وضعیت وخیم بازی Batman: Arkham Knight برای کامپیوتر‎ها

یکی از بزرگترین بازی‎های سال یعنی Batman: Arkham Knight به بازار آمد، ولی اوضاع برای بعضی‎ها وخیم و زشت شده است. کاربران کامپیوتر‎های شخصی مشکلات بارزی را گزارش می‎دهند نظیر مشکلات ناگهانی صدا. متاسفانه چنین چیز‎هایی بسیار از حد معمول فراتر هستند.

1.batman-arkham-knight-inferior-pc-ports
کمتر از 24 ساعت است که این بازی عرضه شده است، ولی کاربران PC در حال حاضر در حال گزارش یکسری مشکل هستند. این بازی از وقفه‎های صدایی بارزی رنج می‎برد و بعضی بخش‎ها، مهم ترین قسمت‎های بازی که نیاز به استفاده از batmobile (ماشین بتمن) است، باعث می‎شود فریم بازی به صورت بارزی وقفه داشته باشد.

این بازی از سرعت فریم 30 fps استفاده می‎کند که ممکن است روی یک کنسول تحمل کننده باشد، ولی نه روی کامپیوتر‎هایی که دارای کارت‎های گرافیکی با قیمت

بیش از 500 دلار هستند (گرچه این مقدار را می‎توان با استفاده از یک توییک فایل .ini افزایش داد).

همچنین یک نوع عدم پیوستگی اینجا دیده می‎شود. Arkham Knight که سومین نسخه‎ از این سری بازی‎ها به شمار می‎رود در حال حاضر به طور میانگین در سایت Metacritic دارای امتیاز 91 است، ولی نگاهی به بررسی کاربران در سایتSteam بیاندازید و داستان کاملا متفاوتی را شاهده خواهید بود، یعنی در آنجا این بازی 2065 بررسی منفی در برابر تنها 916 نظر مثبت دریافت کرده است.

چرا؟ چون اکثر افراد حرفه‎ای نسخه‎ی درست پلی استیشن 4 آن را به نسبت نسخه‎ی پر باگ PC بازی کرده‎اند.

به طرز جالبی، توسعه دهنده‎ی این بازی یعنی Rocksteady به درستی نسخه‎ی این بازی برای PC را مدیریت نکرده است، در عوض توجه خود را معطوف نسخه‎های مختص پلی استیشن 4 و Xbox One کرده است.

این توسعه دهنده‎ی بازی امروز اعلام کرده است که در حال کار برای حل مشکلات و باگ‎ها است، ولی شما باید از خودتان بپرسید که چطور چنین بازی با چنین مشکلات بارزی از بخش کنترل اصلا توانسته است رد شود؟ این بازی حتی 8 ماه تاخیر داشته است (ابتدا برای عرضه در اکتبر 2014 برنامه ریزی شده بود) اما حتی با توجه به این تاخیر، مشکلات اصلی هنوز مورد بررسی قرار نگرفته‎اند.

چنین چیزی یقینا، چیزی نیست که برای اولین بار اخیرا رخ داده باشد. سال گذشته بازی Dead Rising 3 که از ایکس باکس به کامپیوتر انتقال یافت نتوانست بیشتر از پردازنده‎های سه هسته‎ای را از دیگر پردازنده‎ها بهره ببرد، و نیاز به یک کارت گرافیک کاملا قوی داشت تا بتواند کیفیت تصویر 60 fps را ایجاد کند.

به طور مشابه، انتشار بازی Assassin’s Creed Unity از سوی یوبی سافت زمانی که سال گذشته به بازار عرضه شد، از مشکلات عملکردی بی شماری رنج می‎برد.

اگر بخواهیم بیشتر به عقب برگردیم، تا حالا سعی کرده‎اید Dark Souls را روی کامپیوتر بازی کنید؟ شما نیاز به این خواهید داشت که یک mod غیر رسمی را نصب کنید تا رزولوشن بافت بازی را بتوانید تا یک سطح قابل قبول بالا ببرید.

رویای توسعه دهنگان در رابطه با گرافیک کامپیوتر اغلب اوقات با تمرکز بر نسخه‎ی کنسول بازی، از بین می‎رود. ما اغلب شاهد اجرای دمو‎هایی از گیم پلی بازی در سخت افزار‎های پیشرفته‎ی کامپیوتری در نمایشگاه‎های بزرگ بازی هستیم، ولی توسعه دهندگان تنها باید یک سری چیز را کاهش دهند تا بتوانند بازی را به روانی در روی تمامی پلت فرم‎‏ها در زمان بازی اجرا کنند. ما چنین چیزی را قبلا در رابطه با بازی‎هایی نظیر Watch Dogs, Dark Souls 2 و اخیرا The Witcher 3 دیده‎ایم.

بخواهیم منصف باشیم، شاهد عرضه‎ی نسخه‎های باگ دار بازی روی کنسول‎ها هم بوده‎ایم، و چنین چیزی یک مشکل بویژه بزرگ برای انتقال بازی‎ها از کنسول به کامپیوتر می‎باشد (Batman: Arkham City و Assassin’s Creed 3 در کنسول Wii U به ذهن می‎آید). اما بی احترامی واقعا بزرگی به یکی از مشتاق‎ترین و باوفاترین جماعت بازیکنان زمانی شکل می‎گیرد که اجازه دهید یک بازی خراب روی PC عرضه شود زمانی که نسخه‎ی کنسول آن از مشکلات مشابه رنج نمی‎برد.

به ویژه زمانی که این را در نظر می‎گیرد، از نظر قدرت، هم کنسول PS4 و هم Xbox One تنها برابر هستند. ما مطمئن هستیم که به این مشکلات سریعا رسدگی می‎شود، ولی باید گفت اصلا نباید اجازه می‎دادند که چنین چیزی در وهله‎ی اول وجود داشته باشد.

در رابطه با عرضه‎ی بازی‎های کامپیوتری باگ دار، معمولا بازی‎های دیر یا زود پچ‎هایی دریافت می‎کنند که به بازیکنان اطمینان می‎دهد (در نهایت) که تجربه‎ی بهتری که

از روز اول انتظار آن را داشته اند دریافت می‎کنند، و شاید موقعیتی که امروزه با بازی روی کامپیوتر داریم همین باشد.

به استثنای عناوینی که منحصرا برای کامپیوتر بوده‎اند، به نظر می‎رسد که توسعه دهندگان بسیار توجه بر کنسول‎ها دارند و ما گزینه‎ی استفاده از بازی‎های عرضه‎ شده‎ی خراب را با این آگاهی داریم که آن‎ها کمی بعدتر قابل بازی‎ خواهند بود، یا اینکه می‎توانیم بی خیال بازی عناوینی نظیر این روی کامپیوتر شویم.
امسال در نمایشگاه E3 توجه بیشتری به بازی‎های PC به نسبت معمول شده بود، و با طلوع واقعیت مجازی، شاید ما شاهد برگشت این پلت فرم باشیم.

به صورت خلاصه، شاید از کشیدن ماشه بر روی نسخه‎ی کامپیوتری بازی Batman: Arkham Knight دست بکشیم تا زمانی که، می‎دانید که، جواب دهد.