همکاری کمپانی TAG Heuer با گوگل و اینتل برای ساخت ساعت هوشمند لوکس

کمپانی سوییسی TAG Heuer که در زمینه‌ی ساخت ساعت‎های لوکس فعالیت می‎کند، برندی که صاحب آن کمپانی LVMH است، امروز اعلام کرد که با شرکت‎های اینتل و گوگل برای ساخت یک ساعت هوشمند همکاری را آغاز کرده است. کمپانی TAG کار طراحی ساعت را به عهده خواهد داشت و اینتل میکرو پردازنده را می‎سازد و گوگل همانطور که مشخص است بخش نرم افزاری این ساعت را با قرار دادن سیستم عامل ساعت خود یعنی Android Wear بر عهده گرفته است.

tag-heuer-500x325

ژان کلود بایور (Jean-Claude Biver) در نمایشگاه ساعت Baselworld، طبق نقل قولی که سایت Bloomberg از او کرده است، اعلام کرده است که اعلان این خبر “بزرگترین اعلان خبر” او در مدت 40 سال فعالیت در این صنعت بوده است. او بر این باور است که این ساعت هوشمند به “فوق العاده ترین ساعت هوشمند” در بازار تبدیل خواهد شد.

همکاری کمپانی TAG Heuer

نظرات بایور یک ماه قبل از زمان عرضه ساعت اپل گفته شده است. گرچه سال‎‎ها می‎شود که این نوع ساعت‎ها را در بازار مشاهده می‎کنیم، ولی شیوه قدرتمند ورود اپل به زمینه ساعت‎های لوکس، به نظر می‎رسد که باعث شده است دیگر سازندگان نیز از خود به این حرکت پاسخی  نشان دهند. علاوه بر TAG، شرکت‎های Swatch و Montblanc و دیگر شرکت‎ها نیز برنامه‎هایی برای ساخت ساعت‎های هوشمند را اعلام کرده اند

جانی آیو (Jony Ive) رییس بخش طراحی اپل همین قضیه را در پاییز گذشته در طول یک مصاحبه با گفتن “سوییس به مشکل برخورده است“ پیش ‎بینی کرده بود.

ساخت ساعت هوشمند لوکس

ولی ساعت سازان بر این باور هستند که تجربه و برندینگ آن‎ها به نوعی در بازار آن‎ها را در حاشیه امنیت قرار می‎دهد. بایور گفته است “تفاوت بین ساعت TAG Heuer و ساعت اپل بسیار مهم است، آن یکی اپل و این یکی TAG Heuer نامیده می‎شود”.

طبق برنامه ریزی‎ها ساعت TAG در انتهای امسال به بازار عرضه می‎شود، که در آن زمان ما در رابطه با ویژگی‎ها و قیمت آن بیشتر خواهیم شنید.