بازی The Mesh و شیوه‎ای کاملا جدید در رابطه با ریاضی

زمانی که بحث ترکیب یک ریاضی با یک بازی پازلی پیش کشیده می‎شود، بازی‎های کمی واقعا وجود دارند که موفق هستند. Threes! یک نمونه‎ی عالی از بازی است که مکانیک‎های ریاضی را با حل کردن پازل‎ها ترکیب می‎کند و مفرح است.

11
The Mesh یک بازی پازلی براساس اعداد دیگر است که از مفهوم حل یک سری معادله‎ی ساده استفاده می‎کند و آن را متحول می‎سازد. برای حل پازل‎ها، شما نیاز به این دارید که اعداد را ترکیب و پاک کنید.

22

بازیکنان اعداد را روی تخته برای پاک کردن تمامی آن‎ها به جز یک کاشی شش ضلعی، ترکیب می‎کنند.

کاشی‎های زرد به شما اجازه می‎دهند اعداد را جمع بزنید و کاشی‎‎های شفاف به شما اجازه می‎دهند کم کنید.

زمانی که شما دو عدد دارید که با هم مطابقت دارند، آن‎ها را ترکیب کنید تا ناپدید شوند.

یک کاشی سفید به صورت دایمی در مرکز قرار دارد. شما می‎خواهید آخرین عدد باقی مانده‎تان با آن کاشی مطابقت داشته باشد. زمانی که شما کاشی که با آن مطابق است را با آن درگیر می‎کنید، باعث می‎شود که امتیاز شما بالا ‎رود.

به عنوان مثال اگر کاشی سفید عدد 6 است، شما باید کاشی‎های اطراف را در هر نظمی با هم درگیر کنید تا آن‎ها همگی ناپدید شوند یا همه به شکل یک کاشی ترکیب شوند. به صورت ایده‎آل، آن کاشی دارای عدد 6 خواهد بود و شما می‎توانید آن را با کاشی سفید درگیر کنید. اگر عدد آ« 6 باشد، امتیاز شما تا 12 بالا خواهد رفت.

33

اگر آخرین کاشی عدد دار با کاشی سفید مطابقت نداشته باشید، شما به اندازه‎ی عدد آن کاشی، کاشی از دست خواهید دادید. اگر کاشی‎های شما تمام شود، بازی را می‎بازید، بنابراین داشتن یک تخته‎ی پر از کاشی چیز خوبی است.

بعضی از کاشی‎ها ضرب کننده، تقسیم کننده و منفی کننده دارند.

بعضی‎ها دارای کاشی‎های جایزه‎ هستند تا زمانی که شما آن‎ها را از بازی حذف می‎کنید، یک کاشی اضافی دریافت کنید. همچنین یک سری مرحله‎ی زمانی به صورت

تصادفی وجود دارد که شما باید پازل‎ها را در بازه‎ی زمانی خاصی حل کنید.

زمانی که به یکسری هدف خاص در بازی دست پیدا کردید، یکی از حیوان زودیاک را آزاد خواهید کرد. هدف رسیدن به 200 امتیاز در کاشی سفید با ترکیب اعداد در هر پازل است.

این بازی برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ به قیمت 1.99 دلار موجود است. آن را همین امروز از اپ استور دانلود کنید.

نظر شما در رابطه با این بازی پازلی ریاضی بی همتا چیست؟ ما را از نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.