تیم کوک :در حال کار بر روی ایجاد یک محصول جدید هستیم

تیم کوک در مصاحبه‌ با وال استریت ژورنال در مورد آخرین خرید سهام که به مبلغ 14 میلیارد دلار توسط اپل انجام گرفت، می‌گوید:

 این یک دسته بندی جدید را در محصولات به وجود می‌آورد، ما هنوز آماده صحبت در موردش نیستیم اما در حال کار بر روی محصولاتی بسیار عالی هستیم.

اکنون، تیم کوک اشاره می‌کند که اپل در حال وارد شدن به ساخت یک محصول جدید در یک دسته بندی جدید است که قبلا در آن کار نکرده‌اند. اما صحبت او با وال استریت، از قصدش برای آرام نگه داشتن سرمایه گذاران نگران در Apple stock حکایت می‌کند، و می‌خواهد به‌ آن‌ها بگوید که شرکتش در حال ساخت یک محصول جدید است.

tim-cook

روزنامه نگار Daisuke Wakabayashi گزارش می‌دهد:

پنجشنبه‌، آقای کوک به وضوح گفتند که اپل قصد دارد تا در این سال وارد بخش جدیدی از محصولات شود. صاحب نظران معتقدند که این محصول جدید یا می‌تواند دستگاه‌های پوشیدنی باشد و یا تلویزیون‌های هوشمند.

آقای تیم کوک گفت که این یک بخش بندی دیگر در محصولات این کمپانی است و هنوز آمادگی صحبت در مورد آن را ندارند، اما بر روی محصولات بی‌نظیری کار می‌کنند. و وقتی که از او پرسیده شد که این گروه محصولات جدید می‌تواند بهبود محصولات موجود مثل آیپد Air، یک نسخه سبکتر از دسته تبلت کامپیوتر‌ها، یا خدمات جدید مثل پرداخت از طریق تلفن همراه باشد، آقای کوک این نظر‌ها را رد کرد.

و گفت هر کسی که معقول فکر کند، می‌تواند حدس بزند که اپل بر روی چه چیزی به عنوان دسته بندی جدید در محصولاتش کار می‌کند.

کوک نیز می‌خواست این را روشن کند که اپل یک شرکت رو به رشد باقی می‌ماند، چیزی که سرمایه گذاران در طول سال گذشته بارها و بارها سوال کردند، رشد درآمد ساخت آیپد به کمتر از 10% رسیده است و درآمد خالص 11% باقی مانده است.

در این بیانیه او گفت که هدف اپل درک غیر واقعی از تلفن‌ها نیست.

او گفت: من اینطور فکر نمی‌کنم که کوچک بودن آن‌ها راضی کننده باشد و یا هر چیزی که شما می‌خواهید تعریفش کنید. من فقط می‌خواهم بگویم که محصولات بزرگتر باعث ساخت تولیدات عالی تر می‌شوند و ما باید اینکار را انجام دهیم. اگر اینکار را انجام ندهیم، مجبور می‌شویم خودمان را به قیمتی برسانیم که بتوانیم محصولاتمان را تولید کنیم و به اینکار افتخار نخواهیم کرد، زیرا در این صورت ما اصلیت خود را از دست خواهیم داد، و ما اینکار را نمی‌کنیم.

و در آخر، مدیر عامل این شرکت در مورد یک موضوع داغ دیگر، یعنی مالیات این شرکت که دغدغه اصلی سرمایه گذاران این شرکت نیز هست صحبت کرد.

تیم کوک مدیر عامل اپل می‌گوید که راه‌های انتخابی گذشته برای معاملات کوچک باعث نمی‌شود که اپل در هنگامی که منطقی باشد دست از معاملات بزرگ بکشد.

ما شرکت‌های بزرگ را در نظر داریم. ما هیچ مشکلی در استفاده از حقوق کمپانی نداریم، برای حق مناسبی که باعث نفع طولانی مدت اپل شود. هیچ. صفر.

پیشنهاد می‌کنیم که متن کامل مصاحبه را بخوانید: متن مصاحبه

idownloadblog