توییتر ابزار Publisher و Curator را در اختیار کاربران قرار داد

هفته ها پس از رونمایی از نرم افزار لحظه ها ، شرکت توییتر مجموعه ابزار جدیدی را برای ناشران و توسعه دهندگان در دسترس قرار داده است که استفاده از توییت ها را در نرم افزار ها و سایت هایشان ، برای آن ها بسیار آسان تر می کند.

به گزارش اپل سنتر این شرکت اعلام کرد که دو مورد از ابزار هایش را برای عموم بازگشایی خواهد کرد ، نرم افزار های Publisher و Curator ، که به ناشران اجازه می دهند تا توییت هایی مشخص را پیدا کرده و همچنین معلوم کنند که می خواهند آن ها چگونه در سایت شان نمایش داده شوند.

در سخنانی که طی کنفرانس توسعه دهندگان هوایی در روز چهار شنبه توسط این شرکت اظهار داشته شد ، تولید کننده این محصولات یعنی آقای مایکل داکر ( Michael Ducker ) بیان کرد که این محصولات جدید همان ابزار هایی هستند که شرکت توییتر از آن ها برای قدرت بخشیدن به نرم افزار لحظه ها استفاده کرده است.

2015-10-26_092759

ویژگی جدید Publish

ابزار Publish یک ویژگی جدید است که به رسانه های خبری اجازه می دهد تا شکل و ظاهر توییت هایی که در سایت شان نمایش داده می شود را خودشان تعیین کنند. کاربران سایت توییتر و توسعه دهندگان می توانند کلکسیون هایی از توییت ها با تم و ویژگی ای مشخص را تولید کنند ، که جمعی از توییت های مرتبط با استفاده از استاندارد های مشخص می باشد که توسط فردی مشخص و یا برنامه ای دیگر انتخاب شده است.

این کلکسیون ها بعدا می توانند به صورت گرید مانند نمایش داده شوند تا به حای تاکید شدن بیشتر بر روی متن های این توییت های انتخاب شده ، بر روی عکس ها و ویدیو های جاسازی شده در آن ها تمرکز شود.

2015-10-26_092952

همان طور که آقای داکر در طول اظهاراتش بیان کرد :” توییت های جاسازی شده به عنوان قطعه های ادبی نسل جدید شناخته می شوند “.

شرکت توییتر در بیانیه ای نوشت : ” تا قبل از این اگر شما می خواستید که یک داستان بسیار زیبا را با استفاده از توییت ها منتشر کنید ، مجبور بودید که تمام آی دی های توییت مربوطه را به صورت دستی انتخاب کرده و به صورت جداگانه در سایت و یا نرم افزار تان جاسازی کنید ، ولی با استفاده از اکوسیستم نظیر به نظیر جدید ، ما توانسته ایم که روند بیان این داستان ها را ساده تر کنیم “.

همچنین شرکت توییتر با شرکت Spredfast ، Dataminr ، ScribbleLive ، Wayin و Flowics وارد همکاری شده است تا همه ناشران بتوانند توییت هایشان را از درون سرویس هایی که در حال حاضر در حال استفاده از آن ها هستند ، مدیریت کنند. متصدیان و نمایشگاه گردانان خیلی راحت تر می توانند توییت هایی را که مرتبط با کار هایشان است پیدا کنند.

این ابزار که حالتی مانند یک داشبورد دارد ، دارای کنترل های فیلتر کننده بسیار قدرتمندی است که بسیار فراتر از چیزی که سیستم های جست و جوی موجود در اینترنت در اختیار شما قرار می دهد ، به شما قدرت اختیار و انتخاب می دهد. همچنین ویژگی های تحلیلی هم در این ابزار جاسازی شده است که به شما بینشی در مورد موضوعاتی که داغ و بحث های مرتبط دیگری که در توییتر موجود است می دهد.

2015-10-26_093003

اگر چه در ابتدا به نظر می رسد که هدف از تولید این ابزار ها ناشران بوده اند ، شرکت توییتر اعلام کرد که این ابزار ها می توانند برای توسعه دهندگان نیز مفید واقع شوند چرا که می توانند از آن ها برای ایجاد تایم لاین های ویژه ای در نرم افزار هایشان استفاده کنند. به گفته شرکت توییتر : ” داستان های زیبا مخاطبان خوبی را هم جذب می کنند ، با مدیریت کردن توییت هایتان با استفاده از این ابزار ها ، شما می توانید آن ها را در وب سایت تان و یا نرم افزار تان به صورت تایم لاین شده نمایش دهید”.

وقتی که آقای جک دورسی ( Jack Dorsey ) اوایل امسال مقام مدیریتی شرکت توییتر را تصاحب کرد ، بر روی این قابلیت توییتر که می تواند تمام چیز هایی را که دنیا برای گفتن دارد را قبل از جاهای دیگر در خودش بازتاب دهد تاکید کرده و در روز چهارشنبه نیز در گفته هایش این موضوع را مجددا خاطر نشان کرد. در حالی که توییتر هنوز هم با رشد کاربران کند و راکد دست و پنجه نرم می کند ، ولی مهم که برای افرادی که در خارج از سایت توییتر ، توییت های این سایت را مشاهده می کند جذاب و دلنشین باشد و ناشران در این امر نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

mashable