استفاده از ویجت ios8 در آیفون و آیپد

انقلابی بزرگ در IOS! ویجت ها به دنیای IOS نیز وارد شدند. اکنون آیفون ها و آیپد ها از برکت IOS8 میتوانند از ویجتها استفاده کنند. در حقیقت ممکن است شما بدون اطلاع تعدادی ویجت نصب کرده باشید که آنها به صورت پیش فرض غیر فعال هستند. چگونگی فعال و استفاده کردن ویجت های نصب شده در دستگاهتان در ادامه مقاله می آموزید .

استفاده از ویجت ios8 در آیفون و آیپد

بر خلاف آندروید، ویجت ها  نمیتوانند روی صفحه اصلی ظاهر شوند. این هنوز مختص برنامه ها و پوشه برنامه ها است. در عوض، ویجت ها  در مرکز آگاه سازی قابل مشاهده هستند. این  یعنی شما میتوانید با کشیدن سریع دستتان روی صفحه نمایش از هر برنامه ای به آنها دسترسی پیدا کنید.

دریافت ویجت ios8

ویجت ها در آی او اس همراه برنامه مربوط به آن هستند. به عنوان مثال، برنامه  Evernote شامل ویجت Evernot نیز هست. بنابراین لازم نیست که ویجت را جداگانه نصب کنید.

برای دریافت ویجت ها، کافیست برنامه ای که شامل ویجت است را نصب کنید. مثلا برنامه Evernote شامل ویجتی است که به شما این اجازه را میدهد که به سرعت یادداشت هایی را اضافه کنید یا برنامه Yahoo! Weather یک ویجت هواشناسی همراه با عکس را پیشنهاد میدهد. برنامه های خبری میتواندد ویجت هایی را ارائه دهند که آخرین اخبار را نمایش دهد. برنامه های بهینه سازی کارها میتوانند ویجت هایی که دسترسی سریع به کارهایتان را  میسر میکند همراه داشته باشند. ویجت برنامه های هواپیمایی میتواند اطلاعاتی درمورد پرواز بعدی شما و حتی یک کارت پرواز را دراین صفحه نشان دهد. خواهیم دید که در آیندهبرنامه های بیشتر شامل نمونه های جدید تر ویجت ها خواهند بود.

فعال سازی ویجت ها

برای فعال کردن ویجت ها، ابتدا مرکز آگاه سازی را با کشیدن انگشت خود روی صفحه نمایش از بالای صفحه به پایین باز کنید. سپس دکمه ویرایش را در پایین قسمت -نمای امروز- لمس کنید.

اگر تا بحال از آی او اس 7 استفاده کرده باشید، متوجه می شوید که برگه گیج کننده –گمشده ها- اکنون از بین رفته است. الان فقط دو برگه وجود دارد: – نمای امروز – و یک نمایش آگاه سازی ها که لیستی از آخرین آگاه سازی ها را نشان می دهد.

لیستی از ویجت های نصب شده را خواهید دید. بخش های استاندارد نمای امروز (خلاصه امروز ، شرایط ترافیکی ، تقویم ، یادآوری ها ، و خلاصه فردا) همگی ویجت های از قبل نصب شده هستند. در زیر آنها، لیستی از ویت هایی را مشاهده خواهید کرد که از برنامه های نصب شده توسط خود شما نشأت گرفته اند.

روی دکمه + کنار هر ویجت ضربه بزنید تا آن ویجت فعال شود. سپس می توانید علامت های سمت راست آنها لمس کنید و آنها را با بالا یا پایین بکشید تا لیست ویجت ها را مرتب کنید. روی دکمه – ضربه بزنید تا ویجت را از لیست حذف کنید.

بعضی از ویجیت های پیش فرض اپل را نمی توان جابجا کرد، ولی اگر نمی خواهید آن ها را ببینید می توانید را از لیست حذفشان کنید. به عنوان مثال، ویجت -خلاصه امروز- همیشه در بالای برگه نمای امروز ظاهر می شود، مگر آنکه آن را حذف کنید که دراین صورت اصلا آن را مشاهده نمی کنید. ولی نمیتوانید کاری کنید که این ویجت در لیست، پایین تر از ویجت های دیگر قرار بگیرد.

BNNOOR650x488xdefault-notification-center-today-view-on-ios-8.pagespeed.ic.RYH9eqWMB_BNNOOR.png

BNNOOR650x488xview-installed-widgets-on-ios-8.pagespeed.ic.uirTd90Q8cBNNOOR.png

BNNOOR650x488xhow-to-enable-widgets-on-ios-8.pagespeed.ic.J7IT5RhesABNNOOR.png

دسترسی و استفاده از ویجت ها

از هر جایی می توانید به ویجت ها دسترسی پیدا کنید. چه روی صفحه اصلی باشید، چه در یک برنامه، یا حتی روی صفحه قفل، با کشیدن انگشت خود از بالای صفحه با طرف پایین و دسترسی به مرکز آگاه سازی. همه آنها در برگه نمای امروز به همان ترتیبی که مرتبشان کردید قابل مشاهده هستند.

این ها شبیه ویجت های آندروید نیستند که بتوان آن ها را روی صفحه اصلی جای داد. همچنین نمی توان چند صفحه مجزا از ویجت ها ساخت که بتوان آن ها را جابجا کرد.

BNNOOR650x488xaccessing-and-using-widgets-on-ios-8.pagespeed.ic.aVXnQx9LmQBNNOOR.png

بسته به نوع ویجت میتوانید از دکمه ها استفاده کنید که به سرعت به بخش های مختلف یه برنامه دسترسی داشته باشید. مثلا دکمه های یادداشت برداری سریع در ویجت Evernote . همچنین میتوان روی ویجت ضربه زد تا برنامه مربوطه باز گردد.

 

آیا ویجت ها باعث استفاده بیشتر از باتری هم می شوند؟

ویجت ها فقط زمانی که مرکز آگاه سازی را باز کنید اطلاعات خود را اجرا و از نو سازی می کنند. آن ها قابلیت بازیابی اطلاعات خود را در هنگامی که روی صفحه نیستند یا با اصطلاح در پس زمینه هستند ندارند. بنابرین به عنوان مثال ویجت Yahoo! Weather در طول روز به صورت خودکار وضعیت آب وهوا را چک نمی کند. این باعث می شود که باتری کمتر مصرف شود. به عبارت دیگر وقتی به ویجت ها نگاه نمی کنید، آن ها از باتری شما مصرف نمی کنند.

با استفاده از ویجت ها نباید افزایش مصرف قابل توجهی مشاهده شود. البته این بستگی به نوع و میزان مصرف خودتان دارد. اگر شما بیست ویجت اضافه کنید که همگی آن ها برای بازیابی اطلاعات خود نیاز به شبکه اینترتی داشته باشند و دفعات زیادی مرکز آگاه سازی خود را باز کنید احتمالا در دستگاه خود مصرف ببشتری از باتری را مشاهده خواهید کرد.

این همه چیز درباره ویجت ها بود. همه آن ها در برگه نمای امروز در بخش مرکز آگاه سازی خلاصه شده اند. هیچ ویجتی برای صفحه اصلی یا صفحه قفل شبیه آنچه در آندروید مشاهده میکنید وجود ندارد. همچنین ویجت ها را نمیتوان به صورت افقی جابجا کرد یا تغییر اندازه داد، چیزی که برای صفحه بزرگ آی پد کمی احمقانه به نظر میرسد.

howtogeek