تیم کوک: تجربه کار با تبلت‌های اندرویدی چندش آور است

همانطور که در پست‌های قبل خواندید، در مصاحبه‌ای که تیم کوک مدیر عامل اپل با مجله وال استریت ژورنال داشت، خبر از محصولاتی با ارزش و کاملا جدید داد که می‌تواند دسته بندی جدیدی در محصولات این کمپانی به وجود آورد. اما در ادامه این مصاحبه نکات جالب و خواندنی تری نیز در مورد تبلت‌های اندرویدی هست که می‌توانید آن‌ها را در ادامه همین پست ببینید.

اپل هرگز در مورد کنایه زدن به رقبای خود در گذشته خجالتی نبوده است، چه IBM، ماکروسافت و یا گوگل، اما امروز تیم کوک در مصاحبه با وال استریت ژورنال به طور نامشخص و خشنی در مورد تصمیم گوگل در فروش موتورولا، شایعات در مورد آیفون بعدی که می‌گویند صفحه نمایش بزرگ یکی از ویژگی‌های آن است اظهار نظر می‌کند و به این مسائل می‌پردازد.

تیم کوک با افتخار می‌گوید:

ما بیشتر از نیم میلیون اپلیکیشن طراحی شده برای آیپد داریم، نیم میلیون اپلیکیشن که فقط با 1000 اپلیکیشن موجود برای تبلت‌های اندرویدی رقابت می‌کند. این یکی از دلایل است، البته نه تنها دلایل، که می‌گویم تجربه کار با تبلت‌های اندرویدی بسیار چندش آور است زیرا اپلیکیشن اجرا شده بر روی تبلت‌های اندرویدی چیزی جز همان اپلیکیشن کش آمده اسمارت فون نیست.

cook_ipad_3_on_stage

در حالی که اپل دائم به توسعه‌ دهندگان فشار می‌اورد که برنامه‌هایی به طور خاص و ویژه برای آیپد طراحی کنند اما گوگل مسیر برعکسی نسبت به این قضیه دارد، و می‌خواهد برنامه‌های ساخته شده برای اندروید در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی به یک شکل دیده شوند. و اینکه اپل برای مدتی است که وارد برنامه‌های مخصوص تبلت شده است، که این موضوع نتوانست گوگل را متوقف کند و شریک‌های تولید کننده گوگل به سرعت همه سهم بازار را گرفته‌اند.

کوک در اشاره به تصمیم گوگل برای فروش متورولا به لنوو گفت که این انتقالی عاقلانه است، او استدلال می‌کند، این تصمیم نشان می‌دهد که گوگل نمی‌خواهد در بخش سخت افزار شرکت کند، برخلاف اپل که ترجیح می‌دهد به همه جنبه‌های محصول خود کنترل کامل داشته باشد.

این مصاحبه پر از نکات با ارزش و جالب برای خواندن است، هر چند که تیم کوک آینده محوصلات اپل را فقط با یک قول مشخص می‌کند.

ساخت برخی محصولات جدید واقعا عالی و بزرگ

می‌توانید مصاحبه را بخوانید: متن مصاحبه

technobuffalo