نسل بعد پردازنده های اینتل در فصل تعطیلات آماده می‌شود

مدیر عامل بزرگترین شرکت تولید کننده پردازشگر‌های دنیا آقای  Brian Krzanich قول داده تا زمان شروع فصل تعطیلات سال نوی میلادی نسل بعدی پردازنده های اینتل را با نام Broadwell آماده عرضه کند. این پردازنده قدرتمند که آماده عرضه شدن آن تا آخر سال میلادی عقب افتاده قرار است با افزایش قدرت و بهره‌وری همراه باشد.

پردازنده‌ قبلی اینتل با نام هاسول قدرت و عملکردی فوق‌العاده را برای مک‌ها فراهم کرده بود اما انتظارمان از نسل بعد بسیار بیشتر است و مطمئنیم که بازده باتری بسیار بیشتر، عملکردی بسیار روان و آسان را برای مک‌بوک‌ها فراهم خواهد آورد.

 

مدیر عامل شرکت اینتل به رویترز گفته:

آماده شدن چیپ‌های پردازشی نسل بعد را تا فصل تعطیلات تضمین می‌کنم، البته این زمان تا آخر تعطیلات به طول نمی‌انجامد و احتمالا تا ماه ژولای یا آگوست باید آن را در ابزار‌های الکترونیک ببینیم.

بنابراین تا آخر سال احتمالا در خط تولید مک‌ها یک تعمیرات اساسی ایجاد شود . اپل چند سال اخیرا را با همکاری نزدیک اینتل در تولید پردازشگر مک‌ها سپری کرده و چیپ‌های پردازشگر این شرکت را به فروش رسانده است.

خصوصیات و ویژگی پردازنده Broadwell

قرار نیست پردازنده Broadwell انقلاب ایجاد کند، بلکه از Broadwell انتظار داریم بهره‌وری و قدرت دستگاه را تا 30 درصد افزایش دهد. البته بدین معنی نیست که شما 30 درصد عمر باتری بیشتری با مک‌بوک ایر و مک‌ بوک پرو بدست می‌آورید، این مقدار هنوز نامشخص است و باید تا پرده برداری از خط تولید جدید مک‌بوک‌ها صبر کرد و دید که عمر باتری چه تفاوتی با نسل‌های قبل خود خواهد کرد.

مک‌بوک ایر با صفحه نمایش رتینا؟

اگر به یاد داشته باشید در مطلبی با عنوان آیا باید برای مک‌بوک ایر با صفحه نمایش رتینا صبر کرد؟ گفتیم یکی از دلایلی که اپل هنوز مک‌بوک ایر را به صفحه نمایش با کیفیت رتینا مجهز نکرده، احتمال کاهش طول عمر باتری است و یکی از دلایلی که احتمالا باید منتظر مک‌بوک‌های ایر با صفحه نمایش رتینا تا پایان سال باشیم نسل جدید پردازنده های اینتل است که می‌تواند انرژی مورد نیاز صفحه نمایش‌ رتینا را تامین کند و اپل بالاخره سری ایر را به رتینا مجهز کند.

پس باید در اواخر سال جازی مبلادی یا اوایل سال جدید میلادی یعنی سال 2015 منتظر مک‌بوک‌های ایر همراه با پردازنده فوق‌العاده کم مصرف برودول و صفحه نمایش رتینا باشیم.

امیدواریم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد و اینتل پردازنده های عالی خود را برای مک‌های جدید آماده کند و مک‌بوک‌هایی با عمر باتری بهتر، عملکردی سریع‌تر و بهره‌وری عالی روانه بازار‌های جهانی شوند.

imore