برترین تولید کنندگان گوشی هوشمند در جهان

 رقابت برترین سازندگان گوشی هوشمند

رانده شده با آمار فروش فوق العاده طی سه ماه تعطیلات، حالا اپل در کنار سامسونگ رقابت نزدیکی برای کسب عنوان بهترین گوشی هوشمند ساز در جهان دارد. با توجه به آمار و ارقام اخیرا متشر شده توسط موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics که موسسه بلومبرگ نیز آنها را تایید و دوباره منتشر کرد، هر دو شرکت، طی سه ماه اخیر سال قبل حدود 74.5 میلیون گوشی هوشمند در سرتاسر جهان فروخته اند.

گوشی هوشمند
هر یک از دو کمپانی به طور مساوی 19.6 درصد از سهم بازار جهانی برای گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده‌اند. صاحب موتورلا، لنووو (Lenovo) با فاصله‌ای زیادِ 6.5 درصد از سهم در رتبه‌ی سوم و فروشنده چینی Huawei با 5.7 درصد سهم در رتبه چهارم قرار می‎گیرند. لنووو و Huawei هر کدام حدود 24 میلیون گوشی همراه را به نقاط مختلف ارسال کرده‎اند.
تلفن ویندوز (Windows Phone)، بلک بری و هزاران فروشنده و سازنده گوشی‎های قلابی و بی اسم و رسم هم جمعا زیر دسته بندی “سایر” قرارگرفته‌اند که چیزی برابر با 40.6 درصد از بازار و یا 182 میلیون واحد فروخته شده تخمین زده شده است.
Strategy Analytics، پیش بینی می‎کند که افزایش تعداد گوشی‎های هوشمند فروخته شده به نقاط مختلف با رقم 380.1 میلیون واحد در سه ماه آخر سال 2014، بدین معناست که در کل سال میزان شگفت‎آور 1.3 میلیارد واحد گوشی به فروش رفته است.
در ادامه نگاهی می‎اندازیم به میزان ارسال گوشی‎های هوشمند به سرتاسر جهان در سه ماه آخر سال 2014.

گوشی هوشمند

در این جدول نیز، مقدار سهام بازار جهان برای گوشی های هوشمند لیست شده، طبق چیزی که Strategy Analytics تخمین زده:

گوشی هوشمند

تعدادی هشدار.
شرکت اپل البته، تنها گوشی‎های رده بالا را که نیاز به حق العمل دارند به فروش می‎رساند و در گزارشات درآمدهایش میزان واقعی فروش واحد را اعلام می کند. این شرکت میزان فروش آیفون‎هایش را در اولین سه ماه سال محاسباتیِ 2015 (که 27 دسامبر 2014 به اتمام رسید) برابر با 74.5 میلیون دلار اعلام کرد. به علاوه 46 درصد افزایش سالانه در پرفروش ترین سه ماهه‌اش که برابر با 23.4 میلیون واحد بود.
از طرف دیگر، شرکت سامسونگ از سال 2011 به بعد، به دلایل رقابتی از ارائه گزارش در آمد‎هایش سرباز زد. به دلیل نبود رقم‎های واقعی، Strategy Analytics مجبور به تخمین زدن میزان ارسال سامسونگ شده است.

گوشی هوشمند

همچنین، سامسونگ انواع متفاوتی در فاکتورهای ظاهری و نکات قیمتیِ گوشی‎های هوشمند ارائه می‎دهد. در صورتی که محصولات شرکت اپل به طرزی ساده اما موثر طراحی شده‌اند و در کل چند مدل اصلی بیشتر نیستند: iPhone 5c ، iPhone 5s ، iPhone 6 و iPhone 6 Plus.