدار افزایش پیدا خواهد کرد.

آیا شما هم Flappy Bird را بازی کرده‌اید؟ نظرتان درباره نسخه دوم Flappy Bird چیست؟

redmondpie