سیستم تایید دو مرحله‌ای اپل آیدی در چند کشور جدید

به گزارش 9to5Mac اپل راه‌اندازی تایید دومرحله‌ای اپل آیدی را برای چند کشور جدید تکمیل کرده و از الان قابل استفاده است. همانطور که در وبسایت خود اپل نیز اشاره شده است، این مکان‌های جدید شامل کانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایتالیا و اسپانیا می‌شود که به تازگی می‌توانند به صورت امن‌تر از این سیستم برای خرید از فروشگاه‌های اپل استفاده کنند. گزارشی منتشر شده از حداقل یک کاربر آلمانی می‌گوید که آلمان هم‌اکنون از سیستم تایید دو مرحله‌ای بهره‌مند است و در این کشور قابل دسترسی است، اما فاقد تایید به وسیله SMS بوده، که از امروز این ویژگی نیز اضافه شده است.

twostepverification

ماه می گذشته اپل سیستم تایید دو مرحله‌ای را به چند کشور جدید در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اروپا گسترش داد. این ویژگی ظاهرا پیش از موعد آغاز به کار کرد و البته پس از مدت کوتاهی ناپدید شد.

در حالی که ممکن است هر لحظه این ویژگی‌های مانند دفعه قبل ناپدید شود. ایندفعه به نظر همه چیز رسمی‌تر و کاربران به صورت کامل پشتیبانی SMS را در مناطق محلی و همچنین در فهرست کشور‌هایی که اپل در سایت خود گفته تایید کرده‌اند. اپل همچنین لیستی از مناطقی که به ویژگی SMS پشتیبانی می‌شود تهیه کرده که این مناطق در کشور‌هایی است که به تازگی به این لیست اضافه شده‌اند.

سیستم تایید دو مرحله‌ای یک ویژگی اختیاری است که به کاربران اپل الزام می‌کند قبل از هر خرید و یا ورود به حساب اپل آیدی ، هویت خود را تایید کنند. این بخش امنیت اضافه شده، کاربر را ملزم می‌کند چهار عددی که به دستگاه مورد اعتماد و به وسیله Find My iPhone یا SMS ارسال شده را تایید کنند.هنگامی که فعال شد، این سیستم تایید جایگزین سوالات استاندارد امنیتی می‌شود.

اپل این سیستم امنیتی را در ماه مارچ 2013 برای کاربران آمریکا، انگلیس، استرالیا، ایرلند و نیوزلند معرفی کرد.

macrumors