همکاری شرکت ورزشی نایک و شرکت اپل

مارک پارکر مدیر عامل شرکت نایک در مصاحبه روز پنج شنبه با استفانی روله (از تلویزیون بلومبرگ ) تایید کرد که همکاری با اپل در چیزهایی ” که ما نمی توانیم به طور مستقل انجام دهیم “بخشی از برنامه ما است.

سازنده آیفون به تازگی دو نفر از مهندسین تیم FuelBand نایک را استخدام کرده است. این استخدام ها پس از گزارش رسانه ای نایک انجام شد . این گزارش حاکی از تعدیل نیروی تیم دستگاه پوشیدنی و همچنین تمرکز مجدد نایک بر روی استراتژی های خود بود . دو ماه پیش، شرکت مستقر در کالیفرنیا (ساختمان مرکزی اپل در کوپرتینو) افرادی با رزومه های بسیار عالی استخدام کرد. از جمله این استخدام ها می توان به بن شافر اشاره کرد . وی مدیر بخش طراحی دستگاه های پوشیدنی نایک بود .همچنین متخصص تناسب اندام بسیار مشهور و کلید توسعه تیم FuelBand نایک ، جی بلانیک ، نیز به تیم اپل پیوست.

Nike+-Move-Featured

بلانیک مدیر بخش فن آوری های سلامت و تناسب اندام اپل، در یک فیلم تبلیغاتی به توضیح مزایای ساعت اپل در راستای سلامت و تناسب اندام پرداخته است.

بخشی از صحبت های او بدین شرح است:” با استفاده از فناوری ما می توانیم کارهایی را که به تنهایی قادر به انجام آن نیستیم را ،همزمان و با هم انجام دهیم.” او می گوید: ” بله ، گسترش تمام مرزهای دیجیتال از جمله دستگاه های پوشیدنی بخشی از برنامه ما است .”

Nike_Apple-642x361

بر خلاف گزارش های خبری ، نایک تولید محصولات FuelBand را تعطیل نکرده است . آنها فقط می خواهند تا استراتژی خود را دوباره از نو شکل دهند. هدف آنها افزایش تعداد کاربرانی است که نرم افزار نایک پلاس را بر روی دستگاه های خود نصب کرده اند .تا تعداد کاربرانشان از 25 میلیون نفر (در حال حاضر) به صدها میلیون نفر برسد. این یک هدف بزرگ اما قابل تحقق است . و برای حصول آن نیازمند کمک هایی از طرف سازنده گجت های کوپرتینو می باشد.

پارکر هیچ شکی ندارد که  لوازم ردیابی سلامت و تناسب اندام و همینطور تکنولوژی های پوشیدنی به وجود آمده اند تا برای همیشه باقی بمانند. پارکر گفت “من فکر میکنم که این دستگاه ها و این تکنولوژی در آینده بخش بسیار مهمی را به خود اختصاص خواهند داد. من فکر می کنم این موضوع که این دستگاه چه شکلی داشته باشد مهم است.” او ادامه داد :” شما می توانید از نوع فعلی این دستگاه های پوشیدنی شروع کنید . همه ما انواعی از آنها را دیده ایم . و در آینده مدلهای پیشرفته تر آن را در اختیار خواهیم داشت . مدل هایی که قطعا کوچکتر ،شیک تر ،کاربردی تر و یکپارچه تر خواهند بود.

gold-fuelband-220x157

پارکر در گفتگو با CNBC در آوریل 2014 در مورد مسیر جدید خود گفت: نایک بر توسعه نرم افزار های پوشیدنی تمرکز می کند و خاطر نشان کرد که نایک و اپل با هم “برای یک مدت طولانی” کار کرده اند .ما در این مورد که این رابطه تا کجا ادامه خواهد داشت، کنجکاو هستیم. در یک گزارش سطحی از Geekwire در ماه آوریل سال 2014 بیان شده است که این مشارکت می تواند منجر به تولید یک باند تناسب اندام مجهز به یک حسگر شود .که این حسگر دستگاه های دیگر را از طریق حرکات آن کنترل می کند .دستگاهی که به نظر من تا حدود زیادی شبیه ساعت اپل خواهد بود .

نایک در فروشگاه اپلیکیشن خود ،نرم افزارهای تخصصی بسیار زیادی را در حوزه سلامت و تناسب اندام دارد. از جمله آنها نرم افزار جدید آیفون برای طرفداران فوتبال است. در آخر ذکر این نکته ضروری است که برنامه های iOS نایک، هنوز از طرف پشتیبانی پلت فرم HealthKit اپل، به روز رسانی نمی شوند.

idownloadblog