تیم کوک: میزان تقاضای آیفون 6 بیشتر از تولید آن است

آقای تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل در طول محاصبه ای که امروز انجام داد اشاره کرد با وجود رشد هندسی و شیب دار تولید دو مدل آیفون6 و آیفون6 پلاس هنوز هم میزان تقاضا به قدری بالا است که نمی توانیم پاسخگوی آن باشیم. وی اشاره کرد اطلاعات کامل درباره این گوشی و همچنین ویژگی فوق العاده آن باعث شده است که میزان تقاضا سر به فلک بکشد و ما سعی داریم در کوارتر پایانی سال 2014 میزان تولید را با تقاضا به یک حالت تعادل برسانیم.

iphone_6_iphone_6_plus

میزان تقاضا برای آیفون6  و آیفون 6 پلاس از همان ماه پیش که در تاریخ 12 سمپتامبر آغاز شد بالا بود ولی هیچکس فکرش را نمی کرد با گذشت یک ماه این میزان اینقدر افزایش یابد ، طبق برآورد ها سری بعدی آیفون6 تا حدود 7 روز بعد وارد بازار می شود اما آیفون 6 پلاس ممکن است چند هفته ای با تاخیر مواجه باشد علاوه بر این ها آیفون 6 علاوه بر فروشگاه اپل در چند خرده فروشی دیگر نیز به فروش می رسد ولی آیفون 6 پلاس محدود به فروشگاه های اپل می باشد.

با توجه به گزارش مجله وال استریت شرکت اپل به علت اینکه هنوز نتوانسته به تقاضای مشتریان در زمینه آیفون6 پلاس پاسخ بدهد و این ممکن است موجب نارضایتی آن ها از این شرکت بشود عرضه آیپد های 12.9 اینچی را به تعویق انداخته است و بیشترین تمرکز خود را معطوف به آیفون های خود کرده است.

همچنین وال استریت نوشته است که اپل در اوایل ماه جاری قول داده است که تا پایان سال تعادل قابل قبولی بین میزان تولید آیفون6 پلاس و تقاضای آن ایجاد کند هرچند به علت ویژگی های جدید و جذابی همچون صفحه نمایش یاقوتی و بزرگ تر و خیلی ویژ”ی های دیگر این کار کمی مشکل به نظر می رسد اما شرکت اپل ثابت کرده است که همیشه می تواند از پس کارهای سخت بر آید.

macrumors