توقیف موقت فروش Final Fantasy XIV: A Realm Reborn برای مک

Square Enix به طور موقت فروش Final Fantasy XIV: A Realm Reborn را برای مک متوقف کرد. مدیر این پروژه دلایل اصلی این اتفاق را مشکلات مربوط به کارایی و قطع ارتباط‌های جدی با بازیکنان عنوان کرد. این شرکت همچنین امکان استرداد مبالغ پرداختی را نیز فراهم کرده است.

ff14-screen

یکی از مسائل اصلی پیش نیازهای سیستمی نادرستی بود که پیش از عرضه اعلام شد و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای مشتریانی شد که قصد داشتند بر روی دستگاه‌هایی که توان کافی ندارند بازی را اجرا کنند. حتی چندین فروشنده در همین چند وقت اخیر نیز به دلیل ارتباط نادرست با Square Enix همچنان به فروش این بازی پرداختند. بنابراین می‌توان احتمال داد که مشکلات ذکر شده هم اکنون توسط تیم طراح بازی برطرف شده باشد.

طراح و مدیر تولید بازی، نوآکی یوشیدا به انجمن گفتگوی Final Fantasy 14 رفت تا توضیح کامل را ارائه کند.

اگرچه تیم‌های توسعه و QA ما وضعیت مشترکان را بر روی سخت افزار مک آزمایش کردند، اما به دلیل این که ممکن است نیازمندی‌های سیستم در لحظات آخر تلاش‌هایمان برای بهبود توان تغییر کند، تصمیم گرفتیم چند نسخه از این نیازمندی‌ها به همراه یک مورد مبتنی بر نتیجه‌ی نهایی آماده کنیم. با این وجود، در هرج و مرجی که بر اثر این عرضه‌ی چند پلتفرمی به وجود آمد، ما نیازمندی‌های نادرستی را منتشر کردیم که با انتشار نسخه‌ی رسمی هماهنگ نشده بود.

توضیحات یوشیدا به جزئیات سیاست‌های نرم افزاری مک در عرصه‌ی بازی‌ها، و تفاوت‌های DirectX و OpenGL اشاره دارد.