علت سنگینی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس نسبت به آیفون 6 و 6 پلاس

دلیل اینکه آیفون 6 اس و 6 اس پلاس وزن بیشتری به نسبت آیفون 6 و 6 پلاس دارند

یک حقیقت کنجکاوانه‎ای که در رابطه با آیفون‎های جدید تازه رونمایی شده‎ی اپل یعنی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس وجود دارد این است که هردوی این گوشی‎های هوشمند همراه به نسبت دستگاه‎هایی که جایگزین آن‎ها شده‎‎اند، وزن بیشتری دارند.

192 گرم برای آیفون 6 اس پلاس در برابر 172 گرم در گوشی آیفون 6 پلاس و 143 گرم برای آیفون 6 اس در برابر 129 گرم در آیفون 6.

1.iPhone-3D-Touchچنین چیزی تقریبا تحت توجه‎ی کسی قرار نگرفته است، بویژه با توجه به این امر که اندازه‎‎های صفحه‎ی نمایش تغییری نداشته‎اند. برای کمپانی که توجه زیادی به کاهش ضخامت و وزن دارد، تقریبا اینکه نسل جدید گوشی‎های هوشمند خود را سنگین تر سازد یک ایده‎ی عجیب به نظر می‎رسد، ولی بدون دلیل این کار صورت نگرفته است.

در نگاه اول، چنین چیزی به ظاهر قطعی بود که دلیل وزن اضافی استفاده از آلیاژ جدید آلومینیوم سری 7000 می‎باشد که در عوض آلیاژ سری 6000 به کار گرفته شده که در نسل قبلی آیفون استفاده شده بود.

این دلیل، ما تنها می‎تونیم فرض کنیم به این دلیل بوده است که جلوی خم شدن غیرعمدی آیفون‎های افراد گرفته شود که شاهد آن در آیفون 6 پلاس و 6 بودیم. وجود فلز قوی تر احتمال خم شدگی را به شدت کاهش می‎دهد، و آنطور که طبق تئوری می‎توان پیش برد، باعث می‎شود که آیفون 6 اس و 6 اس پلاس به نسبت نسل سابق خود سنگین تر باشند. و تا یک حدی چنین چیزی درست است.

2.iphone-6-6s-materials

طبق گفته‎ی اپل، فلز آیفون 6 اس پلاس تنها دو گرم وزن بیشتر به نسبت آیفون 6 پلاس دارد، و فلز استفاده شده در آیفون 6 اس در واقع به نسبت آیفون 6 سبک تر است. بنابراین این وزن اضافی از کجا می‎آید؟

به نظر، وزن اضافه از ویژگی جدید لمس سه بعدی اپل نشات گرفته است، که نیاز به یک لایه‎ی اضافی از سنسور‎های فشار نوع خازنی زیر صفحه‎ی نمایش دارد.در حقیقت تکنولوژی جدید صفحه‎ی نمایش به نسبت گوشی‎های هوشمند که این مدل‎های جدید جایگزین آن‎ها شده‎اند، دو برابر بیشتر وزن دارد.

همین باعث می‎شود که آیفون‎های جدید اپل به شکل نامشخصی به نسبت نسل سابق خود ضخیم تر و دارای وزن بیشتر باشند، ولی چنین چیزی اشکالی ندارد.

3.Screen-Shot-2015-09-10-at-4.52.22-AM

تجزیه‎ی صفحه‎ی نمایش آیفون 6 اس و 6 اس پلاس به بخش‎های مختلف خود که نشان دهنده‎ی وجود لایه‎ی اضافی از سنسور‎های فشار لمس سه بعدی است
اضافه شدن قابل چشم پوشی وزن به همراه تغییر در آلیاژ فلزی و همچنین استفاده از تکنولوژی لمس سه بعدی باعث می‎شود میزان افزایش وزن در هر دو دستگاه به میزان 11 درصد باشد که اگر وزن کل بیشتر می شد ما با مشکل روبرو می‎شدیم.

هیچکدام از آیفون‎های 6 اس و 6 اس پلاس چیزی نیستند که ما اسم آن را سنگین بگذاریم، و هر دوی آن‎ها با ضخیم بودن یقینا فاصله‎ی زیادی دارند، بنابراین آیا این میزان افزایش ضخامت و وزن واقعا مهم است؟

ما خوب می‎دانیم که ترجیح می‎دهیم به جای اینکه چند گرم وزن کمتر باشد، ویژگی لمس سه بعدی را داشته باشیم.

redmondpie