ساعت اپل در برابر آب مقاوم است و این عجیب نیست

وقتی که امروز ساعت اپلم را تحویل گرفتم، تصمیم داشتم که آن را زیر دوش آب امتحان کنم اما الان دیگر کاملا اطمینان دارم که این کار ضرورتی نخواهد داشت. به نظر می‎رسد که ساعت اپل آنقدری در برابر آب مقاومت دارد که بتوان حتی زیر دوش آب هم آن را به دست کرد. یکی از دارندگان اولیه‎ی Apple Watch Sport دستگاه را به مدت 5 دقیقه در آب فرو می‎برد. او حتی در حالی که ساعت روی مچش است در استخر شنا می‎کند.

1

در ابتدا، ما اصلا فکر نمی‎کردیم که بشود با ساعت اپل در دست، دوش گرفت. اما مدتی بعد از تیم کوک نقل شد –البته شاید موضوع صحبتش دقیقا این نبوده باشد- که او با ساعتش به حمام می‎رود. اما بالاخره، در مراسم رسانه‎ای شرکت که درباره این دستگاه پوشیدنی برگزار شده بود، اپل رسما اعلام کرد که ساعتش ضد ترشح و در برابر آب مقاوم است اما ضد آب نیست.

ساعت اپل دارای درجه بندی آب IPX7 است؛ یعنی با داشتن این درجه بندی، تصویر بالا نباید آنقدر ما را متعجب کند. در ادامه شرح داده می‎شود که درجه بندی آب IPX7 شامل چه چیزهایی می‎باشد:

• دستگاه‎هایی با این درجه بندی قادرند تماس با آب در یک متری را به مدت 30 دقیقه تحمل کنند.
• این دستگاه‏ها می‎توانند در محیط بیرونی یا داخلی و با وجود باران، برف یا ترشحات اندک آب، عملکرد مناسبی از خود نشان بدهند.
• اگر دستگاه بیشتر از 1 متر –بدون در نظر گرفتن زمان- یا بیشتر از 30 دقیقه –بدون در نظر گرفتن عمق- در آب غوطه ور شود، نمی‎تواند عملکرد مناسبی ارائه بدهد.

در ویدئوی بالا به نظر نمی‎رسد که صاحب ساعت در عمقی بیشتر از 1 متر رفته باشد؛ او همچنان اعلام می‎کند که انجام این آزمایش 5 دقیقه طول کشیده است. پس به نظر می‎رسد که صاحب ساعت شرایط IPX7 را رعایت کرده و به همین دلیل نباید از اینکه ساعت توانسته عمکرد خود را حفظ کند، آنچنان تعجب کنیم.

البته من هرگز با ساعتم شنا نخواهم کرد اما مطمئنا برای گوش کردن پادکست‎ها آن را با خودم به حمام خواهم برد! فکر می‎کنم تجربه‎ی هیجان انگیزی باشد. شما چی؟ آیا تصمیم دارید ساعتتان را خیس کنید؟